Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

Ναι ο καταχωρημένος λογαριασμός έχει τη χρησιμότητα για τυχόν επιστροφές στις εκκαθαρίσεις μεταξύ των ετών όπου υπήρχαν διαφορές. Εκτιμώ ότι για την απόδοση των 600 Ευρώ δεν έχει καμία σημασία ποιο λογαριασμό θα δηλώσουμε, αφού δεν αφορά κάποια επαγγελματική δραστηριότητα. Δε νομίζω ότι θα πρέπει να κολλάμε σε τέτοιες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικό θα δηλώσω.

Τα 600€ αφορούν αποζημίωση από πληγέντα ΚΑΔ επαγγελματικής δραστηριότητας.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, katrmp said:

Το είπαν ως κάτι συγκεκριμένο ότι ΠΡΈΠΕΙ να είναι αυτός , ή γενικολογα άσχετα όπως συνήθως λένε?

Ο Μητρόπουλος το είπε, νομίζω είναι φερέγγυο άτομο 

Link to comment
Share on other sites

πίνακας νέος με προθεσμίες που αλλάζει ( πρόχειρα βλέπω βάζει βάσει αφμ και τούς εργαζομενους πληττόμενων), και αν καταλαβαίνω βγαίνει άμεσα ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ?

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι διαφορετικό από αυτά που έχουν ανακοινωθεί εδώ και αρκετές ημέρες και αφορά "κλεισμένους" με προθεσμία υποβολής (από παράταση) την 10/4 και "πληττόμενους" με προθεσμία υποβολής την 20/4.(δεν αφορά τους ειδικούς επιστήμονες). Το μόνο νέο που διευκρινίζει είναι τα βασικά τριήμερα των διορθώσεων και καταβολών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μόνο επαγγελματικό όποτε αυτόν θα δηλώσω.. Οι υπόλοιποι είναι σε αχρηστία δεν ξέρω αν είναι ενεργοί ακόμη 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.