Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Υγρασία και πιθανό βραχυκύκλωμα ρεύματος σε CONTAINER HOUSE


AJA PAPAJA

Recommended Posts

Καταρχήν οπωσδήποτε, επαναλαμβάνω Ο Π Ω Σ Δ Η Π Ο Τ Ε, να γίνει εγκατάσταση γείωσης και μέτρηση της με πιστοποιημένο όργανο που να βεβαιώνει ότι η τιμή της είναι εντός ορίων. Κινδυνεύετε έξω από τον κορονοϊό και μέσα από ηλεκτροπληξία.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, rootbreaker said:

Μπορώ να ρωτήσω γιατί δεν βάλατε γείωση?

 

56 λεπτά πριν, Mitsos Ribopaido said:

Δεν γίνεται ειδικά σε container να μην εβαλε γείωση ή να έβαλε εικονική , πρέπει να του αφαιρεθεί η άδεια και να φάει 5-10 χρονάκια να κάτσει ''μεσα '' να το σκεφτεί καλύτερα.

Αν μπορείτε να μας δείξετε το έγγραφο θα ήτανε ιδανικό .

IMG_3683.thumb.JPG.ec74dbe0e5639f663724c93c9375c015.JPG

Link to comment
Share on other sites

Κανένα χαρτί δεν έχω. 

 

11 ώρες πριν, stayros said:

Καταρχήν οπωσδήποτε, επαναλαμβάνω Ο Π Ω Σ Δ Η Π Ο Τ Ε, να γίνει εγκατάσταση γείωσης και μέτρηση της με πιστοποιημένο όργανο που να βεβαιώνει ότι η τιμή της είναι εντός ορίων. Κινδυνεύετε έξω από τον κορονοϊό και μέσα από ηλεκτροπληξία.

Τι εννοείτε πιστοποιημένο όργανο?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει ο ηλεκτρολόγος σας.

Ο πίνακας δείχνει καλός και συνήθως οι ηλεκτρολόγοι που δουλεύουν Hager (από ότι μπόρεσα να διακρίνω) είναι "μερακλήδες". Ξαναρωτήστε για τη γείωση, είναι πολύ περίεργη τέτοια παράλειψη. Ίσως δεν καταλάβατε κάτι καλά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απο τη φωτογραφια που ανεβασες, μου φαινεται οτι το ρελε ειναι bypass. ( Υπαρχει διπολικος διακοπτης ακριβως διπλα απο το ρελε που στο 99% υποδηλωνει bypass)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AJA PAPAJA said:

Κανένα χαρτί δεν έχω. 

αν κατάλαβα καλά το κοντέινερ οικία κατασκευάστηκε πρόσφατα (πχ εδω και 1-3 χρόνια πριν)

Οικοδομική Άδεια έβγαλε? ή μπα?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περίπτωση να έγινε δεκτή ΥΔΕ χωρίς γείωση από τον ΔΕΔΔΗΕ.. Οπότε ή δεν έχετε καταλάβει κάτι σωστά ή η ΥΔΕ (αν υπάρχει) είναι ψευδής..

Άσχετη εσείς (όπως δηλώσατε), από ένα πληκτρολόγιο εμείς.. δύσκολα να βγει άκρη.. Το ιδανικό είναι να βρείτε άμεσα κάποιον αδειούχο ηλεκτρολόγο να έρθει να ελέγξει την εγκατάσταση και να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες..

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει υδε σε υποκαταστημα δεδδηε στον πειραια η οποια αναγραφει χαρακτηριστικα "Η εγκατασταση δεν διαθετει γειωση"

(Τουλαχιστον με αυτήν έφυγε ο ιδιοκτήτης για να κάνει  επανασύνδεση)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Bill22 said:

Απο τη φωτογραφια που ανεβασες, μου φαινεται οτι το ρελε ειναι bypass. ( Υπαρχει διπολικος διακοπτης ακριβως διπλα απο το ρελε που στο 99% υποδηλωνει bypass)

Άψογη παρατήρηση. 

 

1 ώρα πριν, vasilllis said:

Εχει περασει υδε σε υποκαταστημα δεδδηε στον πειραια η οποια αναγραφει χαρακτηριστικα "Η εγκατασταση δεν διαθετει γειωση"

(Τουλαχιστον με αυτήν έφυγε ο ιδιοκτήτης για να κάνει  επανασύνδεση)

Δεν έχω τι να πω πραγματικά vasili , αυτο το κράτος έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.