Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αίτηση για Εξοικονομώ


gger

Recommended Posts

Δεν μου είπες αν η απυ με τα 300€ ειναι επί πιστώσει 

Βλέποντας αυτό , ξεκίνησε αλλά δεν ολοκληρώθηκε. Είδες ότι του συμβούλου ήταν 248€. 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα 300 ευρώ έχω μόνο την απόδειξη κατάθεσης σε λογαριασμό τράπεζας όπου αναγράφεται το ονοματεπώνυμό του. Τα έχω δώσει τα χρήματα. Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά την ερώτησή σας για την πίστωση. Είχα δει ότι είναι 248€ η επιδότηση. Τα υπόλοιπα δεν τα θέλω πίσω, φανταζομαι τόσο τιμολογούσε την υπηρεσία του,μόνο αυτά που δικαιούμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα που σου ήρθε λέει ότι τα στοιχεία πεα δεν έχουν ανέβει ακόμα.

Δεν την ολοκλήρωσε διότι η πρώτη φάση πέρασε. Ήταν δάνειο ή ίδια κεφάλαια?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα βρίσκεστε στο στάδιο 2 ή 3, αφού δεν έχει καταχωρηθεί το ΠΕΑ ακόμα. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχετε υπαχθεί στον Β΄ κύκλο, είτε γιατ΄ιδεν πρόλαβε ο Μηχανικός είτε γιατί δεν σας δέχτηκε κατά τον φορολογικό - λογιστικό έλεγχο. Θα μπορέσετε να κάνετε την ίδια διαδικασία όταν ανοίξει ο Γ΄ κύκλος και αφού έχετε προβεί σε τυχόν διορθώσεις χρειάζονται στα φορολογικά σας έγγραφα ή τα υπόλοιπα δικαιολογητικά . Δεν γνωρίζουμε αν θα έχετε κάποιου είδους προτεραιότητα, προσωπικά δεν το πιστεύω. Όσον αφορά την αμοιβή Συμβούλου Έργου που δώσατε (€300), κακώς την πληρώσατε. Επικοινωνήστε με το Μηχανικό και ζητήστε να σας την επιστρέψει, καθώς δεν υπάρχει νόημα "Συμβούλου Έργου", αφού  "έργο" δεν υπάρχει... 

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα που κατέθεσα στην τράπεζα δεν έχω λάβει απόδειξη. Όμως στην αιτιολογία γράφω, εξοικονομώ ΙΙ ,αμοιβή συμβούλου μηχανικού και το ονοματεπώνυμό μου.  

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, katrmp said:

Το μήνυμα που σου ήρθε λέει ότι τα στοιχεία πεα δεν έχουν ανέβει ακόμα.

Δεν την ολοκλήρωσε διότι η πρώτη φάση πέρασε. Ήταν δάνειο ή ίδια κεφάλαια?

Και τα δύο. 60% δάνειο αν θυμάμαι καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνήστε μαζί του να σας τα επιστρέψει. Πιστεύω υπάρχει φιλότιμο στους περισσότερους συναδέλφους

Link to comment
Share on other sites

"Τέλος, σου στέλνω τα στοιχεία λογαριασμού μας στη EUROBANK, προκειμένου να κάνετε την κατάθεση των 300€ για την αμοιβή συμβούλου για το καθένα από τα δύο διαμερίσματα. Η κατάθεση θα πρέπει να γίνει το αργότερο μέχρι αύριο το απόγευμα." Αυτό είναι από mail του στις 18/9. Πραγματικά ευχαριστώ για το χρόνο σας.  Θα επικοινωνήσω αύριο μαζί του και θα σας ενημερώσω. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.