Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νεα Μηχανικός (Μηχανολόγος)


louiza_ant

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, είμαι σχετικά νέα μηχανικός και θα ήθελα την βοήθεια σας. Δουλεύω σε ένα αρχιτεκτονικό γραφείο εδώ και 1,5 χρόνο ως μηχανολόγος μηχανικός σε εργοτάξια και στο μελετητικό τμήμα. Δυστυχώς δεν έχω μεγάλη βοήθεια από το γραφείο μου επειδή όλοι οι συνεργάτες μου είναι διαφορετικού κλάδου. Το γραφείο μου μέχρι στιγμής μου ανέθετε σχετικά μικρές μελέτες πλέον όμως θέλουν να αναλάβω και μεγαλύτερες. Θα ήθελα να ρωτήσω από που θα μπορούσα να ενημερώνομαι για τα τελευταία φεκ και τις νέες διατάξεις που βγαίνουν? Επίσης πέρα από ΝΟΚ & ΓΟΚ τι άλλο θα μπορούσα να διαβάσω καθαρά όμως για Η/Μ μελέτες??

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ! 

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΚ  και ν 4495, ειναι κωδικοποιημενοι  στο φορουμ -και ανανεωνονται εντος 48ωρου - απο τον καν2

στα Downloads υπαρχουν αναρτησεις για τα θεματα που αναζητας

https://www.michanikos.gr/files/

[και ό,τι χρειαστει επι πλεον, το ρωτας..

καλη  συνεχεια]

 

Link to comment
Share on other sites

Την τεχνική νομοθεσία με τις αντίστοιχες προτυποποιήσεις. Πυροπροστασία, Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις, Ενεργειακά, κλπ. Για κάθε έναν κλάδο υπάρχουν και οι αντίστοιχες Π.Δ, Πυροσβεστικές Διατάξεις, ΤΟΤΕΕ, ΕΛΟΤ, κλπ. Επίσης για τα δημόσια έργα, αν ασχολείστε, θα βρεις ΕΤΕΠ και ΠΕΤΕΠ

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.