Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

Ερώτημα ψυχαναγκασμού ξεκάθαρα, αλλά είπα να το κάνω για να μην κάνω καμιά πατάτα:ο κύριος ΚΑΔ μου όπως ακριβώς αναγράφεται στο ταξις είναι 71121200- υπηρεσίες μηχανικών για οικοδομικά έργα. Στον οδηγό που δημοσιοποιήθηκε αναφέρεται ως 71212, δηλαδή χωρίς τα μηδενικά. Έχει κάποιο νόημα το πώς θα τον εισάγω στην αίτηση, με μηδενικά ή χωρίς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 λεπτά πριν, venezia said:

Που τα ανάρτησε ? Μπορείς να με βοηθήσεις να τα βρω .

Λίγες σελίδες πίσω, κάπου μεταξύ 15-20 σελίδας νομίζω είναι, γιατί τις διάβασα σήμερα όλες, λέει ότι ουσιαστικά τα 2 από τα 7 είναι αντίγραφα. Οπότε πρακτικά είναι 5, απλά τα 2 έχουν από 2 εγγραφές το καθένα

Link to comment
Share on other sites

Το τελικό Μητρώο Παρόχων
ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΜΗΤΡΩΟΥ ΠΑΡΟΧΩΝ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ 2/2020    ( Ημερομηνία:06/04/2020 )
 
και για να μην προσπαθούμε πρόωρα....
Οι ωφελούμενοι καθώς και οι εξουσιοδοτούμενοι πάροχοι μπορούν να υποβάλλουν αιτήσεις για το πρόγραμμα (είτε με την διαδικασία Α είτε με τη διαδικασία Β αντιστοίχως) την Πέμπτη 9/4 από τις 21:30.
 
 
Edited by venezia
Διόρθωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, tettris said:

Ο συνάδελφος bunkerlibila  το είχε αναρτήσει αρχικά:

https://www.epiteliki-ergasias.gov.gr/index.php/prokirykseis-proskliseis/47-mitroa-tilekatartisis

sorry....😢......δεν το είχα δει

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να ευθυμήσουμε (!!!) λίγο βραδιάτικα ας δούμε πόσο ποδαράτα ετοιμάστηκε ο οδηγός.....

Όχι ότι είναι ουσιαστικό αλλά  δείχνει και την προχειρότητα του εγχειρήματος. Ίσως να υπάρχουν και άλλα τέτοια.

Βέβαια υπάρχει και ο αντίλογος:" Γιατί ρε φίλε? Εκεί κόλλησες? Δεν εκτιμάς την προσπάθεια των υπαλλήλων! Μην συμμετέχεις αν δεν θέλεις.... Όλο γκρίνια είστε"

ΟΛΑ ΔΕΚΤΑ!!!

(Σελ. 12)

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ
Το Πρόγραμμα τηλεκατάρτισης περιλαμβάνει αποκλειστικά θεωρητικό μέρος και είναι συνολικής
διάρκειας εκατό (100) διδακτικών ωρών.
Το πρόγραμμα κατάρτισης, θα αναλάβουν αδειοδοτημένοι από το Υπουργείο Παιδείας και
Θρησκευμάτων κατάρτισης σε όποιο αντικείμενο κατάρτισης
επιλέξει ο κάθε συμμετέχων
επιστήμονας, ελεύθερος επαγγελματίας στη Δράση.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, yo4 said:

Έχω πλέον συνηθίσει από τα αυθαίρετα να μετράω το σκορ (2-1) όπως προανέφερα, να αφαιρώ τη λογική που δεν υπάρχει πουθενά και να αποφασίζω με βάση το συναίσθημα, αν και από ότι φαίνεται προσωπικά είμαι εκτός από όλα τα επιδόματα μέχρι στιγμής:

Κύρια δραστηριότητα

41200000: ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΤΙΡΙΩΝ ΓΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΜΗ

(Μέλος σε Ο.Ε. που έχει μηδενικές ΦΠΑ το τελευταίο εξάμηνο και δεν απασχολεί προσωπικό, άρα είμαι εκτός από τα 800)

 Δευτερεύουσα δραστηριότητα

71120000: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ

 

 

1. αφού είσαι μέλος σε ΟΕ , το 41200000 είναι κύρια τής ΟΕ όχι δικό σου.

2. και εσύ σαν ε.επαγγελματιας έχεις κύρια το 71120000. Γιατί σαν ε.ε έβαλες κυριο τον κύριο τής ΟΕ?

Link to comment
Share on other sites

 Συνάδελφοι καλησπέρα. Να ρωτήσω κι εγώ τις απόψεις σας;

έχω κύριο ΚΑΔ 7112 και είμαι αυτοπασχολουμενος μηχανικός . Ταυτόχρονα όμως έχω ατομική επιχείρηση λιανικού εμπορίου (πληττόμενη και με άσχετο αντικείμενο) με δευτερεύοντα ΚΑΔ που έχει μεγαλύτερο τζίρο από τον ΚΑΔ μηχανικού (άρα θεωρητικά θα μπορούσε να μπει στην ενίσχυση των 800 ευρώ). Τί δηλώνω και τι δικαιούμαι;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την Πέμπτη 9/4 στις 21.30 θεωρώ ότι θα βγούν κι άλλες διευκρινήσεις. Δεν ξέρω αν κάποιους τους βοηθάει το παρακάτω:

https://www.taxheaven.gr/news/48249/pofee-dieykriniseis-gia-thn-apozhmiwsh-twn-800-eyrw?output=printer

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε προετοιμασμένοι... .....  Επίδομα 800€: Συνεχίζεται το πρόβλημα με το IBAN στο supportemployees.yeka.gr

https://www.aftodioikisi.gr/ipourgeia/epidoma-800e-synechizetai-to-provlima-me-to-iban-sto-supportemployees-yeka-gr/

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.