Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

Μόλις τώρα, jobous said:

Μην αγχώνεσαι , τα ίδια. Από την Παρασκευή  έχω στείλει το email με το έγγραφο, χθες άλλο email (και στο δεύτερο email , γιατί άλλαξαν email)  και σήμερα τηλέφωνο.

Μετά από μισή ώρα αναμονή , πήρα την απάντηση ότι μέχρι αύριο θα έχουν στείλει κωδικούς... Να φανταστείς ότι κάναμε αίτηση με τον Α τρόπο !!!!!!!!!!!!

Δεν αγχώνομαι (ακόμα) , θεωρώ ότι επειδή είναι σοβαρό ΚΕΚ, ξέρουν τη δουλειά τους και δεν παίζει να χάσουν ούτε έναν πελάτη.. Το είπα κυρίως για όποιον δεν έχει κάνει ακόμα αίτηση , να προτιμήσει κάποιο άλλο..Αναμένουμε λοιπόν και αν ως αύριο δεν έχουμε τίποτα, το κουβαδάκι μας και σε άλλη παραλία..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έστειλα κι εγώ το μέιλ πριν λίγο και περίμενα να μου έρθει το «αυτοματοποιημένο» μήνυμα ψιλοάμεσα.... και μετά μπήκα στο παρόν θρεντ και είδα ότι έχουν περάσει μέρες κι ακόμα δε σας έχουν στείλει την απάντηση! :D :D :D 

Στα καλά καθούμενα θα πάρουν ένα σωρό λεφτά και παρ'όλα αυτά δεν μπορούν να κάνουν ούτε αυτό γρήγορα. Και μιλάμε για γνωστούς οργανισμούς. Τι να πεις....

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, nikolakis74 said:

συναδελφοι καμια καλη προταση σε π.μ. για κεκ???? ευχαριστω!!!

Δεν θα πρότεινα το δικό μου διότι δεν τους ξέρω κιόλας τι συνολική εικόνα θα μου δώσουν στο τέλος αλλά...

...αλλά θα πω πώς το προσέγγισα:

Έστειλα 4-5 εμαιλ σε διάφορα ΚΕΚ ρωτώντας πόσο άμεσα παίρνω κωδικούς.

Το ΚΕΚ που απάντησε πρώτο (μάλιστα με πήραν τηλ άμεσα) το εμπιστεύτηκα και η αλήθεια είναι ότι μου έστειλαν κωδικούς αυθημερόν και μάλιστα Σάββατο βράδυ...

Edited by aware
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως. Με το 10% των χρημάτων που παίρνουν οι 'πάροχοι' θα μπορούσαν να  υποχρεωθούν να αναπτύξουν (κάποτε) ισχυρούς σέρβερς σ' όλη την Ελλάδα, να εργαστούν πληροφορικάριοι κλπ. Αλλά δυστυχώς, έτσι γίνονται οι 'επιστημονικές' δουλειές στην Μπανανία. Όπως είπε ο υπουργός της Μπανανίας,  βρήκαμε κάτι ξεχασμένα λεφτά στο ΕΣΠΑ και τα μοιράσαμε στους επιστήμονες....Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, aware said:

Δεν θα πρότεινα το δικό μου διότι δεν τους ξέρω κιόλας τι συνολική εικόνα θα μου δώσουν στο τέλος αλλά...

...αλλά θα πω πώς το προσέγγισα:

Έστειλα 4-5 εμαιλ σε διάφορα ΚΕΚ ρωτώντας πόσο άμεσα παίρνω κωδικούς.

Το ΚΕΚ που απάντησε πρώτο (μάλιστα με πήραν τηλ άμεσα) το εμπιστεύτηκα και η αλήθεια είναι ότι μου έστειλαν κωδικούς αυθημερόν και μάλιστα Σάββατο βράδυ...

απλα αναρωτιεμai , να παω σε πιο γνωστα ονοματα ή σε λιγοτερο?

Edited by nikolakis74
Link to comment
Share on other sites

το σενάριο να έχουν συνδεθεί 40.000 ελ . επαγγ. σε κάθε server, και καθώς αρχή είναι και δεν θα έχουν καλορυθμίσει το σύστημα τους να δουλεύει με τέτοιο φορτίο το έχει σκεφτεί κανένας?

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, dim10 said:

Κρίμα πάντως. Με το 10% των χρημάτων που παίρνουν οι 'πάροχοι' θα μπορούσαν να  υποχρεωθούν να αναπτύξουν (κάποτε) ισχυρούς σέρβερς σ' όλη την Ελλάδα, να εργαστούν πληροφορικάριοι κλπ. Αλλά δυστυχώς, έτσι γίνονται οι 'επιστημονικές' δουλειές στην Μπανανία. Όπως είπε ο υπουργός της Μπανανίας,  βρήκαμε κάτι ξεχασμένα λεφτά στο ΕΣΠΑ και τα μοιράσαμε στους επιστήμονες....Κρίμα.

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

απο ελληνομερικανη ενωση:

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η πλατφόρμα τηλεκατάρτισης eDimitra, όπως και οι λοιπές εγκεκριμένες πλατφόρμες κατάρτισης βρίσκονται από χθες σε διαδικασία αναβάθμισης των συστημάτων τους ώστε να είναι σε θέση να εξυπηρετήσουν τους 180.000 ωφελούμενους της πρόκλησης. Έως τις 19:00 σήμερα η πλατφόρμα δεν θα είναι διαθέσιμη. Από αυτή την ώρα και μετά θα μπορείτε να εισέλθετε και να συνεχίσετε το πρόγραμμά σας κανονικά. Όσες ενότητες έχετε ήδη παρακολουθήσει έχουν καταγραφεί στο σύστημα και δεν χάνονται από το ιστορικό σας.

 

 

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι στην κεντρική σελίδα της πλατφόρμας θα βρείτε αναρτημένο εγχειρίδιο χρήστη καθώς και συχνές ερωτήσεις που θα σας βοηθήσουν να κατανοήσετε καλύτερα την πλατφόρμα. Τέλος, είναι επίσης αναρτημένα στοιχεία επικοινωνίας για τεχνική υποστήριξη, για οποιοδήποτε θέμα τυχόν αντιμετωπίσετε.

Παρακαλούμε να έχετε λίγη υπομονή. Όλοι εν μέσω πανδημίας εργαζόμαστε εξ’ αποστάσεως και κάνουμε ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό για να σας εξυπηρετήσουμε.

Ευχαριστούμε"

 

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτά που συζητάμε εντόπισα ένα άρθρο, που χωρίς να εξετάσω από ποια εφημερίδα προέρχεται, φαίνεται αρκετά αναλυτικό και εμπεριστατωμένο. Δεν ξέρω αν ανέβασε και κάποιος άλλος συνάδελφος αντίστοιχο σύνδεσμο. Μπορεί να μην εξετάζει το τεχνικό κομμάτι της διαδικασίας και μπορεί να συνηγορεί στην κατηγορία "γκρίνια" για τα τεκταινόμενα της εποχής, αλλά η πληροφορίες του, αν είναι αληθείς είναι πιο σοβαρές. Και ως τέτοιες θα έπρεπε να αντιμετωπιστούν. Όχι γιατί θα μπορούσαμε να ζητιανέψουμε κανένα ευρώ παραπάνω, αλλά γιατί θα πρέπει να αναλογιστούμε τις επιπτώσεις τέτοιων πρακτικών σε έμμεσο έστω χρόνο ή τα εναλλακτικά οφέλη που άμεσα χάσαμε την ευκαιρία να απολαύσουμε...

Το μεγάλο κόλπο με το 600αρι των επιστημόνων – «Πάρτι» εκατομμυρίων με εταιρίες-φαντάσματα και ξεχασμένες ΜΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.