Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

Εν όψει της αποψινής (;) λήξης δικαιώματος υποβολής αιτήσεων μέσω της διαδικασίας Α δε βλέπω στο παρόν νήμα να έχει αναφέρει κανείς ότι από τις 14/04 έχει δοθεί παράταση έως και τις 22/04 για την διαδικασία Α, και έως τις 25/04 για την διαδικασία Β...εκτός και αν δεν το έχω εντοπίσει να αναφέρεται από κάποιον συνάδελφο νωρίτερα στο παρόν...

Τροποποίηση προθεσμιών στο πλαίσιο της Πρόσκλησης 2/2020

 

Edited by RTouris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά η πλατφόρμα elearningclass δουλεύει σήμερα μεγάλη Πέμπτη με νέα εμφάνιση. Πολύ γρήγορη. Το πρόβλημα είναι ότι χάθηκε το ιστορικό των προηγουμένων ημερών. Είχα στο ταμπλό 22%. Άντε τώρα πάλι από την αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

οι πάροχοι για να πάρουν τα 20Ε πρέπει να καταθέσουν λέει στίς διευκρινήσεις την απόδειξη που θα μας κόψουν. Αρα θα μάς δωθεί κάποιο παραστατικό? Και αυτό θα έχει διευθυνση το σπίτι που δηλώσαμε στο ΕΡΓΑΝΗ? Αρα δεν θα περνιέται στην δήλωση? ή μπορει να περαστεί?

 

εχει ρωτήσει κανείς κανένα ΚΕΚ?

 

<<1ον) με την ενεργοποίηση της επιταγής κατάρτισης:


Aντίγραφο του παραστατικού απόδειξης υπηρεσιών στον ωφελούμενο.

• Φορολογική ενημερότητα για είσπραξη χρημάτων από φορείς Κεντρικής Διοίκησης (σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία) και ασφαλιστική ενημερότητα, σε ισχύ αμφότερες κατά την ημερομηνία υποβολής.>>


Τα ανωτέρω δικαιολογητικά θα αναρτηθούν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr από 27/4/2020 έως και 2/5/2020 και θα πληρωθούν από 11 έως την 13/5/2020.

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/48455/vouchers-episthmonwn-pws-oa-ginoyn-oi-plhrwmes-olh-h-diadikasia

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, Nikos1987 said:

Τελικά η πλατφόρμα elearningclass δουλεύει σήμερα μεγάλη Πέμπτη με νέα εμφάνιση. Πολύ γρήγορη. Το πρόβλημα είναι ότι χάθηκε το ιστορικό των προηγουμένων ημερών. Είχα στο ταμπλό 22%. Άντε τώρα πάλι από την αρχή. 

Εμένα ακόμη μου βγάζει error script failure!

Ξέρει κανείς αν πρέπει να αλλάξω ρυθμίσεις κλπ?

Έσβησα ιστορικό και cookies..

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, katrmp said:

οι πάροχοι για να πάρουν τα 20Ε πρέπει να καταθέσουν λέει στίς διευκρινήσεις την απόδειξη που θα μας κόψουν. Αρα θα μάς δωθεί κάποιο παραστατικό? Και αυτό θα έχει διευθυνση το σπίτι που δηλώσαμε στο ΕΡΓΑΝΗ? Αρα δεν θα περνιέται στην δήλωση? ή μπορει να περαστεί?

 

εχει ρωτήσει κανείς κανένα ΚΕΚ?

 

<<1ον) με την ενεργοποίηση της επιταγής κατάρτισης:


Aντίγραφο του παραστατικού απόδειξης υπηρεσιών στον ωφελούμενο.

Καλημέρα, έλα να σε αγχώσω λίγο ακόμη,....

Αυτά τα γράφει και η Πρόσκληση και επιπλέον (η Πρόσκληση) γράφει "... Συμφωνητικό με πάροχο κατάρτισης το οποίο αναρτάται από τον πάροχο κατάρτισης σκαναρισμένο στην ειδική ιστοσελίδα και παράλληλα στο TAXIS NET (Υποβολή κατάστασης συμφωνητικών) και αποδεικτικό ανάρτησης. ..."

Link to comment
Share on other sites

ωχ , που τα λέει αυτά?

αυτό δεν είναι μεταξύ παρόχου και κεντρου πιστοποιησης

<<Συμφωνητικό με φορέα πιστοποίησης το οποίο αναρτάται από τον πάροχο κατάρτισης σκαναρισμένο στην ειδική ιστοσελίδα και παράλληλα στο TAXIS NET (Υποβολή κατάστασης συμφωνητικών) και αποδεικτικό ανάρτησης. o Διαπίστευση του Φορέα Πιστοποίησης σύμφωνα με το πρότυπο ISO/IEC 1702>>

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Καλημέρα, έλα να σε αγχώσω λίγο ακόμη,....

Αυτά τα γράφει και η Πρόσκληση και επιπλέον (η Πρόσκληση) γράφει "... Συμφωνητικό με πάροχο κατάρτισης το οποίο αναρτάται από τον πάροχο κατάρτισης σκαναρισμένο στην ειδική ιστοσελίδα και παράλληλα στο TAXIS NET (Υποβολή κατάστασης συμφωνητικών) και αποδεικτικό ανάρτησης. ..."

αυτό επηρεάζει τους μηχανικούς μέχρι 3 εργοδότες που φορολογούνται σαν μισθωτοί?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, katrmp said:

ωχ , που τα λέει αυτά?

αυτό δεν είναι μεταξύ παρόχου και κεντρου πιστοποιησης

Ναι βρε, έχεςι δίκιο .. το διαβασα καλύτερα .. απλά με το αρχικό

 

52 minutes ago, katrmp said:

Aντίγραφο του παραστατικού απόδειξης υπηρεσιών στον ωφελούμενο.

είπα ότι κάπου θα αναφέρεται και για συμφωνητικά στην πρόσκληση.

Λαθος μου και συγνώμη.

Στο δια ταύτα,

μίλησα με το ΚΕΚ που είμαι και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμία οικονομική συναλλαγή μεταξύ ΚΕΚ-ωφελούμενου για να υπάρξει τέτοια απόδειξη (χρηματική). Είναι καθαρά δικό τους θέμα και αυτό το "παραστατικό απόδειξης υπηρεσιών στον ωφελούμενο" δεν είναι κάποια χρηματική απόδειξη παροχής υπηρεσιών στον ωφελούμενο.

Ως "παραστατικό απόδειξης υπηρεσιών στον ωφελούμενο" είναι το έγγραφο που μας κοινοποίησαν τους κωδικούς και το οποίο αναφέρει "...  Με το παρόν, ενημερώνεστε ότι:
➢ Έχει ενεργοποιηθεί το voucher
➢ Κωδικοί πρόσβασης για σύνδεση στην πλατφόρμα τηλεκατάρτισης:
1. Ιστοσελίδα Πλατφόρμας ΟΣΤΚ:**********************
2. Username: *******************
3. Password: *********************

...."

και ότι όποιοι έχουν κάνει σε περισσότερα ΚΕΚ αιτήσεις (με οποιαδήποτε διαδικασία) και έχουν λάβουν το ανάλογο από αυτά τα ΚΕΚ, ένα είναι σε ισχύ, αυτού του ΚΕΚ που έχει πρώτο ενεργοποιήσει (ή θα ενεργοποιήσει) την επιταγή κατάρτισης στην ΕΡΓΑΝΗ, και πρέπει να επικοινωνήσουν και να πάρουν ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ (γραπτή ΚΑΙ με αποδεικτικό) ότι έχει ενεργοποιηθεί η "επιταγή κατάρτισης στην ΕΡΓΑΝΗ", γαι να παρακολουθούν και να καταγράφονται οι ώρες σωστά με τον σωστό πάροχο. Δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί από όλα τα ΚΕΚ που έχει λάβει κωδικούς.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, getsakna said:

Εμένα ακόμη μου βγάζει error script failure!

Ξέρει κανείς αν πρέπει να αλλάξω ρυθμίσεις κλπ?

Έσβησα ιστορικό και cookies..

Το ίδιο συμβαίνει και σε μενα με σβησμένα cookies..😭

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Ναι βρε, έχεςι δίκιο .. το διαβασα καλύτερα

 

είπα ότι κάπου θα αναφέρεται και για συμφωνητικά στην πρόσκληση.

Λαθος μου και συγνώμη.

Στο δια ταύτα

Δεν πειράζει φίλε. Αγχώνομαι έτσι κι αλλιώς. 

Αυτά που ρωτώ τί πιστεύεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.