Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

3 λεπτά πριν, zxgr said:

Ακόμα μια νίκη της πραγματικής δημοσιογραφίας ( εφημερίδα συντακτών και ντοκουμέντο) κατά της απάτης 

Συν τον social media, που ανέβασαν το θέμα και βοήθησαν στην ενημέρωση του κόσμου.

Ευτυχώς υπάρχουν και κάποιοι που δεν μασαμπουκώνουν από τα 11 μύρια και κάνουν πραγματικό ρεπορτάζ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο μεταξύ έχω καιρό να δω κάποιον να κλαίει για λογαριασμούς στην Ελβετία, που δε θα γεμίσουν με ζεστό παραδάκι, και να το ονομάζει η αγορά.

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, zxgr said:

Ακόμα μια νίκη της πραγματικής δημοσιογραφίας ( εφημερίδα συντακτών και ντοκουμέντο) κατά της απάτης 

Δεν νομίζω να ίδρωσε το αυτί τους για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκαν τα ονόματα των 7, προφανώς πέσανε τηλέφωνα στον Κούλη για να του παρλάρουν κάποια γαλλικά. Τη συνέχεια τη βλέπουμε να εξελίσσεται μπροστά μας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα πει εξαρχής ότι αυτή η ιστορία βρωμάει από παντού, είναι ότι πιο προσβλητικό απέναντι σε επιστήμονες ή τουλάχιστον ότι πιο προσβλητικό 
έχω νιώσει εγώ ως επιστήμονας  που δεν έχω πάρει ούτε ένα ευρώ απ το κράτος έως σήμερα μερίδα συναδέρφων με χαρακτήρισε α) αχάριστο β) κομματικό
εγκάθετο γ) αδαή καθώς δε γνωρίζω τους νόμους προσφοράς και ζήτησης....


Ούτε σταλεγάκιας θα γίνω ούτε γράφω για να πάρω την.....εκδίκηση μου. Η όλη κατάσταση προσωπικά με στεναχώρησε ακόμη περισσότερο με το πώς εξελίχθηκε το 
ΦΙΑΣΚΟ του Βρούτση, ο οποίος ακόμη 12:25 είναι υπουργός, καθώς μπορώ να πω ότι ήλπιζα να κάνω λάθος. Αλλά, δυστυχώς, κάποιοι δεν περιμέναμε τις αποκαλύψεις
για να δούμε το φιάσκο. Γιατί δε γεννηθήκαμε ούτε το 2015 ούτε το 2019. 

Υ.Γ Αυτο το ΦΙΑΣΚΟ είναι αφιερωμένο στους αναμένοντες την ανάπτυξη του Βρούτση του Άδωνη και του Μαρουδή......

Υ.Γ2 Η όλη αριστεία του συγκεκριμένου χώρου συνοψίζεται-εκφράζεται-αποτυπώνεται στο πακετάκι που απήγγειλε χωρίς καμία συνοχή-επιστημονικότητα-λογική ο συμπαθέστατος κύριος.

Υ.Γ3 Νόμους προσφοράς-ζήτησης μπορεί να αγνοώ, αλλά γνωρίζω από τη ζωή ότι οι μέγιστοι θιασώτες της "ελεύθερης" αγοράς ΠΑΝΤΑ ταΐζονται με κρατικό χρήμα.  

Υ.Γ4  Ας κάνουμε όλοι μια προσευχή απόψε για το Γιάννη που θα σπάει το κεφάλι του με το τι θα κάνει τα 80εκ των ΚΕΚ που θα περισσέψουν......

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν όντως κάποιος ενδιαφέρεται για κατάρτιση, πανεπιστημιακού επιπέδου και δωρεάν, μπορεί να επισκεφτεί τον παρακάτω ιστότοπο:

https://mathesis.cup.gr/?fbclid=IwAR2KtxvAug5cdPoPHSCYI2CTSJOSWrSbZAoK3V94XK8ABNadHIQq-IBISDY

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stayros said:

Κλασική περίπτωση να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα...

Συνάδελφε, με μερικά μύρια σε κάθε πλατφόρμα, δεν το λες και κατσίκα ...ούτε καν ποιμνιοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ

1. Γενικά ήταν ΧΑΛΙΑ σε μερικά θέματα, όμως, είχε και λίγη ουσιαστική πληροφορία και γνώση (πχ GDPR)

2. Οι πλατφόρμες ΚΡΑΣΑΡΑΝ συνεχώς, άρα ποιότητα μηδέν

3. Τα ΚΕΚ ήταν σαν προπατζίδικα και παπατζίδικα

4. Στο ίντερνετ υπάρχει σχετική γνώση δωρεάν με εύκολη πρόσβαση

5. Όλα δηλαδή έγιναν αλά Ελληνικά μέχρι που ο ΠΘ παραδόξως το έκοψε το αστειάκι

6. Τα περί διαπλοκής καλό είναι να υπάρχουν αποδείξεις ή σαφείς και προφανείς ενδείξεις, αλλιώς είναι κομματική λάσπη

7. Κρίμα που δεν θα γίνουμε ποτέ κυριλέ κράτος και χώρα.

Edited by aware
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.