Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

2 λεπτά πριν, stayros said:

Το ενδιαφέρον για προτάσεις από ΚΕΚ είναι η απάντηση σε αυτούς που έλεγαν ότι είναι προσβλητική η επιμόρφωση γιατί έτσι μας θεωρούν αναλφάβητους...

Η καλύτερη απάντηση +1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 λεπτά πριν, stayros said:

Το ενδιαφέρον για προτάσεις από ΚΕΚ είναι η απάντηση σε αυτούς που έλεγαν ότι είναι προσβλητική η επιμόρφωση γιατί έτσι μας θεωρούν αναλφάβητους...

Σοφή η μ@κ@κ@@ σου που θα λεγε και μια ψυχή!

Το ενδιαφέρον για ΚΕΚ είναι η απόδειξη ότι υπάρχει κόσμος που έχει ανάγκη τα 400 ή τα 600! Το 90% χ@@@@@ για την επιμόρφωση.
By the way, η πρόταση εξακολουθεί να είναι προσβλητική....Κι οχι μόνο γιατί μας θεωρεί αναλφάβητους αλλά γιατί μας θεωρεί μ@κ@κ@ς.
Δεν είναι κανένας ενάντια στην επιμόρφωση. Αλλωστε ο καθείς βελτιώνεται συνεχώς στη ζωή του. Η διαδικασία με τα όλα γνωστά είναι
προσβλητική....Ειδικά εφόσον έχει βγεί πλέον ότι μπορούσαμε να πάρουμε τα 800 απο ΕΣΠΑ χωρίς τα ΚΕΚ στο ενδιάμεσο.............

 

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, stayros said:

Το ενδιαφέρον για προτάσεις από ΚΕΚ είναι η απάντηση σε αυτούς που έλεγαν ότι είναι προσβλητική η επιμόρφωση γιατί έτσι μας θεωρούν αναλφάβητους...

Όποιος θεωρεί ότι τα έμαθε όλα στα 3-4-5 χρόνια σπουδών, είναι απλά βλ@μμένος.

Το βασικό ζητούμενο είναι, τι επίπεδο επιμόρφωσης σου παρέχουν τα ΚΕΚ. Πόσο μάλλον όταν "κατάφεραν" να οργανώσουν 7-10 ενότητες σε μερικές μέρες.

Σε αντιπαράθεση του παραπάνω θα πω, ότι στα σεμινάρια των Εν.Επ. έμαθα πάρα πολλά πράγματα, που δε θα τα μάθαινα όσες φορές και να διάβαζα της ΤΟΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

@laxanos

Αν ήταν όπως τα λες τότε δε θα ενδιαφερόταν κανείς για προσφορές των ΚΕΚ που συνήθως είναι extra σεμινάρια. Θα πήγαιναν σε τυχαία ΚΕΚ αφού το ίδιο θα τους έκανε.

Άρα στην γκρίνια και στο κλαψομούδιασμα είστε λίγοι και μόνοι...

@terry
Κάποιες ενότητες πχ οι ηλεκτρονικοί διαγωνισμοί και τα smart buildings ήταν έτοιμα από μήνες καθώς έκανε τα ίδια σεμινάρια η ΠΕΣΕΔΕ.

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Κεκ και μου είπαν ότι αν κάνω μόνος μου τη διαδικασία(Α) θα αργήσουν πολύ να μου προσχωρήσουν την υπόλοιπη διαδικασία και καλύτερα να κάνω τη διαδικασία (Β) μας δουλεύουν; 

Link to comment
Share on other sites

@stayros Aν θεωρείς οτι τα εξτραδάκια που ζητούν ή μάλλον αποζητούν είναι εξτρα μαθήματα κι όχι έξτρα μπαγιόκο ή βοήθεια στη συμπλήρωση ωρών τότε μάλλον ζείς σε άλλη χώρα.....

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, incas said:

Μίλησα με Κεκ και μου είπαν ότι αν κάνω μόνος μου τη διαδικασία(Α) θα αργήσουν πολύ να μου προσχωρήσουν την υπόλοιπη διαδικασία και καλύτερα να κάνω τη διαδικασία (Β) μας δουλεύουν; 

Με την διαδικασία Β δεσμεύουν περισσότερο κόσμο και θα έχουν προθεσμία καταχώρησης εως 20/4 ενώ με την διαδικασία Α εως 16/4

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, stayros said:

@terry
Κάποιες ενότητες πχ οι ηλεκτρονικοί διαγωνισμοί και τα smart buildings ήταν έτοιμα από μήνες καθώς έκανε τα ίδια σεμινάρια η ΠΕΣΕΔΕ.

Συνάδελφε όσο και να υποστηρίζεις τη σημερινή κυβέρνηση, πρέπει τουλάχιστον να δεχτείς την πιθανότητα να ισχύει αυτό που έγραψα.  Ας μην κοροϊδευόμαστε, τώρα 5-6 μέρες έχουν λυσσάξει τα ΚΕΚ και οι γύρω "συνεργαζόμενοι" να στέλνουν mail, να παίρνουν τηλ και να παρακαλάνε.

Μπορεί όλη αυτή η ιστορία να έγινε γιατί δεν υπήρχαν άλλα χρήματα, το δέχομαι.

Θα μπορούσαν πχ ετοιμάσουν πρόγραμμα ΕΣΠΑ, με διαδικασίες εξπρές, που να έδινε 1000Ε στο κάθε επιστήμονα, για λειτουργικά έξοδα για παράδειγμα.

Γιατί δεν το έκαναν?

Αφού νοιάζονται τόσο πολύ για το ΕΣΠΑ, γιατί δεν ξεμπλοκάρουν προγράμματα για τα οποία έχουν υποβληθεί αιτήσεις εδώ και 2 χρόναι?

Δε θέλω να το αναλύσουμε παραπάνω, αλλά νομίζω καταλαβαινόμαστε.

Λιγάκι διαλλακτικότητα δεν βλάπτει. Σαν εκπρόσωπος τύπου της ΝΔ γράφεις. Και στο λέω εγώ που δεν ανήκω κομματικά πουθενά και οι απόψεις μου φιλελεύθερες είναι.

 

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

@laxanos

Μάλλον εσύ ζεις σε άλλο σύμπαν αφού δεν έχεις πάρει ακόμα χαμπάρι ότι πολλά ΚΕΚ κάνουν προσφορά extra σεμιναρίων για να μαζέψουν συμμετοχές. Αν ήταν αδιάφορη παροχή δεν θα έκαναν κάτι τέτοιο.


Αλλά τι σου λέω τώρα για προσφορά και ζήτηση. Δύσκολα πράγματα, δε τα διδάσκουν στο κόμμα αυτά....

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.