Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

13 λεπτά πριν, stayros said:

Κάποιες ενότητες πχ οι ηλεκτρονικοί διαγωνισμοί και τα smart buildings ήταν έτοιμα από μήνες καθώς έκανε τα ίδια σεμινάρια η ΠΕΣΕΔΕ.

Μήπως ολόκληρη η λίστα φτιάχτηκε με το σκεπτικό ότι αποτελεί κατάλογο θεμάτων που είχαν ήδη αναπτυχθεί εκ των προτέρων;

3 λεπτά πριν, terry said:

Θα μπορούσαν πχ ετοιμάσουν πρόγραμμα ΕΣΠΑ, με διαδικασίες εξπρές, που να έδινε 1000Ε στο κάθε επιστήμονα, για λειτουργικά έξοδα για παράδειγμα.

Γιατί δεν το έκαναν?

Είναι προφανές από την αρχή για μένα ότι τους νοιάζει πολύ ότι η κοινή γνώμη θεωρεί τους ΕΕ (και ειδικά τους δικηγόρους) βολεμένους κλέφτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 λεπτό πριν, terry said:

 

Λιγάκι διαλλακτικότητα δεν βλάπτει. Σαν εκπρόσωπος τύπου της ΝΔ γράφεις. Και στο λέω εγώ που δεν ανήκει κομματικά πουθενά και οι απόψεις μου φιλελεύθερες είναι.

 

Πρέπει να καταλάβουμε ότι κανείς δεν υπολόγιζε ότι θα ξεκινήσει τέτοια επιδημία για να είναι φουλ προετοιμασμένος. Ζούμε σε μία χώρα που μέχρι χθες καιγόταν κόσμος μες τα αυτοκίνητα τους επειδή το κράτος ήταν άρτσι μπούρτσι και λουλάς, και τώρα που σε μία σφοδρή πανδημία έχουμε οι περισσότεροι την υγεία μας, κλαψουρίζουμε γιατί θα πάρουμε 600€ και όχι 800 σαν τους άλλους, γιατί η επιμόρφωση είναι με ΕΣΠΑ, γιατί μας προσβάλλουν, γιατί έτσι, γιατί γιουβέτσι... Αυτή τη γκρίνια δεν αντέχω καια ντιδρώ.

Θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι καλύτερα ναι, αλλά θα μπορούσαν να είναι και πολύ χειρότερα. Εγώ λοιπόν  χαίρομαι γιατί εγώ και οι γονείς μου έχουμε την υγεία μας. Το 600ρι μπροστά σε αυτό είναι μισό κερασάκι σε μια τεράστια τούρτα.
 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, curzondax said:

Μήπως ολόκληρη η λίστα φτιάχτηκε με το σκεπτικό ότι αποτελεί κατάλογο θεμάτων που είχαν ήδη αναπτυχθεί εκ των προτέρων;

Δε γνωρίζω για τις άλλες ενότητες, για αυτές τις 2 είμαι απόλυτα σίγουρος.

Μπορεί στο πλαίσιο του ΕΣΠΑ να ετοίμαζαν τέτοια πλατφόρμα για να απορροφήσουν τα κονδύλια και τώρα να την έβγαλαν βιαστικά στη φόρα.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, chris.k said:

Έχει δίκιο ο συνάδελφος. Εγώ πήγα εδώ και καθάρισα. https://www.anaptixi-exelixi.gr/voucher-600/

Συνάδελφε σ'ευχαριστώ πολύ!! Μόλις έκανα αίτηση.
Βασικά μου είπαν οτι σε μία ώρα παίρω κωδικούς..
Εσύ έχεις πάρει;;; Ισχύει ή έχασα την ώρα μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που περιμένω από χτες το βράδυ και ακόμη τπτ τι κάνω? 

Μπορώ να στειλω και σε άλλο ΚΕΚ ή δεσμεύτηκα τώρα με αυτούς? 

Το κεκ είναι εξέλιξη εκπαιδευτική κλπ κλπ.. 

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με γνωστό ΚΕΚ στο κέντρο της Αθήνας μου είπαν για ενεργοποίηση εντός 2 ημερών....τηρείται σειρά προτεραιότητας....

Για αλλαγή ΚΕΚ δεν ξέρω αν γίνεται....ίσως ένα τηλέφωνο σε κάποιο άλλο ΚΕΚ σε διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, mechgiann said:

Εγώ σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με γνωστό ΚΕΚ στο κέντρο της Αθήνας μου είπαν για ενεργοποίηση εντός 2 ημερών....τηρείται σειρά προτεραιότητας....

Για αλλαγή ΚΕΚ δεν ξέρω αν γίνεται....ίσως ένα τηλέφωνο σε κάποιο άλλο ΚΕΚ σε διαφωτίσει...

Από τους πρώτους εκανα να φανταστείς! 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σίγουρα έχουν τεράστιο όγκο αιτήσεων, οπότε μην περιμένετε ότι θα το κάνουν μέσα σε μισή ώρα όλοι, ειδικά οι "μεγάλοι".

Εγώ πρότιμησα να πάω με κάποιον μεγάλο, από το να πάω με κάποιον που μόλις το έφτιαξε και δεν έχει καθόλου εμπειρία, και ας περιμένω και 3-4 μέρες για να κάνουν τη διαδικασία από μεριάς τους. Με διαβεβαίωσαν και τηλεφωνικά ότι σε 3 μέρες θα μου έχουν στείλει τους κωδικούς..

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος να μου στείλει κάποια αξιόπιστα Κεκ  σε πμ? δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και δεν γνωρίζω καθόλου ποια είναι τα γνωστά.

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.