Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

1 ώρα πριν, panti82 said:
Επιστροφή  
 
  • ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
    Ημερομηνία:07/04/2020

    Καλούνται οι πάροχοι κατάρτισης του μητρώου που συγκροτήθηκε με την υπ.αριθμ. 305/6-4-2020 (ΑΔΑ:Ψ3Ε246ΜΤΛΚ-ΧΙ6) Απόφαση να δηλώσουν στο σύστημα ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ https://elearning.yeka.gr την Πέμπτη 9/4 και από τις 15:00 έως στις 21:00 τη σύζευξη τους με εγκεκριμένο/ους πάροχο/ους ΟΣΤΚ της υπ. αριθμ. πρωτ. 306/6-4-2020(ΑΔΑ: 62ΕΓ46ΜΤΛΚ-0ΝΝ) και τα αντικείμενα κατάρτισής που προσφέρουν, καθώς και να αναρτήσουν τα απαιτούμενα του κεφαλαίου 7 της Πρόσκλησης 2/2020 .

    Οι ωφελούμενοι καθώς και οι εξουσιοδοτούμενοι πάροχοι μπορούν να υποβάλλουν αιτήσεις για το πρόγραμμα (είτε με την διαδικασία Α είτε με τη διαδικασία Β αντιστοίχως) την Πέμπτη 9/4 από τις 21:30.

Από τις ελάχιστες περιπτώσεις σε όλο τον προηγμένο κόσμο που οι αιτήσεις θα ξεκινήσουν 21.30! 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα το ΚΕΚ που συνεργάστηκα μου έκανε δωρεά παρακολούθησης άλλες 2 ενότητες οποίες θέλω.... Και η 1 ώρα τηλε/σης είναι 30 λεπτά. Για ψάξτε το με τα δικά σας ΚΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Το μητρώο παρόχων δεν έχει δημοσιευθει ακόμα, σωστά; (Τετάρτη 8/4 και ώρα 11:00)

 Ερωτήσεις:

Με τι κριτήρια θα το επιλέξουμε; στην τύχη; αφού δεν ξέρουμε εκ των προτέρων ποιοί θα είναι για να συνεννοηθούμε

Θα υπάρχει όριο συμμετεχόντων σε κάθε πάροχο; Κι αν επιλέξουν 10.000 τον ίδιο; Αντέχει;

Υπάρχουν πάροχοι που υπόσχονται δωρεάν εκπαιδευση σε σχεδιαστικά προγράμματα μετά. Γιατί άραγε; (είμαι καχύποπτη...)

 

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, pao.ang said:

Καλημέρα το ΚΕΚ που συνεργάστηκα μου έκανε δωρεά παρακολούθησης άλλες 2 ενότητες οποίες θέλω.... Και η 1 ώρα τηλε/σης είναι 30 λεπτά. Για ψάξτε το με τα δικά σας ΚΕΚ

40 λεπτά η ώρα μου είπαν εμένα

 

1 ώρα πριν, georgegaleos said:

Πρακτικά έχουμε 400€ στην τσέπη χωρίς να κάνουμε κάτι

και μετά για κάθε 40 λεπτά πραγματικού χρόνου παρακολούθησης λαμβάνουμε 2€ εφόσον παρακολουθήσουμε υποχρεωτικά συνολικά 66,67 πραγματικές ώρες, οπότε σε 2,7 ημέρες συνεχόμενης παρακολούθησης τελείωσες ... !!!!

Το δύσκολο, κατά την γνώμη μου, θα είναι όσοι γραφούν είτε κοντά στις ημερομηνίες λήξης των διαδικασιών (Α ή/και Β) οπότε θα έχουν μόλις ~13 ημέρες (~5ώρες/ημέρα) και ~10 ημέρες (~6 ώρες/ημέρα) αντίστοιχα  να τοποθετήσουν τις 67 πραγματικές ώρες για να λάβουν τα 200€.

το αφήνεις να κατεβάζεις ταινίες ή να παίζουν τα παιδιά και γράφει ώρες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgegaleos said:

Πρακτικά έχουμε 400€ στην τσέπη χωρίς να κάνουμε κάτι

και μετά για κάθε 40 λεπτά πραγματικού χρόνου παρακολούθησης λαμβάνουμε 2€ εφόσον παρακολουθήσουμε υποχρεωτικά συνολικά 66,67 πραγματικές ώρες, οπότε σε 2,7 ημέρες συνεχόμενης παρακολούθησης τελείωσες ... !!!!

Το δύσκολο, κατά την γνώμη μου, θα είναι όσοι γραφούν είτε κοντά στις ημερομηνίες λήξης των διαδικασιών (Α ή/και Β) οπότε θα έχουν μόλις ~13 ημέρες (~5ώρες/ημέρα) και ~10 ημέρες (~6 ώρες/ημέρα) αντίστοιχα  να τοποθετήσουν τις 67 πραγματικές ώρες για να λάβουν τα 200€.

Πως αποδεικνύεται ο χρόνος; Παίζει ένα βίντεο και καταγράφεται προοδευτικά ο χρόνος; Πατάς ένα βίντεο και αυτόματα καταγράφεται η διάρκειά του ως χρόνος διδασκαλίας;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι σαν κάτι παιχνίδια στο κινητό που για να πάρεις πχ το μπόνους πρέπει να παρακολουθήσεις ένα βίντεο 30 δευτερολέπτων αν το κλείσεις πριν το χάνεις 

Δηλαδη για να πας στην επόμενη ενότητα θα πρέπει να παιξει αναγκαστικά η προηγούμενη.. Ίσως δυσκολέψει το βράδυ να το αφήσεις ανοικτό.. Πως θα πατήσεις next; 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι και στην iclass (όλοι το έχουν αυτό ... και έχει λογική η ύπαρξή του)

image.png.bc989c799d722fc8e8e2460bec17f2fd.png

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.