Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

@katrmp κανονικα ο 71.12 (2βαθμιος) και 71.12.10 (3βαθμιος) οταν επιλεγονται ως κυριοι εχεις δικαιωμα εκτελεσης ολων των απο κατω. Κακως επιλεγουν οι λογιστες στους μηχανικους το γενικο γιατι ενας μηχανικος δεν εχει ολα τα πτυχια (αντε να εχει 2). 

Εαν εχεις τον 71.12 ως κυριο εκτελεις (για την εφορια. Θεωρητικα ) :

71.12.12.01-στατικα και

71.12.19.09-μηχανολογικα

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sw0rdf1sh έχοντας ως κύριο ΚΑΔ τον 71.12.12.00 στην αίτηση μου τον γράφω ως 71.12.12? Δηλαδή όπως τον γράφει στο παράρτημα Χ του οδηγού, χωρίς τα μηδενικά?

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, katrmp said:

 

αυτά (71.12.19.09 υπηρεσιες μηχανολογου μηχανικου γενικα) σωστά τα εκτελώ με τον 71.12.10.00 ή οχι ?

Εγω μετα απο αυτη την περιοδο θα εβαζα και τον 71.12.19.09 για να ειμαι ενταξει για τα μηχανολογικα.

Κανονικα οχι. Με τον 71.12.10 και 20 εκτελεις τους καδ της μορφης 71.12.10.χχ και 71.12.20.χχ . 

Προφανως δε θα αμφισβητησει κανεις το επαγγελματικο σου δικαιωμα για τον καδ και δη η εφορια εφοσον επιλεχθηκε καδ μηχανικου. Το σωστο λεμε. Βαλτους ολους οσους μπορεις. Εγω το χω κανει αναλυτικα. 

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

sw0rdf1sh έχοντας ως κύριο ΚΑΔ τον 71.12.12.00 στην αίτηση μου τον γράφω ως 71.12.12? Δηλαδή όπως τον γράφει στο παράρτημα Χ του οδηγού, χωρίς τα μηδενικά?

Πιστευω ναι χωρις να ξερω 100%. Θα προσθεσεις τον τριτοβαθμιο. 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Sw0rdf1sh said:

Πιστευω ναι χωρις να ξερω 100%. Θα προσθεσεις τον τριτοβαθμιο. 

Με το λεκτικό "θα προσθέσεις τον τριβάθμιο" αναφέρεσαι στον 71.12.12 στο παράδειγμα που έδωσα? σόρρυ είμαι σκράπας στα φορολογικά..😀

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θα τον δεχεται ως 71.12.12.00 ή 71.12.12 σκετο. 

Ή ελπιζω να τον τραβαει μονο του να τελειωνουμε. Θα ξερουμε αυριο. Εχουμε 5 μερες για τις αιτησεις. 

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, Sw0rdf1sh said:

Εγω μετα απο αυτη την περιοδο θα εβαζα και τον 71.12.19.09 για να ειμαι ενταξει για τα μηχανολογικα.

Κανονικα οχι. Με τον 71.12.10 και 20 εκτελεις τους καδ της μορφης 71.12.10.χχ και 71.12.20.χχ . 

Προφανως δε θα αμφισβητησει κανεις το επαγγελματικο σου δικαιωμα για τον καδ και δη η εφορια εφοσον επιλεχθηκε καδ μηχανικου. Το σωστο λεμε. Βαλτους ολους οσους μπορεις. Εγω το χω κανει αναλυτικα. 

Η λογιστρια μου είχε πεί οτι με  71.12.10.00    εκτελώ τους καδ της μορφης 71.12.1000 εως  71.12.1999  την τρέλα μου.. 

και τι έχω πρόβλημα ? υπηρεσιές μηχανικού δεν είναι ΄'ολες? Ετσι γραφει ο ΚΑΔ μου << ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ>>. Δηλαδή τα ενεργεικα πιστοποιητικά τι καδ έπρεπε να έχω?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.