Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

@Emporas Σκέψου ότι στην επιστρεπτέα προκαταβολή βάλανε όρο από 1 έως 500 άτομα οπότε το κανένα άτομο πήγε περίπατο. Και εγώ αν δεν το δω γραμμένο δεν πιστεύω τίποτα.

2 λεπτά πριν, Emporas said:

Η μόνη διευκρίνιση πάνω σε αυτό είναι ότι όσοι μισθωτοί είναι σε αναστολή σύμβασης παίρνουν μόνο τα 800€ και δε δικαιούνται τα 600€ (διασταύρωση μπορεί να γίνει στην ΕΡΓΑΝΗ οπότε λογικό)...δεν έχει γίνει ανάλογη αναφορά όμως π.χ. για μισθωτούς που εργάζονται κανονικά ή π.χ. για εταίρους που δικαιούνται τα 800€ ή 600€ ως νομικά πρόσωπα και παράλληλα τυχαίνει να έχουν και ως φυσικά πρόσωπα τα βιβλία τους ανοιχτά!
Αν συνεχίζεις κι εργάζεσαι θα σου πρότεινα να κάνεις την αίτηση!

Εγώ εμπίπτω σε αυτή την κατηγορία γιατί έχω τα ατομικά μου βιβλία ανοιχτά και εταιρεία με όμοιο ΚΑΔ, οπότε προφανώς θα κάνω για τα 600 και αν με καλύπτει και για τα 800, άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς με τι εξοπλισμό θα μπορέσει κάποιος να παρακολουθήσει;

PC σίγουρα. (θα χρειαστούν ηχεία;)

iPad?

iPhone?

Smart TV (android)?

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, pao.ang said:

Στην σελίδα πήγαινε στο πάνω μέρος της σελίδας εκεί που γράφει αιτησεις ωφελούμενου .... και πατάς αναζήτηση...

https://prnt.sc/rwmr8x

Το έχω δει αυτό. Έχει το κουμπί επισκόπηση και όχι διαχείριση/διαγραφή όπως πριν υποβάλεις την αίτηση. Όταν πατάς επισκόπηση απλώς βλέπεις τι έχεις συμπληρώσει και δεν σε αφήνει να το αλλάξεις.

Edited by akikos39
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, IPETROP said:

Καλημέρα σε όλους, σε εμένα με ΚΑΔ 42990000 μου έβγαλε αυτό το μήνυμα, τι πρέπει να κάνω; ξέρει κανείς;602912156_.JPG.bae7d5cdc3ef48a5675d1d78567dc13d.JPG

Σωστά το βγάζει αυτό το μήνυμα. Ο ΚΑΔ αυτός (42.99.00.00 "Κατασκευή άλλων έργων πολιτικού μηχανικού π.δ.κ.α.") δεν είναι στους επιλέξιμους ΚΑΔ του Παραρτήματος Χ, της Πρόσκλησης. Επομένως δεν έχεις Δικαίωμα συμμετοχής ως ωφελούμενος.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, NeckBreaker said:

Σκέψου ότι στην επιστρεπτέα προκαταβολή βάλανε όρο από 1 έως 500 άτομα οπότε το κανένα άτομο πήγε περίπατο. Και εγώ αν δεν το δω γραμμένο δεν πιστεύω τίποτα.

Εγώ εμπίπτω σε αυτή την κατηγορία γιατί έχω τα ατομικά μου βιβλία ανοιχτά και εταιρεία με όμοιο ΚΑΔ, οπότε προφανώς θα κάνω για τα 600 και αν με καλύπτει και για τα 800, άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Δε βαριέσαι, συνηθισμένα τα βουνά απ' τα χιόνια!😏

Οι "τυχεροί" στην προκειμένη περίπτωση θα είστε όσοι διατηρήσατε μέχρι σήμερα ανοιχτά τα βιβλία σας, έστω και παντελώς ανενεργά και φυσικά οι δικηγόροι που απ' ότι φαίνεται αρκεί η εγγραφή τους σε κάποιον από τους δικηγορικούς συλλόγους για να πάρουν την επιταγή (ούτε "ανοιχτά βιβλία" ούτε τίποτα κι άσε τα κορόιδα που π.χ. πληρώνουν συνδρομές ως μέλη Τ.Ε.Ε. κι έχουν κλειστά τα βιβλία τους να κουρεύονται), όπως και οι συμμετέχοντες σε εταιρίες με Κ.Α.Δ. νομικών δραστηριοτήτων (γι' αυτούς δε διευκρινίζεται αν πρέπει να είναι και οι ίδιοι δικηγόροι και μέλη κάποιου Δ.Σ. για να εισπράξουν τα 600€)...οι υπόλοιποι "στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα"!😉

Edited by Emporas
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nelis said:

 

3.Επειδή ρωτούν παραπάνω , κατοικία βάζουμε την επαγγελματική έδρα (λογικό) 

Κατοικία βάζεις κατοικία. Καλύτερα ώστε να μην μπλέκει το γραφείο αφού δεν βάζεις επαγγελματικό λογαριασμό.. σ

Aν θες βάζεις το γραφείο αφού λέει ή επικοινωνία. Αλλιώς την κατοικία

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζεται ότι με όλα αυτα τα στοιχεία (ταυτότητες κτλ) που ζητάνε τα κεκ ποιος τα κεκ... δηλαδή τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα ο οποιοσδήποτε πονηρούλης μπορεί να κάνει ότι γουστάρει? οεο

προσωπική μου άποψη, μην δώσετε ταυτότητες...

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, zulumpo said:

το γνωρίζεται ότι με όλα αυτα τα στοιχεία (ταυτότητες κτλ) που ζητάνε τα κεκ ποιος τα κεκ... δηλαδή τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα ο οποιοσδήποτε πονηρούλης μπορεί να κάνει ότι γουστάρει? οεο

προσωπική μου άποψη, μην δώσετε ταυτότητες...

ΟΧΙ εξουσιοδοτήσεις και κατηγορία Β. Α κατηγορία μηχανικοί είμαστε....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.