Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

44 λεπτά πριν, alej said:

Ξέρει κανείς με τι εξοπλισμό θα μπορέσει κάποιος να παρακολουθήσει;

PC σίγουρα. (θα χρειαστούν ηχεία;)

iPad?

iPhone?

Smart TV (android)?

Έλεος ρε παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 λεπτά πριν, Emporas said:

Αναφέρθηκα σε όσους δραστηριοποιούνται πλέον μέσω εταιριών κι εξακολουθούν να έχουν ανοιχτά βιβλία ως φυσικά πρόσωπα!
Αυτοί είτε τα έχουν εντελώς ανενεργά (και άρα ΔΕΝ πληρώνουν τέλος επιτηδεύματος, λογιστή κ.λπ. ούτε διπλές εισφορές) είτε τα χρησιμοποιούν εκμεταλλευόμενοι το αφορολόγητο που δικαιούνται ως φυσικά πρόσωπα με έως και 3 "πελάτες", οπότε ακόμη και σ' αυτή την περίπτωση το όφελος από το αφορολόγητο (άνω των 2.000€) υπερκαλύπτει τα 400€-500€ του τέλους επιτηδεύματος και το όποιο επιπλέον λογιστικό κόστος (κλάιν μάιν για όσους ήδη πληρώνουν λογιστοκερατιάτικα για την εταιρία τους)...
Γι' αυτό λέω ότι όσοι από εμάς που κόβουμε τιμολόγια από εταιρίες σκεφτήκαμε ότι "έλα μωρέ τι να τα κάνω τα βιβλία" και πήγαμε και τα κλείσαμε, τώρα όσο να πεις λίγο κορόιδα αισθανόμαστε!😉

Έχω την εντύπωση ότι αν είσαι μέλος εταιρίας δεν μπορείς να φορολογείσαι σαν μισθωτός μεχρι  3 "πελάτες". Γιατί είχα σκεφτεί να ανοίξω την ατομική μόνο γι αυτό το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, Panago_0891 said:

μολις μιλησα με κεκ και μου ανεφεραν οτι μεσα στηνημερα θα ανοιξει ηλεκτρονικα διαδικαδια με το οποιο θα επιλεγουμε εμεις το κεκ και θα το δηλωνουμε στο εργανη..

αλλιως θα  στελναμε οσα εμαιλ θελαμε σε ολα τα κεκ και οποιο προλαβενε θα μας επελεγε

ενδιαφέρον.... αλλά η απορία του τί γίνεται μέχρι τώρα παραμένει...copy paste την δήλωση του παραρτήματος V και χρήση της στο mail που στέλνει κανείς στον πάροχο που επιλέγει? ας μας πει κάποιος που το έχει κάνει..και τί του απάντησε ο πάροχος..του απάντησε με το προτυποποιημένο mail του παραρτήματος VI?

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

...copy paste την δήλωση του παραρτήματος V και χρήση της στο mail που στέλνει κανείς στον πάροχο που επιλέγει?

Αυτό έκανα αλλά δεν έχω πάρει ακόμη απάντηση (αν και είναι γνωστή μου η γραμματέας) ...μάλλον λόγω φόρτου απο εκατοντάδες mail !

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, maranti said:

Ο λογαριασμός επαγγελματικός ή προσωπικός?

εγώ λέω να βάλλω προσωπικό για να μην μπλέξει με το ΦΠΑ,

δεν ξέρω αν μου δημιουργήσει κάποιο θέμα μετέπειτα 

τι λέει το φόρουμ σχετικά με αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

@pao.ang  και @venezia. Παιδιά αν μπορείτε στείλτε και σε μένα τα ΚΕΚ που αναφέρατε παραπάνω.

Αν και πιστεύω ότι καλό θα ήταν να ανοίξει ένα topic σχετικά με τα ΚΕΚ. Ας είναι και διαφημιστικού σκοπού , δεν πειράζει....

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, dib said:

Αυτό έκανα αλλά δεν έχω πάρει ακόμη απάντηση (αν και είναι γνωστή μου η γραμματέας) ...μάλλον λόγω φόρτου απο εκατοντάδες mail !

 

4 λεπτά πριν, jobous said:

@pao.ang  και @venezia. Παιδιά αν μπορείτε στείλτε και σε μένα τα ΚΕΚ που αναφέρατε παραπάνω.

Αν και πιστεύω ότι καλό θα ήταν να ανοίξει ένα topic σχετικά με τα ΚΕΚ. Ας είναι και διαφημιστικού σκοπού , δεν πειράζει....

Ευχαριστώ. 

Εκτυπώνεις την αίτηση σου σε pdf, βρίσκεις τον πάροχο από https://elearning.yeka.gr/(S(qqw1vdhwtyjem4zpxnm012mi))/Paroxoi_20200406.pdf (βρίσκονται στις ανακοινώσεις: https://elearning.yeka.gr/(S(qvrd5moz0cwoqgznlhs40qvq))/Announcements.html), προσαρμόζεις το προτυποποιημένο email του Παραρτήματος V επισυνάπτοντας το pdf της αίτησης, το στέλνεις στον επιλεγμένο πάροχο και αναμένεις απάντηση.

Χθες το έστειλα και δεν έχω λάβει μέχρι στιγμής απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ βιασύνη. Καλύτερα να την αποφεύγετε. Είναι υποχρεωμένοι να δώσουν τα χρήματα και δε βλέπω λόγο κανένα ΚΕΚ να απορρίψει κανέναν οπότε αν νιώθετε ανασφαλείς δώστε του λίγο χρόνο 10 μέρες έχετε. 

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι 

να κάνω μια ερώτηση;

 

πιο πάνω κάποιος είπε ότι τα Σεμινάρια θα τα παρακολουθήσουμε από το site του Υπουργείου,

οπότε τα ΚΕΚ που εμπλέκονται στο "νταβαντούρι';

μάλλον για να πάρουν και αυτοί κάποιο βοήθημα

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, curzondax said:

Παρατηρώ βιασύνη. Καλύτερα να την αποφεύγετε. Είναι υποχρεωμένοι να δώσουν τα χρήματα και δε βλέπω λόγο κανένα ΚΕΚ να απορρίψει κανέναν οπότε αν νιώθετε ανασφαλείς δώστε του λίγο χρόνο 10 μέρες έχετε. 

Σύμφωνοι, με την εξής υποσημείωση: άλλο είναι να "τρέξεις" 67 ώρες σε 10 μέρες , ήτοι περίπου 7 ώρες την μέρα, κι άλλο να τις τρέξεις σε 15 ή και 20 μέρες..

*100 διδακτικές ώρες x 40min = 4000min ήτοι 66,67 hr...

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.