Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Έστειλα mail χτες με το export της διαδικασίας Α, σήμερα πήρα κωδικούς και ξεκίνησα. Μου είπαν ότι ενεργοποιήθηκε το voucher (δεν φαίνεται πουθενά σε εμάς, από όσο ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πώς είναι η διαδικασία?

Τι κάνεις? Βλέπεις κάποιο video? Αλληλεπιδράς με την οθόνη?

Ή το αφήνεις να γράφει και κάνεις κάτι άλλο εσύ?

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Inzaghi said:

Πώς είναι η διαδικασία?

Τι κάνεις? Βλέπεις κάποιο video? Αλληλεπιδράς με την οθόνη?

Ή το αφήνεις να γράφει και κάνεις κάτι άλλο εσύ?

σαν παρουσίαση Power point που αλλάζεις εσύ με κλικ τις διαφάνιες . εύκολο!

Link to comment
Share on other sites

Και οι ώρες πώς μετράνε?

Υπάρχει χρονόμετρο?

Χρειάζεται κλικ ανά συγκεκριμένο διάστημα για να συνεχίσει να γράφει ώρες? Ή απλά το αφήνεις?

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Inzaghi said:

Και οι ώρες πώς μετράνε?

Υπάρχει χρονόμετρο?

Χρειάζεται κλικ ανά συγκεκριμένο διάστημα για να συνεχίσει να γράφει ώρες? Ή απλά το αφήνεις?

Έχει χωρισμένες ενότητες μαθημάτων και βλέπεις το επι της % που έχεις καλύψει από το πρόγραμμα.τα κλικ γίνονται ανα κάποια δευτερόλεπτα .μπορείς να πατάς συνεχώς την επόμενη διαφάνια για να το τρέχεις.δεν μπορείς να το αφήνεις γιατί είναι πολλες διαφάνιες με λίγο κείμενο μέσα οπότε θέλει συνεχώς κλικ για να προχωράει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εξής εύλογη απορία. Οι πλατφόρμες είναι 7 μόνο (ίσως πραγματικά 5 ή 6 γιατί μπορεί κάποιες να είναι ίδιας εταιρίας). Το πραγματικό υλικό διδασκαλίας παρέχεται μόνο από αυτές και όλα τα ΚΕΚ για τα οποία συζητάμε είναι απλά οι μεσάζοντες της διαδικασίας;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, curzondax said:

Εγώ έχω την εξής εύλογη απορία. Οι πλατφόρμες είναι 7 μόνο (ίσως πραγματικά 5 ή 6 γιατί μπορεί κάποιες να είναι ίδιας εταιρίας). Το πραγματικό υλικό διδασκαλίας παρέχεται μόνο από αυτές και όλα τα ΚΕΚ για τα οποία συζητάμε είναι απλά οι μεσάζοντες της διαδικασίας;

Ναι, το εκπαιδευτικό υλικό το δίνουν οι πλατφόρμες. Τα ΚΕΚ λειτουργούν περισσότερο σαν γραμματειακή υποστήριξη. Το μόνο που κάνουν ουσιαστικά είναι η ενεργοποίηση του voucher και η εγγραφή σε μία από τις πλατφόρμες. Δεν έχει καμία σημασία ποιο ΚΕΚ θα διαλέξεις για να σε εγγράψει, εκτός κι αν κυνηγάς τις προσφορές τους.

Βέβαια οι περισσότερες είναι της πλάκας και επειδή ακούστηκε κάτι και για τάμπλετ δώρο, αν είναι αυτό που βγήκε σε μια σελίδα του facebook μιας παράταξης του ΤΕΕ, πρόκειται για το πιο μπακατέλα τάμπλετ που έχω δει.  

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, ted78 said:

 

Βέβαια οι περισσότερες είναι της πλάκας και επειδή ακούστηκε κάτι και για τάμπλετ δώρο, αν είναι αυτό που βγήκε σε μια σελίδα του facebook μιας παράταξης του ΤΕΕ, πρόκειται για το πιο μπακατέλα τάμπλετ που έχω δει.  

τάμπλετ αξίας 48ευρώ στο σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, ted78 said:

Ναι, το εκπαιδευτικό υλικό το δίνουν οι πλατφόρμες. Τα ΚΕΚ λειτουργούν περισσότερο σαν γραμματειακή υποστήριξη. Το μόνο που κάνουν ουσιαστικά είναι η ενεργοποίηση του voucher και η εγγραφή σε μία από τις πλατφόρμες. Δεν έχει καμία σημασία ποιο ΚΕΚ θα διαλέξεις για να σε εγγράψει, εκτός κι αν κυνηγάς τις προσφορές τους.

Βέβαια οι περισσότερες είναι της πλάκας και επειδή ακούστηκε κάτι και για τάμπλετ δώρο, αν είναι αυτό που βγήκε σε μια σελίδα του facebook μιας παράταξης του ΤΕΕ, πρόκειται για το πιο μπακατέλα τάμπλετ που έχω δει.  

Αυτό δημιουργεί μια νέα απορία όσον αφορά το διδακτικό υλικό. Έχει κάθε πλατφόρμα από τις 5-7 το δικό της διαφορετικό υλικό και κάθε ΚΕΚ προσφέρει μόνο μία άρα αν κάποιος θεωρεί μια από τις πλατφόρμες καλύτερη θα πρέπει να βρει πιο ΚΕΚ την υποστηρίζει;

Πάντως θα ψάξω και γω για τίποτα προσφορές αν και όσες άκουσα είναι φτωχικές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλες οι εγκεκριμένες πλατφόρμες υποστηρίζουν όλες τις ενότητες. Το κάθε ΚΕΚ προφανώς μπορεί να συνεργάζεται με περισσότερες από μία πλατφόρμες. Οπότε δεν τίθεται θέμα. Θα σε εγγράψουν στην πλατφόρμα που καλύπτει αυτό που θες. Δεν αποκλείεται να υπάρχει και κοινό εκπαιδευτικό υλικό μεταξύ των πλατφορμών. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.