Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Παράθεση

Να αναρτήσει στο σύστημα https//eservices.yeka.gr α) εκτύπωση από το TAXIS NET, στην οποία αποτυπώνεται ο ενεργός ΚΑΔ, κύριας επιχειρηματικής δραστηριότητας, ο οποίος εμπίπτει στους επιλέξιμους ΚΑΔ της παρούσας Πρόσκλησης, β) εκτύπωση από e-banking/ φωτοτυπία βιβλιαρίου, στην οποία αποτυπώνεται το ΙΒΑΝ του τραπεζικού λογαριασμού και το ονοματεπώνυμό μου ως Δικαιούχου του Λογαριασμού, τα οποία υποβάλλω συνημμένα με την παρούσα. Για την πληρότητα των

Από το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ της διαδικασίας Β @phil1980 οπότε σαφώς προκύπτει ότι ο ΚΑΔ πρέπει να είναι ενεργός. Μου φάνηκε απίθανο από την αρχή να μπορούσε κάποιος χωρίς ενεργό ΚΑΔ να συμμετέχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα κοιτούσα προσεκτικά:

  • την πρόσκληση σημείο 4.2. "βάσει του κύριου ΚΑΔ της επιχειρηματικής του δραστηριότητας, όπως ορίζεται από το ΥΠΟΙΚ"
  • το ΦΕΚ Α΄64/14.03.2020 αρ. 19 - Έκτακτη εφαρμογή μεθόδου τηλεκατάρτισης στα προγράμματα ανέργων ή εργαζομένων

Ο ΚΑΔ επιχειρηματικής δραστηριότητας δεν είναι κανονικά ανενεργός ΚΑΔ. Όμως το ΦΕΚ μιλάει για "ανέργους". Η πρόσκληση πάλι μιλάει για "επιχειρηματική δραστηριότητα".

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέει μπες με τους κωδικούς στο elearningcalsses.gr Αυτό τι λέει; 
Δευτερον έχει δοκιμάσει κανείς αν αλλάζει από υπολογιστή σε ταμπλετ η κινητό αν αποθηκεύει την πρόοδο; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί τον άφησε καν να μπει. Θα έπρεπε να τον απορρίπτει αυτόματα με το να βλέπει ότι είναι ανενεργός.

Εκτός και αν είναι ενεργός και υπάρχει τεχνικό λάθος στις καταχωρήσεις της περίπτωσής του.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, NeckBreaker said:

Από το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ της διαδικασίας Β @phil1980 οπότε σαφώς προκύπτει ότι ο ΚΑΔ πρέπει να είναι ενεργός. Μου φάνηκε απίθανο από την αρχή να μπορούσε κάποιος χωρίς ενεργό ΚΑΔ να συμμετέχει.

παιδιά να το διευκρινήσουμε λίγο αυτό.... (ούτε και γω έχω τη διάθεση να μπλέξω)

η έννοια του ενεργού ΚΑΔ, το διατυπώνει η προκήρυξη, δεν ταυτίζεται με αυτή του ενεργού φορολογικά ΚΑΔ

εξάλλου, εάν ισχύει αυτό γιατί ήταν προσυμπληρωμένος και γιατί την έκανε δεκτή?

υπάρχουν άλλοι βρίσκονται σε αντίστοιχη ιδιότητα???

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, curzondax said:

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί τον άφησε καν να μπει. Θα έπρεπε να τον απορρίπτει αυτόματα με το να βλέπει ότι είναι ανενεργός.

Εκτός και αν είναι ενεργός και υπάρχει τεχνικό λάθος στις καταχωρήσεις της περίπτωσής του.

δεν υπάρχει γράφει παύση 31.12.2015

αλλά παρόλα αυτά το είχε προσυμπληρωμένο...

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Εμένα μου λέει μπες με τους κωδικούς στο elearningcalsses.gr Αυτό τι λέει; 
Δευτερον έχει δοκιμάσει κανείς αν αλλάζει από υπολογιστή σε ταμπλετ η κινητό αν αποθηκεύει την πρόοδο; 

Ναι. Το moodle είναι ανεξάρτητο λειτουργικού ή browser (εκτός ie του παλιού). Μπαίνεις από όπου θες.

@phil1980 Το ότι σε αφήνει να προχωρήσεις δε σημαίνει ότι πρέπει κιόλας. Είχε ένα τικ από κάτω ότι έλαβα γνώση των όρων του προγράμματος. Με ότι λέει η πρόσκληση είναι ενεργός κύριος ΚΑΔ.

Link to comment
Share on other sites

τέλοσπάντων, δε θέλω να κουράζω άλλο τη συζήτηση

απλά θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει και κάποιος άλλος σε αντίστοιχη φάση..??

θα μιλήσω και με το κεκ για πιθανή διαδικασία "απενεργοποίησης" επιταγής... να βρούμε και το μπελά μας δλδ...

 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι!

Παρακολουθεί κανείς το Smart Buildings?

Δεν βλέπω αντιδράσεις... Οι 2 πρώτες ενότητες είνα τραγικές!! Αναμάσημα των ίδιων και των ίδιων χωρίς καμία ουσιαστική πληροφορία... Ήμαρτον...

 

Edited by akaliak
Ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, akaliak said:

Συνάδελφοι!

Παρακολουθεί κανείς το Smart Buildings?

Δεν βλέπω αντιδράσεις... Οι 2 πρώτες ενότητες είνα τραγικές!! Αναμάσημα των ίδιων και των ίδιων χωρίς καμία ουσιαστική πληροφορία... Ήμαρτον...

 

Απλώς είναι τραγικοί.....

Πάντως δεν περίμενα κατι διαφορετικό.... Για να φτιάξουν αυτά τα σεμινάρια θέλουν γνώση, χρόνο και χρήμα... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.