Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

15 λεπτά πριν, akaliak said:

Συνάδελφοι!

Παρακολουθεί κανείς το Smart Buildings?

Δεν βλέπω αντιδράσεις... Οι 2 πρώτες ενότητες είνα τραγικές!! Αναμάσημα των ίδιων και των ίδιων χωρίς καμία ουσιαστική πληροφορία... Ήμαρτον...

 

Το ξεκίνησα χθες μεσάνυχτα που πήρα κωδικούς . Σαν πρώτη εμπειρία ....απογοήτευση .

Άλλα περίμενα. Ειδικά για το revit ...βρίσκεις πολλά περισσότερα στο google 😠 . Αν θες για να μην φορτώνουμε τη συζήτηση εδώ στείλε μου μήνυμα με ποίο ΚΕΚ είσαι .

 

Edited by venezia
Συμπλήρωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως το elearningclass.gr είναι από τις πιο οικτρές πλατφόρμες που υπάρχουν. Χώρια που δεν μπαίνει με τίποτα, όταν μου έστειλαν τους κωδικούς έγραφε ότι πρέπει να τα παρακολουθήσουμε μέχρι 30.4.2020

Edited by becoming_i
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, phil1980 said:

τέλοσπάντων, δε θέλω να κουράζω άλλο τη συζήτηση

απλά θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει και κάποιος άλλος σε αντίστοιχη φάση..??

θα μιλήσω και με το κεκ για πιθανή διαδικασία "απενεργοποίησης" επιταγής... να βρούμε και το μπελά μας δλδ...

 

Είμαι κι εγώ σε αντίστοιχη φάση και προσπαθώ να βγάλω άκρη εδώ και μέρες. Συνημμένη η εικόνα από το ταξις. Την αίτηση στην εργάνη τη δέχεται κανονικά με συμπληρωμένα όλα τα στοιχεία.

Η επιχείρηση δηλαδή είναι ενεργή, αλλά σε παύση. Ο ΚΑΔ φαίνεται να θεωρείται ενεργός.

Από εκεί και πέρα, δεν ξεκαθαρίζει η πρόσκληση τι σημαίνει ενεργός ΚΑΔ. Δεν λέει κάπου ότι αν είναι σε παύση δεν τα δικαιούται. Και ταυτόχρονα οι δικηγόροι λένε ότι τα δικαιούνται όλοι. Ακόμη και χωρίς βιβλία κλπ.

Κι ενώ φαίνεται (αφού σε αφήνει να κάνεις και την αίτηση) ότι τα δικαιούται κάποιος με παυση, πολύ φοβάμαι ότι σε πιθανή διασταύρωση θα θεωρηθεί ότι η αίτηση έγινε δόλια και τα ποσά ήταν αχρεωστήτως καταβληθέντα κλπ. και θα έρθουμε αντιμέτωποι με όποιες κυρώσεις προβλέπονται.

Επίσης να πω ότι ο λογιστής μου σηκώνει τα χέρια ψηλά.

screenshot-www1.gsis.gr-2020.04.14-13_37_18.png

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα δούμε  ?     

Συναλλαγή του Συλλόγου Τοπογράφων με συγκεκριμένα ΚΕΚ

http://www.block-tee.gr/ergasiaka/συσπείρωση-αριστερών-τοπογράφων-επι/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, dudas said:

Είμαι κι εγώ σε αντίστοιχη φάση και προσπαθώ να βγάλω άκρη εδώ και μέρες. Συνημμένη η εικόνα από το ταξις. Την αίτηση στην εργάνη τη δέχεται κανονικά με συμπληρωμένα όλα τα στοιχεία.

Η επιχείρηση δηλαδή είναι ενεργή, αλλά σε παύση. Ο ΚΑΔ φαίνεται να θεωρείται ενεργός.

Από εκεί και πέρα, δεν ξεκαθαρίζει η πρόσκληση τι σημαίνει ενεργός ΚΑΔ. Δεν λέει κάπου ότι αν είναι σε παύση δεν τα δικαιούται. Και ταυτόχρονα οι δικηγόροι λένε ότι τα δικαιούνται όλοι. Ακόμη και χωρίς βιβλία κλπ.

Κι ενώ φαίνεται (αφού σε αφήνει να κάνεις και την αίτηση) ότι τα δικαιούται κάποιος με παυση, πολύ φοβάμαι ότι σε πιθανή διασταύρωση θα θεωρηθεί ότι η αίτηση έγινε δόλια και τα ποσά ήταν αχρεωστήτως καταβληθέντα κλπ. και θα έρθουμε αντιμέτωποι με όποιες κυρώσεις προβλέπονται.

Επίσης να πω ότι ο λογιστής μου σηκώνει τα χέρια ψηλά.

screenshot-www1.gsis.gr-2020.04.14-13_37_18.png

έλα ντε... ακριβώς τα ίδια, και γω με δικηγόρο που μίλησα και τη λογίστιά μου τα ίδια μου λένε...)

το ζήτημα είναι:

1. οι κυρώσεις είναι επιστροφή του ποσού ή θα έχουμε και άλλες ιστορίες

2. τώρα που το έχω κάνει και το δέχτηκε, μπορώ να το ακυρώσω...??

(η κρατούσα αντίληψη πάντως, δε συσχετίζει την ύπαρξη βιβλίων με ενεργό καδ) η λογική όμως ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, dudas said:

Είμαι κι εγώ σε αντίστοιχη φάση και προσπαθώ να βγάλω άκρη εδώ και μέρες.

Κι ενώ φαίνεται (αφού σε αφήνει να κάνεις και την αίτηση) ότι τα δικαιούται κάποιος με παυση, πολύ φοβάμαι ότι σε πιθανή διασταύρωση θα θεωρηθεί ότι η αίτηση έγινε δόλια και τα ποσά ήταν αχρεωστήτως καταβληθέντα κλπ. και θα έρθουμε αντιμέτωποι με όποιες κυρώσεις προβλέπονται.

Επίσης να πω ότι ο λογιστής μου σηκώνει τα χέρια ψηλά.

 

Κάτι αντίστοιχο βγάζει και σε μένα για διακοπή εργασιών επειδή έκλεισα υποκατάστημα , αλλά η αίτηση μου έγινε κανονικά δεκτή . Για μένα εσύ δεν έχεις πρόβλημα από τη στιγμή που η εικόνα σου στο taxis είναι ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, phil1980 said:

έλα ντε... ακριβώς τα ίδια, και γω με δικηγόρο που μίλησα και τη λογίστιά μου τα ίδια μου λένε...)

το ζήτημα είναι:

1. οι κυρώσεις είναι επιστροφή του ποσού ή θα έχουμε και άλλες ιστορίες

2. τώρα που το έχω κάνει και το δέχτηκε, μπορώ να το ακυρώσω...??

(η κρατούσα αντίληψη πάντως, δε συσχετίζει την ύπαρξη βιβλίων με ενεργό καδ) η λογική όμως ΝΑΙ

για το 1: δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετικό.

για το 2: ακόμη κι αν κάνεις την αίτηση, εφόσον δεν ενεργοποιηθεί και δεν καταβληθεί το ποσό, δεν βλέπω λόγο να είμαστε υπόλογοι σε κάτι.

Edited by dudas
Link to comment
Share on other sites

Από τηλεφωνική επικοινωνία με elearning class τώρα: "γίνονται κάποιες τελευταίες εργασίες συντήρησης, δοκιμάστε ξανά το απόγευμα"...

Ξανά-μανά mail από το πρωί και κοινοποίηση στο ΚΕΚ..Τους έτριξα λίγο δόντια σήμερα περί αναφοράς σε συνήγορο του πολίτη και υπουργείο εργασίας μπας και νιώσουν αλλά δεν....

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, dudas said:

Είμαι κι εγώ σε αντίστοιχη φάση και προσπαθώ να βγάλω άκρη εδώ και μέρες. Συνημμένη η εικόνα από το ταξις. Την αίτηση στην εργάνη τη δέχεται κανονικά με συμπληρωμένα όλα τα στοιχεία.

Η επιχείρηση δηλαδή είναι ενεργή, αλλά σε παύση. Ο ΚΑΔ φαίνεται να θεωρείται ενεργός.

Από εκεί και πέρα, δεν ξεκαθαρίζει η πρόσκληση τι σημαίνει ενεργός ΚΑΔ. Δεν λέει κάπου ότι αν είναι σε παύση δεν τα δικαιούται. Και ταυτόχρονα οι δικηγόροι λένε ότι τα δικαιούνται όλοι. Ακόμη και χωρίς βιβλία κλπ.

Κι ενώ φαίνεται (αφού σε αφήνει να κάνεις και την αίτηση) ότι τα δικαιούται κάποιος με παυση, πολύ φοβάμαι ότι σε πιθανή διασταύρωση θα θεωρηθεί ότι η αίτηση έγινε δόλια και τα ποσά ήταν αχρεωστήτως καταβληθέντα κλπ. και θα έρθουμε αντιμέτωποι με όποιες κυρώσεις προβλέπονται.

Επίσης να πω ότι ο λογιστής μου σηκώνει τα χέρια ψηλά.

screenshot-www1.gsis.gr-2020.04.14-13_37_18.png

Χωρίς να γνωρίζω πολλά αυτό που βλέπω στην καρτέλα είναι ημερομηνία διακοπής των ΚΑΔ.. Άρα δεν υφίστανται αυτοί οι ΚΑΔ  η αλλιώς δεν είναι ενεργοί 

Τωρα βέβαια τι ενεργή επιχείρηση με ΚΑΔ που έχουν διακοπεί είναι άλλο θέμα.. 

Απο την άλλη αυτό που κοιτάζουν είναι οι ΚΑΔ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, ikaros13 said:

Χωρίς να γνωρίζω πολλά αυτό που βλέπω στην καρτέλα είναι ημερομηνία διακοπής των ΚΑΔ.. Άρα δεν υφίστανται αυτοί οι ΚΑΔ  η αλλιώς δεν είναι ενεργοί 

Τωρα βέβαια τι ενεργή επιχείρηση με ΚΑΔ που έχουν διακοπεί είναι άλλο θέμα.. 

Απο την άλλη αυτό που κοιτάζουν είναι οι ΚΑΔ

νομίζω ότι η λέξη-κλειδί είναι (αυτό το παράδοξο όντως) Κατάσταση Επιχείρησης: Ενεργή

η διατύπωση εξάλλου στις προϋποθέσεις συμμετοχής είναι... ενεργοί ΚΑΔ στην εφορία

από τη στιγμή συνεπώς που την γράφει ως Ενεργή...? μέσα δεν είμαστε...?

πάντως εγώ ενημέρωσα και τον πάροχο, γιατί θα πέσει πολύ κλάμα μετά (που δε θα πάρουν και αυτοί λεφτά)

και τους είπα να ρωτήσουν και για διαδικασία ακύρωσης... (θα βρούμε και το μπελά μας δηλαδή με τους μ@κ@κες...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.