Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

7 minutes ago, Sw0rdf1sh said:

@georgegaleos τι κάνεις τώρα που το τελείωσες; βλέπεις τα ίδια; ποια πλατφόρμα;

Το έχω ανοικτό και κάνει μόνο του κλικ ανά κάποια ώρα και reφresh ανά κάποια λεπτά .... και κρατάω περίπου πόσες ώρες είμαι στον υπολογιστή και κάνω άλλα πράγματα ... Σιγά μην κάτσω αν ξαναδώ τα ίδια... (είμαι στον 2ο όροφο και η πτώση δεν με λυτρώνει) ... κάνει αυτόματα αυτά που είπα. Την πλατφόρμα την έγραψα (iclass.gr)

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καταρχήν μιλάμε για επίδομα 600€ εν μέσω πανδημίας την στιγμή που άλλοι εργαζόμενοι για τον ίδιο λόγο λαμβάνουν 800 χωρίς πολλά πολλά και οριζόντια 

Θελω να πω ας χαλαρώσουμε λίγο με τις ώρες, τις πλατφόρμες τα κλικ. Πως θα συμπληρωθούν οι ώρες τι θα δείξει ο πάροχος.. Σε ποιον; Λέτε να ζητήσει το ΥΠΕΚΑ αυτός που έφερε το ΕΣΠΑ ξέρω γω, ανάλυση του καθενός τι παρακολούθησε να τον μαλώσει η να τον πληρώνει ανάλογα; Σκεφτείτε λίγο λογικά.. 

Μιλήστε και με τα κεκ σας λίγο πιο ανεπίσημα, στο χαλαρό και θα καταλάβετε.. Όλοι θα πάρουν στο τέλος 600. Το σύστημα έγινε απλά για να δικαιολογηθεί όλος αυτός ο κύκλος με τα ΕΣΠΑ τίποτε άλλο 

Τωρα αν κάποιος δεν έχει τι άλλο να κάνει ας τα παρακολουθήσει και εις διπλούν κανένα πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Απαιτείται το 100% από μας, για να πάρουν έξτρα χρήματα τα ΚΕΚ έτσι δεν είναι; Ε συνεπώς αμφιβάλλω ότι δε θα θεωρηθούν "100%" οι περισσότεροι τουλάχιστον αν δουν όλες τις σελίδες από μια φορά.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο απέρριψα το Νο.1 ΚΕΚ που ήθελα να πάω, όταν χθες ο υπεύθυνος μου έλεγε κάτι παπάτζες περί πραγματικού χρόνου 100 ωρών, περί χρονομέτρου που δεν υπάρχει πουθενά και λοιπών άλλων καραγκιοζιλικιών περί ευφυέστατου προγράμματος εκπαίδευσής μας που δε θα πρέπει να αφήσουμε ανεκμετάλλευτο....

Και έτσι, ακόμα σε αναζήτηση ΚΕΚ είμαι...

Μοναδικό κριτήριο η πλατφόρμα πλέον.

Είναι κάποιος στη Δήμητρα να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θα θεωρηθούν 100% και αυτό θα δώσουν. Σιγά μην τους ψάξει και η ηλεκτρονική δίωξη.. Τέλος πάντων κάντε ότι θέλετε, δεν ασχολούμαι άλλο με τα σεμινάρια 

Μονο ποτέ θα μπει το χρήμα τίποτε άλλο 

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, siaom said:

Μόλις μίλησα με το ΚΕΚ μου και τους ρώτησα το εξής: "Εφ' όσον σε 20 ώρες το πολύ θα έχω παρακολουθήσει όλα τα μαθήματα και θα έχω PASS σε όλες τις αξιολογήσεις, χρειάζεται να είμαι ενεργός στην πλατφόρμα για να γράψω 100 ώρες"; Μου απάντησαν ότι τίποτα δεν χρειάζεται. Η παρακολούθηση είναι για μένα, η αξιολόγηση έχει ρόλο αυτοαξιολόγησης και τις ώρες παρακολούθησης θα τις συμπληρώσουν αυτοί (προφανώς σε όλους θα βάλουν 100 ώρες).

Κατά τη γνώμη μου η όλη διαδικασία είναι τυπική, τα 600€ θα τα πάρουν όλοι, παρακολουθεί όποιος θέλει για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις και για να περνάει η μέρα εν μέσω κορονοϊού.

Κάπως έτσι μου τα παν και εμένα. Ήδη κουραστικά με τις πλατφόρμες που δεν δουλεύουν. Ένα login μου είπαν να κάνω και θα το κανονίσουν. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ από χτες που πήρα κωδικούς να κάνω λογκιν γιατί το γ@#&σύστημα τους είναι πεσμένο. Έχω και μια σμπαριλα από το καθισιο που δεν έχω όρεξη να παρακολουθήσω τίποτα...... 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει είναι ότι επειδή δεν έχουν εξασφαλιστεί κοινοτικοί πόροι, αλλά τα χρήματα προέρχονται αποκλειστικά από τον κρατικό προϋπολογισμό, προκειμένου να πειστούν τα ευρωπαϊκά όργανα για τη χρηματοδότηση της δράσης, θα πρέπει να τηρηθούν κάποια προσχήματα, αλλιώς πάπαλα τα λεφτά της Ευρώπης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.