Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ted78 said:

Δεν μπορείς να το δεις εσύ. Μόνο ο πάροχος. Έχω στείλει email να με ενημερώσουν αν υπάρχει τρόπος επαλήθευσης της ενεργοποίησης, αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα.

Αν έρθει κάτι θα ενημερώσω.

 

πάντως σύμφωνα με τον οδηγό <<Ο πάροχος απαντά αντίστοιχα με προτυποιημένο e-mail σύμφωνα με το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ VI της παρούσας, αναρτά αμελλητί στο περιβάλλον του Π.Σ. ΕΡΓΑΝΗ (https://elearning.yeka.gr) τον ΚΑΥΑΣ του ωφελούμενου σε ειδική φόρμα, ενεργοποιώντας την επιταγή κατάρτισης του ωφελούμενου και αποστέλλει στον ωφελούμενο τους κωδικούς πρόσβασης στην πλατφόρμα τηλεκατάρτισης προκειμένου ο ωφελούμενος να είναι σε θέση να ξεκινήσει άμεσα το πρόγραμμα κατάρτισης.>>

 

αν κάποιος έχει κωδικούς τότε είναι ενεργοποιημένη η κατάρτιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι κωδικοί της πλατφόρμας τηλεκπαίδευσης δεν έχουν σχέση με την ενεργοποίηση στην εργάνη. Κατά τη γνώμη μου κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι έτσι όπως είναι δομημένο είναι πολύ διάτρητο...Αλλά ο άλλος (κεκ) πρέπει να είναι πολυυυυύ χημείο για να δίνει κωδικούς και μην εγγράφει τον ωφελούμενο. Και μάλιστα συστηματικά , επί ημέρες και παρά τις οχλήσεις... Σε ενδεχόμενο έλεγχο, νομίζω, προβλέπεται διαγραφή του παρόχου...Να είναι τόσο χαβαλέδες ? ....

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, spafent said:

μούφα το ΕΣΠΑ  τα λεφτά είναι δικά μας, ίσως στο μέλλον να τα πάρουν απο ΕΣΠΑ....

Αυτό είναι πρακτικά πολιτικό σύνθημα χωρίς ιδιαίτερη ουσία. Η πρόσκληση και ο νόμος που βασίζεται λένε ρητώς ΕΣΠΑ. Το ότι είπαν "θα" τα πάρουν αφού ικανοποιηθούν προϋποθέσεις δεν αλλάζει πάρα πολλά αφού πάντα για να γίνει μια συνεργασία με την ΕΕ δεν πρέπει να την κοροϊδεύουμε εκτός και αν θέλουμε συνεχώς να επιστρέφουμε στο 2010 επειδή θέλουμε να υποκρινόμαστε τους επαναστάτες της κουτοπονηριάς.

Link to comment
Share on other sites

@curzondax

Εδώ θα διαφωνήσω. Δεν είναι πολιτικό σύνθημα η αλήθεια. 

Αφού θέλουμε την ουσία, είναι κρατικό χρήμα με περιτύλιγμα ΕΣΠΑ και υποσχετική χρηματοδότησης από πόρους της ΕΕ, τρέχα γύρευε αν επιτευχθεί και σε τι ποσοστό.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, katrmp said:

πάντως σύμφωνα με τον οδηγό <<Ο πάροχος απαντά αντίστοιχα με προτυποιημένο e-mail σύμφωνα με το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ VI της παρούσας, αναρτά αμελλητί στο περιβάλλον του Π.Σ. ΕΡΓΑΝΗ (https://elearning.yeka.gr) τον ΚΑΥΑΣ του ωφελούμενου σε ειδική φόρμα, ενεργοποιώντας την επιταγή κατάρτισης του ωφελούμενου και αποστέλλει στον ωφελούμενο τους κωδικούς πρόσβασης στην πλατφόρμα τηλεκατάρτισης προκειμένου ο ωφελούμενος να είναι σε θέση να ξεκινήσει άμεσα το πρόγραμμα κατάρτισης.>>

 

αν κάποιος έχει κωδικούς τότε είναι ενεργοποιημένη η κατάρτιση

καλημέρα,

εγώ έχω κωδικούς από 3 ΚΕΚ. Ποιοι κωδικοί ισχύουν άραγε;

Να σημειώσω ότι ακόμα δεν τους έχω χρησιμοποιήσει, δεν έχω μπει σε κάποια πλατφόρμα.

Ίσως να ισχύουν οι κωδικοί που θα χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, Elyros said:

καλημέρα,

εγώ έχω κωδικούς από 3 ΚΕΚ. Ποιοι κωδικοί ισχύουν άραγε;

Να σημειώσω ότι ακόμα δεν τους έχω χρησιμοποιήσει, δεν έχω μπει σε κάποια πλατφόρμα.

Ίσως να ισχύουν οι κωδικοί που θα χρησιμοποιήσω.

Καλημέρα,

και εγώ είχα στείλει αρχικά την αίτησή μου σε ένα ΚΕΚ το οποίο δεν μου απαντούσε έπειτα από απανωτά email ρωτώντας για την πορεία της αίτησής μου. Στη συνέχεια έστειλα σε ένα άλλο, το οποίο απευθείας ενεργοποίησε την επιταγή και εδώ και 2 μέρες έχω τους κωδικούς μου και έχω κανονικά πρόσβαση στην πλατφόρμα των σεμιναρίων.

Σήμερα αποφάσισε να μου απαντήσει το πρώτο ΚΕΚ ότι ενεργοποιήσε και αυτό την επιταγή μου και μου έδωσε άλλους κωδικούς. Πέρα από το ότι φαίνεται ξεκάθαρα ποιος ενεργοποίησε πρώτος χρονικά, ποια διαδικασία ακολουθούμε με τους υπόλοιπους; 

Link to comment
Share on other sites

Τα ωραία τώρα αρχίζουν.... Στην "νέα" πλατφόρμα του elearningclass απλά ξεκινάς από την αρχή.... Ότι παρακολούθησες ώς τώρα δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.