Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

22 hours ago, ikaros13 said:

Ελπιζω τα 800 του Μαΐου να πιστωθούν χωρίς προβλήματα όταν έρθει η ώρα 

 

22 hours ago, Inzaghi said:

Τα 800€ του Μαΐου θα τα πάρουμε πιο γρήγορα από τα 600€ των voucher

Πάντως τα στην απόφαση απόφαση 39162 ΕΞ 15-04-2020 «Αποζημίωση ειδικού σκοπού για την ενίσχυση επιχειρήσεων, λόγω της εμφάνισης και διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19.» (TAXHEAVEN), δεν εξαιρεί τους ειδικούς επιστήμονες ...(πονηρή σκέψη) 👿 εκτός αν κάνω λάθος ...και δεν έχω εντοπίσει που εξαιρεί τους επιστήμονες  😀

"... ύψους οκτακοσίων (800) ευρώ, που αντιστοιχεί στο χρονικό διάστημα σαράντα πέντε (45) ημερών, από την 17η Μαρτίου 2020 έως και την 30η Απριλίου 2020, στους δικαιούχους του άρθρου 2 της παρούσας

.....

Δικαιούχοι της αποζημίωσης ειδικού σκοπού είναι οι ελεύθεροι επαγγελματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι, όπως αυτοί ορίζονται στο άρθρο 2 του ν. 4387/2016 (Α’85), όπως αυτό αντικαταστάθηκε με το άρθρο 22 του ν. 4670/2020 (Α’ 43), οι ιδιοκτήτες ατομικών επιχειρήσεων, καθώς και επιχειρήσεων με τη μορφή ομόρρυθμων, ετερόρρυθμων, περιορισμένης ευθύνης εταιρειών και ιδιωτικών κεφαλαιουχικών εταιρειών (ΙΚΕ), εκτός των ανωνύμων εταιρειών, οι οποίες δεν απασχολούν εργαζόμενους ή απασχολούν μέχρι και πέντε (5) εργαζόμενους, έχουν την έδρα τους ή μόνιμη εγκατάσταση στην Ελλάδα, ... "

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιώργο καλησπέρα και χρόνια πολλά, εδώ έβαλα μια ανακοίνωση του ΥΠ.ΟΙΚ. Έχω χάσει λίγο την μπάλα, σχετικά με το τί αναφέρεται σε τί....😀 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, georgegaleos said:

 

 (πονηρή σκέψη) 👿 

 

 

εσύ είσαι γάτα και το βρήκες. Να δούμε άν κάποιοι κάνουν τελικά τι κόφτης θα υπάρξει. Ή μπορεί να τα πάρουν τώρα και σε λίγους μήνες να τα βρούνε.

Link to comment
Share on other sites

@katrmp, καλησπέρα... συνέχεια της πονηρής σκέψης .... (απλά δεν υπάρχουν οι ΚΑΔ των επιστημόνων σε αυτό το 800άρι)

  

4 minutes ago, pirsogiannis said:

Γιώργο καλησπέρα και χρόνια πολλά, εδώ έβαλα μια ανακοίνωση του ΥΠ.ΟΙΚ. Έχω χάσει λίγο την μπάλα, σχετικά με το τί αναφέρεται σε τί....😀 

δεν είναι για εμάς (ειδικούς επιστήμονες)

Και κλείνω το μικρό Off-topic... θα το συζητήσουμε όταν έρθει η ώρα ...η Μαγιάτικη 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, georgegaleos said:

 

Πάντως τα στην απόφαση απόφαση 39162 ΕΞ 15-04-2020 «Αποζημίωση ειδικού σκοπού για την ενίσχυση επιχειρήσεων, λόγω της εμφάνισης και διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19.» (TAXHEAVEN), δεν εξαιρεί τους ειδικούς επιστήμονες ...(πονηρή σκέψη) 👿 εκτός αν κάνω λάθος ...και δεν έχω εντοπίσει που εξαιρεί τους επιστήμονες  😀

"... ύψους οκτακοσίων (800) ευρώ, που αντιστοιχεί στο χρονικό διάστημα σαράντα πέντε (45) ημερών, από την 17η Μαρτίου 2020 έως και την 30η Απριλίου 2020, στους δικαιούχους του άρθρου 2 της παρούσας

.....

Δικαιούχοι της αποζημίωσης ειδικού σκοπού είναι οι ελεύθεροι επαγγελματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι, όπως αυτοί ορίζονται στο άρθρο 2 του ν. 4387/2016 (Α’85), όπως αυτό αντικαταστάθηκε με το άρθρο 22 του ν. 4670/2020 (Α’ 43), οι ιδιοκτήτες ατομικών επιχειρήσεων, καθώς και επιχειρήσεων με τη μορφή ομόρρυθμων, ετερόρρυθμων, περιορισμένης ευθύνης εταιρειών και ιδιωτικών κεφαλαιουχικών εταιρειών (ΙΚΕ), εκτός των ανωνύμων εταιρειών, οι οποίες δεν απασχολούν εργαζόμενους ή απασχολούν μέχρι και πέντε (5) εργαζόμενους, έχουν την έδρα τους ή μόνιμη εγκατάσταση στην Ελλάδα, ... "

 

Μονο που οι καδ μας δε συμπεριλαμβάνονται. 

Σιγα μην τους ξέφευγε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, teo_z said:

Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με αυτό που φαίνεται στην εικόνα; Δεν με αφήνει να μπω καθόλου.

Χωρίς τίτλο.jpg

ναι, μέχρι να φτιαχτεί εγω προσωπικά δεν μπαινω στο κόπο.

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, teo_z said:

Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με αυτό που φαίνεται στην εικόνα; Δεν με αφήνει να μπω καθόλου.

Χωρίς τίτλο.jpg

image.thumb.jpeg.1e6a089db69423eba20789a43333dcdd.jpeg

Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos πετάει έξω όμως και τις τεχνικές εταιρείες ΟΕ, ΕΕ, ΙΚΕ και ΕΠΕ και όσες έχουν τον ΚΑΔ 71.12. Πραγματικά απίθανοι οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2020 at 10:17 ΠΜ, pao.ang said:

Στο στέλνω σε μηνυμα. Για ηθικούς λόγους ...

μπορείτε να με ενημερώσετε και μένα?

 

On 10/4/2020 at 10:12 ΠΜ, stavros.gr said:

μέχρι και ταμπλετ δώρο άκουσα!!!δεν το έχω εντοπίσει ακόμη...

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη, το γνωρίζω ποιο είναι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.