Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Σε ποια πλατφόρμα αναφέρεσαι?Έχουμε πει απ' την αρχή, όταν το ερώτημα είναι ειδικό γράφουμε την πλατφόρμα ή το μάθημα στο οποίο αναφερόμαστε.

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Στο elearningclass που βλέπω πόσες ώρες έχω "παρακολουθήσει"? Βλέπω που κάποιοι βάζουν print screen την πρόοδο αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι σε εμένα. Το έχω συνδεδεμένο κάποιες ώρες το πρωί στο PC και το αφηνω με login μετά αρκετές ώρες στο κινητό σε εφαρμογή που την έχω ρυθμίσει να τρέχει στο παρασκήνιο με κλειστή οθόνη. Δεν ξέρω αν κάνω τίποτα έτσι το ΚΕΚ μου είχε πει ότι μείνε κάποιες ώρες που μπορείς μέσα και τα υπόλοιπα θα τα κανονίσουμε εμείς. Δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να πατάω διαφάνειες είναι σιχαμα το όλο πράγμα.

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω τελειώσει, όπως ήδη έχω γράψει, την παρακολούθηση κυριολεκτικά κανονικότατα περίπου 20 ώρες. Σήμερα το βράδυ θα έχω κλείσει, με την λογική που μου είπαν και έχω ήδη γράψει σε προηγούμενες αναρτήσεις μου (τόσο από την πλατφόρμα iclass.gr όσο και από το ΚΕΚ) το 80% των 67 ωρών...οπότε περιμένω να δω το βράδυ (άιντε με μία περίοδο χάριτος μέχρι αύριο το μεσημέρι) το καμπανάκι στο 80% που μου είπαν.

image.png.37df0210bb17fe8e6a518170ee306a80.png

Αν δεν το δω,  πρώτα θα πέσουν/ακούσουν τα αναστάσιμα καμπανάκια/καντηλάκια κλπ και μετά δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναμπώ.
Ας το τελειώσουν αυτοί οι άχρηστοι ...  

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Στο voucher.eclassroom.gr βγάζει τις πραγματικές και διδακτικές ώρες. 

Επίσης αναρωτιέμαι για το εξής: αν τελικά τα ποσοστά επιτυχίας στις πιστοποιήσεις είναι τραγικά χαμηλά, αυτό δε θα έχει κάποια επίπτωση στα ποσά που δικαιούνται τα ΚΕΚ/πλατφόρμες;

Screenshot from 2020-04-17 16-23-38.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, subrosaval said:

Παύλο το ποσοστό προόδου που σου βγάζει δεν παίζει κανένα ρόλο. Αυτό που παίζει ρόλο είναι οι ώρες που θα είσαι μέσα στο σύστημα . Μη σε ανησυχεί 

Άρα τι κάνουμε; Αφήνουμε απλώς ανοιχτή την πλατφόρμα; Με το autoclicker έγινε τίποτα σε κάποιον; Είδατε να αυξάνει το ποσοστό;

1 ώρα πριν, terry said:

Παύλο βλέποντας τη δική μου παρουσίαση, στην κάθε διαφάνεια έχει και ανάγνωση από πίσω που τρέχει στο χρόνο.

Υποθέτω ότι αν δεν αφήσεις να ολοκληρωθεί και απλά πατά το "επόμενο", δεν κάνεις δουλειά.

Πλατφόρμα iclass.

Έχουν ολοκληρωθεί κανονικά οι παρουσιάσεις (για under basic επίπεδο msoffice μιλάμε όχι για κάτι ιδιαίτερο). Λογικά αν θέλαμε να τις βάλουμε σε χρόνο οι παρουσιάσεις ζήτημα να ξεπερνούν τις 20-30 ώρες (μήπως λέω και πολλές δεν ξέρω). Άρα με κάποιο τρόπο πρέπει να ανέβει η πρόοδος ή ο χρόνος όπως λέει ο συνάδελφος. Είτε με περιήγηση είτε με επανάληψη στις προβολές (?). Έκανα και δοκιμές με επανάληψη σε κάποιες προβολές και ουδεμία αύξηση της προόδου έγινε. Στις δε ενότητες (το λέγαμε από την πρώτη μέρα) που παρακολουθείς δεν δίνει "τικ" ότι έχουν ολοκληρωθεί. Σε κάποιες δίνει και να φανταστείς πειραματικά έκανα μια χωρίς να την αφήσω να τρέξει και αυτή την τίκαρε. Ότι να ναι! Είπαμε όλα είναι στημένα πρόχειρα, με προκλητικά ερασιτεχνικό τρόπο και αυτό δε θα μας ένοιαζε αν έμπαιναν κατευθείαν τα χρήματα όπως αρχικά φωνάζαμε χωρίς όλες αυτές τις ηλίθιες διαδικασίες κονόμας των ΚΕΚ. Τώρα καθόμαστε και ασχολούμαστε με τις π@π@ρΙες για μερικά Ευρώ λόγω της πολύ άσχημης οικονομικής φάσης που βρεθήκαμε οι πιο πολλοί συνάδελφοι

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jobous said:

@georgegaleos Όταν πας στην αρχική σελίδα (dashboard)που δείχνει το ποσοστό ολοκλήρωσης , τι ποσοστό σου βγάζει ??

Αν και δεν παίζει ρόλο (αυτό μου είπαν τόσο από την πλατφόρμα iclass.gr όσο και από το ΚΕΚ) και ειλικρινά μου είναι αδιάφορο αν παίζει ή όχι (ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να τα ξαναπαρακολουθήσω, αλλά θα κάνω αυτό που μου είπαν και ήδη το έχω γράψει) στο αντικείμενο Νο8 που έχω επιλέξει, βγάζει 88%

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Με το autoclicker το ρύθμισα κάπου στο 10-15 λεπτό, κοιμήθηκα και μου έγραψε μόνο για μια ενότητα 9 ώρες!!  Καλά πάμε 

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, tzitzikas said:

Καλησπέρα. Στο elearningclass που βλέπω πόσες ώρες έχω "παρακολουθήσει"? Βλέπω που κάποιοι βάζουν print screen την πρόοδο αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι σε εμένα. Το έχω συνδεδεμένο κάποιες ώρες το πρωί στο PC και το αφηνω με login μετά αρκετές ώρες στο κινητό σε εφαρμογή που την έχω ρυθμίσει να τρέχει στο παρασκήνιο με κλειστή οθόνη. Δεν ξέρω αν κάνω τίποτα έτσι το ΚΕΚ μου είχε πει ότι μείνε κάποιες ώρες που μπορείς μέσα και τα υπόλοιπα θα τα κανονίσουμε εμείς. Δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να πατάω διαφάνειες είναι σιχαμα το όλο πράγμα.

Πατάς στο εικονίδιο με το πρόσωπο πάνω και δεξιά και μετά "στατιστικά μελέτης".Στο "ιστορικό πρόσβασης"  έχει όλες τις κινήσεις σου απ την στιγμή που κάνεις log in κάθε φορά, πράγμα αρκετά πονηρό για ευνόητους λόγους....

2.png

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.