Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

3 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Με το autoclicker το ρύθμισα κάπου στο 10-15 λεπτό, κοιμήθηκα και μου έγραψε μόνο για μια ενότητα 9 ώρες!!  Καλά πάμε 

Συνάδελφε για δες την εικόνα. Έχεις τις ίδιες ρυθμίσεις στο autoclicker?

2020-04-17_16-39-11.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 λεπτό πριν, Pavlos33 said:

Συνάδελφε για δες την εικόνα. Έχεις τις ίδιες ρυθμίσεις στο autoclicker?

2020-04-17_16-39-11.jpg

Ναι αυτό έχω ρύθμισε την ώρα σε λεπτά και βάλε pick location τις συντεταγμένες που δείχνει ο κέρσορας στο επόμενο 

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή έχει ολοκληρωθεί η κανονική παρακολούθηση το έβαλα να κλικάρει στις συνδέσεις όπως φαίνεται στο μπλε περίγραμμα δεξιά της άνω εικόνας, απλώς για να υπάρχει κάποια κινητικότητα και να μη φαίνεται αδράνεια. Στα βίντεο των παρουσιάσεων όταν πήγαινα τον κέρσορα στο κουμπί επόμενο δεν έβγαζε συντεταγμένες για να επιλέξω.

Για την ώρα που ανέφερες τι ακριβώς έχεις βάλει. Στο πρώτο κελί του click interval εννοείς ότι συμπληρώνεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λενε οτι πρεπει να ειμαστε 67 ωρες στο συστημα τι εννοουν?

α)Σε ενα βιντεακι 0:40, εγω κλικαρω στο επομενο στο 0:20. Θα μετρησει 0:20 ή 0:00 επειδη δεν "συμπληρωσα" τα 40 δευτερολεπτα του βιντεο?

β)Σε ενα βιντεακι 0:40, παιζει, τελειωνει τα 0:40 και το αφηνω μετα σταματημενο για 5:00. Θα μετρησει συνολικα 5:40 που ημουν μεσα στο συστημα ή μονο τα 0:40 της πραγματικης διαρκειας του βιντεο?

γ)Το βαζω να παιξει το βιντεο και αλλαζω σελιδα στον browser. To βιντεο παγωνει αυτοματα απο μονο και συνεχιζει να παιζει μονο οταν ξαναπαω σε αυτη τη σελιδα. Οταν ειναι σε pause το βιντεακι, μετραει ο χρονος για τις 67 ωρες ή όχι?

Eιμαι στο elearning-seminars

 

Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Με το autoclicker το ρύθμισα κάπου στο 10-15 λεπτό, κοιμήθηκα και μου έγραψε μόνο για μια ενότητα 9 ώρες!!  Καλά πάμε 

που το έβαλες να κάνει click, 

σε reload;

29 λεπτά πριν, Paul_Mix said:

Οταν λενε οτι πρεπει να ειμαστε 67 ωρες στο συστημα τι εννοουν?

 

να είσαι 67 ώρες μέσα στην πλατφόρμα, logged, και να πατάς κανα reload γιατί όταν μένει idle σταματάει ο χρόνος μέτρησης

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, Tasos P said:

 

να είσαι 67 ώρες μέσα στην πλατφόρμα, logged, και να πατας κανα reload γιατί όταν μένει idle σταματάει ο χρόνος μέτρησης

Εννοείς να κάνουμε refresh την σελίδα από το browser? Αυτό εννοείς ως reload? Εγώ είμαι login στο κινητό και όποτε το θυμηθώ πατάω κάνα επόμενο στις διαφάνειες.

Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, Pavlos33 said:

Eπειδή έχει ολοκληρωθεί η κανονική παρακολούθηση το έβαλα να κλικάρει στις συνδέσεις όπως φαίνεται στο μπλε περίγραμμα δεξιά της άνω εικόνας, απλώς για να υπάρχει κάποια κινητικότητα και να μη φαίνεται αδράνεια. Στα βίντεο των παρουσιάσεων όταν πήγαινα τον κέρσορα στο κουμπί επόμενο δεν έβγαζε συντεταγμένες για να επιλέξω.

Για την ώρα που ανέφερες τι ακριβώς έχεις βάλει. Στο πρώτο κελί του click interval εννοείς ότι συμπληρώνεις κάτι;

λες με ένα απλό τυχαίο click  όχι πάνω σε κάποιο link το καταλαβαίνει σαν δραστηριότητα και συνεχίζει να μετράει ο χρόνος;;

 

7 λεπτά πριν, tzitzikas said:

Εννοείς να κάνουμε refresh την σελίδα από το browser? Αυτό εννοείς ως reload? Εγώ είμαι login στο κινητό και όποτε το θυμηθώ πατάω κάνα επόμενο στις διαφάνειες.

ναι refresh/reload στην σελίδα του αρχικού menu, αυτό έκανα εγώ αλλά το πρόβλημα είναι ότι ο server έχει κίνηση και δεν την φορτώνει πάντα

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, Pavlos33 said:

Eπειδή έχει ολοκληρωθεί η κανονική παρακολούθηση το έβαλα να κλικάρει στις συνδέσεις όπως φαίνεται στο μπλε περίγραμμα δεξιά της άνω εικόνας, απλώς για να υπάρχει κάποια κινητικότητα και να μη φαίνεται αδράνεια. Στα βίντεο των παρουσιάσεων όταν πήγαινα τον κέρσορα στο κουμπί επόμενο δεν έβγαζε συντεταγμένες για να επιλέξω.

Για την ώρα που ανέφερες τι ακριβώς έχεις βάλει. Στο πρώτο κελί του click interval εννοείς ότι συμπληρώνεις κάτι;

Ναι στα mins βάζεις τα λεπτά που μεσολαβεί για το επόμενο click η στα δευτερόλεπτα, τα λευτερολεπτα.. 

Πατα το pick location βάλε το ποντίκι εκεί που λέει επόμενο (δεν ξέρω σε τι πλατφόρμα είσαι) θα σου βγάλει συντεταγμένες x,y. Αυτές γράψε τις στο πεδίο του pick location. Όταν είσαι έτοιμος πατάς f6

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tasos P said:

λες με ένα απλό τυχαίο click  όχι πάνω σε κάποιο link το καταλαβαίνει σαν δραστηριότητα και συνεχίζει να μετράει ο χρόνος;;

Και από iclass.gr & από το ΚΕΚ που είμαι, αυτό ακριβώς μου είπαν. Λογικά θα το διαπιστώσω το αργότερο αύριο  ... με την περίοδο χάριτος ...

Υ.Γ. @Tasos PΑλλο είναι το refresh, άλλο το reload, άλλο το hard reload. (Υποθέτω όλα θα κάνουν για το προσδοκώμενο αποτέλεσμα)

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.