Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Παράθεση

72 ώρες καταγεγραμμένες

Τους κακομαθαίνετε. Θα προτιμούσα να μην έκανε κανένας κάτι τόσο ανούσιο. Σε μια σοβαρή χώρα το Υπουργείο Παιδείας θα επέβαλε στο Υπουργείο Εργασίας να μην κάνει τέτοιες ανοησίες γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει καλό το τρίψιμο επί 67 ώρες με τέτοια αστεία ύλη (και μάλλον κακό κάνει ειδικά για την κατανάλωση ρεύματος).

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 λεπτά πριν, SValkan said:

Όχι, πηγαίνεις στο Dashboard: κλίκ στο username πάνω δεξιά και επιλογή Ταμπλό

 

Dashboard.png

Σ' εμένα δείχνει 3% και έχω ολοκληρώσει σχεδόν όλο το σεμινάριο εκτός από μια ενότητα... 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακολουθησει τη Διαδικασια Β μεσω της Ελληνοαμερικανικης Ενωσης. Μου εστειλαν και τον αριθμο πρωτοκολλου τηε αιτησης. Ωστοσο, δεν βρισκει το συστημα ΕΡΓΑΝΗ την αιτηση μου...

Link to comment
Share on other sites

φρέσκια ενημέρωση από την πλατφόρμα elearningClass  στο e-mail μου (τους είχα ρωτήσε τι θα γίνει με τις ώρες στην παλιά πλατφόρμα και αν έχω ολοκληρώσει τις απαιτούμενες ώρες):

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Καλησπέρα σας, για τους χρόνους μην ανησυχείτε έχουν καταγραφεί από εμάς και στις επόμενες μέρες θα τους βλέπετε όταν συνδέεστε. Επίσης μπορείτε να κάνετε κλικ στο πάνω δεξιά εικονίδιο  της οθόνης (την ανθρώπινη φιγούρα μέσα στον κύκλο) και να επιλέξετε Στατιστικά->Μελέτης για να δείτε το συνολικό χρόνο και τον επιμέρους χρόνο που έχετε καταγράψει. Αν έχετε συμπληρώσει το χρόνο ολοκλήρωσης απευθυνθείτε στο ΚΕΚ που σας έστειλε τους κωδικούς για ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

51 λεπτά πριν, SValkan said:

Όχι, πηγαίνεις στο Dashboard: κλίκ στο username πάνω δεξιά και επιλογή Ταμπλό

 

Dashboard.png

καλά στραβός ήμουν!!! (τζάμπα τα λεφτά στο lasik...) ή τώρα το βάλανε... όντως έχεις δίκιο... άρα 73%... άντε θα το αφήσω όλη μέρα σήμερα να δω θα πάει στο 80...

εν τω μεταξύ λεφτά ακόμη γιοκ.... eurobank 12/04 και μου έστειλε το κεκ το αποδεικτικό ότι τα έχουν καταθέσει + τα mail... 

ευχαριστώ πάντως

1.jpg

Edited by phil1980
Link to comment
Share on other sites

Στην elearning class συντήρηση 4 με 5. Επίσης: το ενημερωτικό "νεός κορονοιός" το έχει "ολοκληρώσει" κανείς?😁 θέλω να πω πόσο χρόνο πρέπει να γράψει κανείς ή τι ενέργειες πρέπει να κάνει ? έχω βάσιμες υποψίες ότι θα πρέπει να είναι πράσινη και αυτή η ενότητα για να είναι ολοκληρωμένο το μάθημα...αν θυμάμαι καλά προέβλεπε και ο οδηγός ότι ο ωφελούμενος πρέπει να έχει δει τα μηνύματα του εοδυ για τον κορονοιό...

2.png

Untitled.png

 

εδιτ: σελίδα 24 οδηγού, ενότητα 8.1.2: " Επισημαίνεται ότι υποχρεωτικά κατά την έναρξη του προγράμματος κατάρτισης που κάθε ωφελούμενος έχει επιλέξει, θα πρέπει να παρουσιάζεται το Έντυπο και το Οπτικοακουστικό Υλικό του ΕΟΔΔΥ αναφορικά με τον COVD-19 (https://eody.gov.gr/diathesimo-yliko/) προς ενημέρωση του ωφελουμένου, ο χρόνος παρουσίασης του υλικού δεν προσμετράται στις 100 διδακτικές ώρες

άρα αποσαφηνίζει ότι ο εν λόγω χρόνος δεν μετράει...

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, body125z said:

παρόμοια περίπτωση με ενεργοποίηση στις 12/04 και Εθνική... κάποιοι ξεκοκαλίζουν τα λεφτά μας αυτή τη στιγμή...

Ομοίως κι εγώ, με επιβεβαιωμένη ενεργοποίηση στις 11/4, δεν έχει μπει τίποτα ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, curzondax said:

Τους κακομαθαίνετε. Θα προτιμούσα να μην έκανε κανένας κάτι τόσο ανούσιο. Σε μια σοβαρή χώρα το Υπουργείο Παιδείας θα επέβαλε στο Υπουργείο Εργασίας να μην κάνει τέτοιες ανοησίες γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει καλό το τρίψιμο επί 67 ώρες με τέτοια αστεία ύλη (και μάλλον κακό κάνει ειδικά για την κατανάλωση ρεύματος).

Κανείς δεν κάνει πραγματικά τόσες ώρες.. Και Εγώ στις 72 σταμάτησα ας είναι καλά το iPad ούτε ρεύμα ούτε τίποτα.. Αφού μας τρολαρουν τους τρολαρουμε και εμείς..Λες και δεν το ξέρουν.. Μεγάλη ανακάλυψη το autoclick 

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει τύχει σε κάποιον να έχει ολοκληρώσει μια ενότητα, να έχει κάνει το τεστ (η αλήθεια είναι ότι για 1η φορά δε μου έδειξε σκορ. Έχασα μία ερώτηση) και να μην τικάρεται σαν εκτελεσμένη?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.