Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

@phil1980

επειδή έχω πάρει και εγώ αυτό το Σεμινάριο σε πληροφορώ ότι και σε εμένα έχει σταματήσει στο 73% και δεν πάει παραπάνω με τίποτα, 4 μέρες το έχω στο autoclick δεν έχει δείξει αύξηση. αλλά μου είπαν από το support της πλατφόρμας ότι αυτό δεν παίζει ρόλο και ότι κάποια στιγμή θα μου έρθει ΡΜ με την πρόοδο. αλλά ακόμα δεν έχει έρθει τίποτα.

6 ώρες πριν, bmw_ said:

Καλησπέρα, έχει τύχει σε κάποιον να έχει ολοκληρώσει μια ενότητα, να έχει κάνει το τεστ (η αλήθεια είναι ότι για 1η φορά δε μου έδειξε σκορ. Έχασα μία ερώτηση) και να μην τικάρεται σαν εκτελεσμένη?

υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλα μου είπαν ότι δεν πειράζει, απλά κάτσε μέσα μέχρι να συμπληρωθούν οι ώρες

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

30 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Κανείς δεν κάνει πραγματικά τόσες ώρες.. Και Εγώ στις 72 σταμάτησα ας είναι καλά το iPad ούτε ρεύμα ούτε τίποτα.. Αφού μας τρολαρουν τους τρολαρουμε και εμείς..Λες και δεν το ξέρουν.. Μεγάλη ανακάλυψη το autoclick 

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για autoclick στο iPad? Στο κινητό μου Android δεν βρήκα κάτι στο Google play σε autoclick.  Απλά το αφήνω login και έχει γράψει στο "μελέτη" κάπου 60 ώρες. αλλά καμία ενότητα δεν έχει γίνει πράσινη. Όλες σε εξέλιξη γράφουν. Λέτε να φάω φόλα? Από την άλλη δεν μπορώ να ασχοληθώ με κλικ θα φάω φρίκη....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι Χριστός Ανέστη & Χρόνια Πολλά.

Μόλις πληρώθηκα την προκαταβολή. Τράπεζα Πειραιώς. Ενεργοποίηση Σάββατο 11/4. Ρίγη συγκίνησης!!!!

Υ.Γ. Στην πλατφόρμα elearning-seminars.gr από σήμερα δεν φαίνεται η βαθμολογία. Ολοκλήρωσα τα μαθήματα και τις αξιολογήσεις. Στην πρόοδο δείχνει συνολικά 78 ώρες και κάτι ψιλά. Γνωρίζουμε κάτι; Θα πρέπει να επαναλάβω τα μαθήματα έως ότου γράψει 100+ ;

Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν, tzitzikas said:

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για autoclick στο iPad? Στο κινητό μου Android δεν βρήκα κάτι στο Google play σε autoclick.  Απλά το αφήνω login και έχει γράψει στο "μελέτη" κάπου 60 ώρες. αλλά καμία ενότητα δεν έχει γίνει πράσινη. Όλες σε εξέλιξη γράφουν. Λέτε να φάω φόλα? Από την άλλη δεν μπορώ να ασχοληθώ με κλικ θα φάω φρίκη....

Στο iPad είχα βάλει μια μεγάλη ενότητα που έπαιζε συνεχώς από μόνη της, ξανά και ξανά.. autoclick είχα βάλει στο λαπτοπ windows.. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα αυτή την απαντηση από το iclasscloud  

Η εκπαιδευτική ώρα έχει διάρκεια 40 λεπτά σύμφωνα με την πρόσκληση, άρα οι 100 ώρες παρακολούθησης είναι 40x100 = 4000 λεπτά. ΠΡΈΠΕΙ ΣΥΝΕΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΌ 70 ΩΡΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΕΠΙΤΥΧΩΣ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. Θα θέλαμε να γνωρίζετε, ότι ο χρόνος καταγραφής παραμονής σας στην πλατφόρμα, δεν καθορίζεται από την ενότητα που έχετε ήδη παρακολουθήσει αλλά είναι ένας συνδυασμός παρακολούθησης του εκπαιδευτικού υλικού, (μέσω των video παρουσιάσεων), των ασκήσεων καθώς και του πρόσθετου υποστηρικτικού υλικού, με τελικό στόχο την εμπέδωση της θεωρίας και την εξειδίκευση των γνώσεων. Στην ολοκλήρωση της εκπαιδευτικής διαδικασίας, η πλατφόρμα θα πρέπει να έχει καταγράψει 100 ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΩΡΕΣ παραμονής σας στο σύνολο των ενοτήτων. Ο περιορισμός αυτός προκύπτει από την πρόσκληση και είναι ο λόγος που υποχρεούμαστε να «ξεκλειδώνουμε» τα check boxes και τα ποσοστά ολοκλήρωσης, ώστε να μπορεί ο χρήστης να επανέρχεται στο μάθημα όσες φορές απαιτεί ο προσωποποιημένος ρυθμός παρακολούθησης και μελετης. Θα έρθει ενημέρωση μέσω της πλατφόρμας για το 80% και το 100% της παρακολούθησης. Δεν χρειάζεται να παρακολουθείτε τα ποσοστά που αναγράφονται ανά ενότητα

Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, Faethon11 said:

Ποια ενότητα παίζει μόνη της; 

Πρέπει να είναι μια υποενότητα από εδώ δεν θυμάμαι βαριέμαι να το ξανά βάλω τώρα που είναι πράσινο 

 

EEEFDAFB-52FC-4BDD-A86F-22E18C54B81F.jpeg

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν μόλις μίλησα με τεχνικό στην πλατφόρμα του ΕlerningClass. 

1.Οι ώρες που απαιτούνται για να θεωρηθεί ολοκληρωμένη η παρακολούθηση είναι 67.Δεν έρχεται κάποια ειδοποίηση ότι ολοκληρώθηκε η παρακολούθηση.

2. Δεν υπάρχει θέμα που κάποιες υποενότητες φαίνονται σε εξέλιξη (κοκκινες τελείες) και όχι πράσσινο τικ. Είναι θέμα του συστήματος. Δεν τους ενδιαφέρει απλά να έχουν καλυφθεί η 67 ώρες. 

3. Δεν κάνουμε καμία διαδικασία εμείς όταν  καλύψουμε τις ώρες.Η πλατφόρμα ενημερώνει το ΚΕΚ  και ολοκληρώνεται η διαδικασία. 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μίλησα με iclasscloud και μου είπαν α) το αν είναι κάτι τικαρισμένο ή όχι δεν έχει σημασία, β) το μόνο που έχει σημασία είναι να ολοκληρώσουμε τις ώρες, και γ) ότι στις επόμενες μέρες θα βάλουν στην πλατφόρμα το feature που θα αναγράφει τις ώρες που έχουμε χάσει - δουλέψει - autoclickαρει στο μάθημα. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.