Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εντάξει η κατάσταση είναι τραγική.

Παίρνω τηλέφωνο (ακολουθεί διάλογος):

  • Δεν ολοκληρώνονται οι ενότητες
    Μην ανησυχείτε. Πρέπει να συμπληρώσετε 100 ώρες. Μετράει ο χρόνος.
    Μα το είδα όλο και είναι 20-25 ώρες σύνολο.
  • Αυτές τις ενότητες που φαίνονται ανολοκλήρωτες πρέπει να τις ξαναδώ.
    Ναι.

Στείλτε καμιά φώκια γιατί εμένα δεν είχε :) Μόνο βαρέλια με τοξικά απόβλητα. :(

edit: Ομοίως με @phil1980 σε 2 ημέρες ολοκληρώθηκε. Κάποιες ενότητες ανολοκλήρωτες.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις μου ήρθαν οι κωδικοί και οι οδηγίες... Άντε να δούμε. 
Επειδη τώρα ξύπνησα και βαριέμαι θα δοκιμάσω μετά τις 12 το βράδυ που θα έχει πέσει η κίνηση να μην σέρνεται.. 

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα μια καλή ιδέα για όλη αυτή την ιστορία. Αφού τόσες εκατοντάδες εκατομμύρια κυκλοφορούν για να γίνει τότε γιατί δε δίνονται μερικά σε πραγματικούς επιστήμονες να φτιάξουν σωστά μαθήματα δηλαδή ποιοτικά και επίκαιρα και κάποιας σχέσης με τους κλάδους; Εξάλλου τα χρήματα είναι από την ΕΕ και δεν καταχρεώνουν.

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, phil1980 said:

 

2. σε απάντηση κάποιων συναδέλφων ανωτέρω

ενεργός ΚΑΔ = έναρξη έστω και μία φορά εφορία (όπου είχατε δηλώσει τότε καδ)

εγώ προσωπικά έχω κάνει παύση εργασιών (να μην πληρώνω κερατιάτικα), αλλά και προαιρετική συνέχιση ασφάλισης και ενεργοποιήθηκε κανονικά

διαβάζει τον ΚΑΔ που δηλώθηκε τότε (εξάλλου η προκήρυξη δεν γράφει πουθενά για ενεργό μπλοκάκι)

οπότε δικαιούστε οι σχετικοί

 

@phil1980 τότε με αυτό το σκεπτικό δικαιούνται και όσοι έχουν κάνει διακοπή και κατέθεσαν αίτηση για σύνταξη; γιατί και σε αυτούς φαίνεται ο ΚΑΔ. Πώς μπορεί να διασταυρωθεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sw0rdf1sh said:

@topo3 είναι ξεκάθαρο ότι υπάρχει ανεπάρκεια και ακούγονται δικαιολογίες από τους παρόχους.

Το moodle κρατάει την ώρα του session, την ώρα εκκίνησης και τις προσπάθειες. Στο προφίλ υπάρχει πλήρης αναφορά. Την έβαλαν σήμερα στο iclasscloud. Άκου λοιπόν τι λέει η δική μου πλήρης αναφορά:

  1. Τεχνικές και τεχνολογίες ανακύκλωσης ειδικών ανακυκλώσιμων υλικών - lesson_status: browsed
  2. Κίνητρα επεξεργασίας και αξιοποίησης αποβλήτων με νέες τεχνολογίες - lesson_status: incomplete

 

ps: Το ολοκλήρωσα. Όλες οι μπάρες γέμισαν. Το δέντρο αριστερά σε κάθε ενότητα είναι γκρί. Περίμενα σε όλα. Δεν είναι 100 ώρες. Το καταλαβαίνουμε. Αλλά μη μας βάλουν να βλέπουμε ξανά και ξανά. Εγώ αυτά τα 2 κόκκινα τα έχω δει 3 φορές. Έλεος.

Στα ίδια ακριβώς έχει κολλήσει και σε εμένα!

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, NeckBreaker said:

@phil1980 τότε με αυτό το σκεπτικό δικαιούνται και όσοι έχουν κάνει διακοπή και κατέθεσαν αίτηση για σύνταξη; γιατί και σε αυτούς φαίνεται ο ΚΑΔ. Πώς μπορεί να διασταυρωθεί αυτό;

λογικό και αυτό που λες, αλλά εφόσον 1. ήταν προ-συμπληρωμένο στην αίτηση και 2. δεν αναφέρει πουθενά (γιατί το διάβασα όλο) ούτε στους όρους, ούτε στο κείμενο της προκήρυξης τέτοιο περιορισμό ... γαιατί να μην είμαστε και εμείς δικαιούχοι (εξάλλου και με κλειστό μπλοκάκι, η ιδιότητα του εφκα = "αυταπασχολούμενος", ούτε άνεργοι λογιζόμαστε, ούτε κτ άλλο...???)

 

Link to comment
Share on other sites

σωστο, αμυδρά θυμάται ο νους μου... καπου λενε για διασταυρωση στοιχειων. Σιγουρεψου οτι δεν θα έχεις πρόβλημα μετά

Φιλικά το λεω

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ χρήστη μετά από κάποιο χρονικό διάστημα η πλατφόρμα ξεκλειδώνει σκόπιμα την ενότητα που έχει ολοκληρώσει ο κάθε ωφελούμενος, για να μπορεί να επιστρέψει οποιαδήποτε στιγμή αυτός θέλει και να την ξανά παρακολουθήσει για εμπέδωση του μαθήματος το οποίο στο τέλος θα τον οδηγήσει, εάν το θέλει, στην πιστοποίηση. Θα θέλαμε να γνωρίζετε ότι ο χρόνος καταγραφής παραμονής σας στην πλατφόρμα δεν καθορίζεται από την ενότητα που έχετε ήδη παρακολουθήσει αλλά είναι ένας συνδυασμός παρακολούθησης, δραστηριότητας στις ερωτήσεις αυτοαξιολόγησης και διαδραστικότητας της παρουσίας σας μέσα σ’ αστή που ουσιαστικά μετρά το χρόνο σας, μέσα στην πλατφόρμα τηλεκατάρτισης.” Θα σας ερθει μήνυμα στην πλατφόρμα οταν φτάσετε σ το 80% παρακολουθησης της εκπαιδευτικης ενότητας και 100% όταν την ολοκληρώσετε.

Από το support της πλατφόρμας iclass στην ερωτησή μου γιατί δεν τσεκάρονται τα κουτιά σε αυτά που παρακολουθώ. 😕

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.