Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

3 λεπτά πριν, alej said:

Μια πονηρή ερώτηση.

Μας στέλνουν e-mail ότι ενεργοποιήθηκε το voucher.

Εμείς πως μπορούμε να το διασταυρώσουμε;  

θα περιμενεις να πληρωθεις το μπαγιοκο,μονο τοτε θα εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

58 λεπτά πριν, georgegaleos said:

[Επίσης δεν θα μπορούσαν επίσημα να πουν και κατι διαφορετικό]

Θα μπορούσες να εκτιμήσεις τι θα μας έλεγαν "ανεπίσημα"; Γιατί ο περισσότερος κόσμος θα μπει στην καφροειδή διαδικασία της συνεχούς επανάληψης.

Πάντως και τηλεφωνικά μου είπαν τα ίδια, όσο και αν τους πίεσα για την "off the record" ανεπίσημη "συμβουλή" τους.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες. Οπως έγραψα στην πλατφόρμα iclass μου είπαν ότι θα έρθει η ενημέρωση στο 80% πάνω-πάνω στο καμπανάκι.

@nick_61, το να μπω στην σπασμωδική ψυχαγωγία της παρακολύθησης ξανά των ενοτήτων, απλά δε υπάρχει περίπτωση. Το να είμαι στην εντός του αντικειμένου κατάρτισης που έχω επιλέξει (το α/α 8) εκεί δηλαδή που φάινονται οι ενότητες με την κοπελιά που μου λέει πως πρέπει να φτερνίζομαι και να πέρδομαι αυτό κάπως το συζητάω και μάλλον θα το κάνω. Ανοησία βέβαια διότι φορτώνεται η πλατφόρμα με χρήστες άσκοπα....

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, pantsel said:

θα περιμενεις να πληρωθεις το μπαγιοκο,μονο τοτε θα εισαι σιγουρος

Τότε όμως μπορεί να είναι αργα.

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, alej said:

Τότε όμως μπορεί να είναι αργα.

αφου σου δινουν κωδικους,μπαινεις στο προγραμμα,δεν μπορω να καταλαβω την απορια σου ειλικρινα

Link to comment
Share on other sites

πλατφόρμα elearningclass  είσοδος 9:30 με καταχωρημένη παρακολούθηση από το σύστημα 8 ώρες (ασχέτως αν πραγματικά είναι  τουλάχιστον διπλάσιες) με πετάει έξω 11:30 (όπως έχει γίνει επανειλημμένως από τις 11/4/20 / 11:00) ξαναεπαναφέρομαι με καταχωρημένη παρακολούθηση από το σύστημα 8 ώρες και 8 λεπτά. Βγάλτε τα συμπεράσματά σας, για 2 ώρες καταχωρήθηκαν 8 λεπτά....

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, pantsel said:

αφου σου δινουν κωδικους,μπαινεις στο προγραμμα,δεν μπορω να καταλαβω την απορια σου ειλικρινα

Η απόκτηση κωδικών είναι ανεξάρτητη από την ενεργοποίηση του voucher. Λογικά από σήμερα οι πρώτοι δικαιούχοι θα πρέπει να αρχίσουν να βλέπουν την προκαταβολή στους λογαριασμούς τους. Αν κάποιος που παρακολουθεί τη λάβει, ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Να μεταφέρω κι εγώ την εμπειρία μου (iclasscloud) μέχρι τώρα (+μερικά σχόλια) - Ενότητα 2 ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

- "8. Η ημερομηνία λήξης της κατάρτισης είναι 30/5/2020, όπου θα πρέπει να συμπληρώσουν τις απαιτούμενες ώρες." Για να μην έχετε απορία ή αυταπάτες από πότε θα αρχίσει να πιστώνεται το υπόλοιπο της αποζημίωσης

- Οι πλατφόρμες κολλάνε και κρασάρουνε γιατί ούτε έχουν σχεδιαστεί ούτε έχουν την υποδομή να δέχονται ταυτόχρονα χιλιάδες χρήστες. Πόσο μάλλον με streaming οπτικο-ακουστικού υλικό. Μην περιμένετε βελτίωση, ούτε επίλυση των προβλημάτων αυτών μέσα στα χρονικά πλαίσια του προγράμματος όσα παράπονα κι αν κάνουμε - ας είμαστε ρεαλιστές. Δεν έχουν ούτε τους πόρους ούτε καμμία διάθεση να στήσουν πλατφόρμες με αυτές τις προδιαγραφές. Παράδειγμα οι ιατρικές ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΟΠΥΥ/συνταγογράφηση κτλ -> κοντεύουν 10 χρόνια και ακόμη τα συστήματα δεν αντέχουν και πέφτουν σε μεγάλη κίνηση.

- Οι παρουσιάσεις στις διάφορες ενότητες φαίνεται να είναι ένα amalgamation από διάφορες πηγές. Για αυτό και κυμαίνεται απίστευτα η ποιότητα τους.

Π.χ στην ενότητα 2 οι Ψηφιακές Υπογραφές έχουν αρκετά καλή δομή και παρουσίαση (δεν βαριέσαι και κάποιος έκανε δουλειά με μεράκι). Βέβαια η χρησιμότητα είναι ελάχιστη καθώς διαπιστώνεις στην πορεία ότι η παρουσίαση είχε δημιουργηθεί σαν ένα tutorial των υπαλληλων των Επιμελητηρίων για τη διαδικασία έκδοσης Ψηφιακής Υπογραφής...

- Οι υπόλοιπες παρουσιάσεις της ενότητας 2 είναι επιεικώς απαράδεκτες; έχουν σπάσει απλά ένα κείμενο σε άπειρες διαφάνειες, πάρα πολύ συχνά ορθογραφικά λάθη και ότι να ναι διάταξη του κειμένου, εκφώνηση χειρότερη και από bot; ειλικρινά ένας τύπος διάβαζε ότι ακριβώς έβλεπε ("Τίτλος" "Κεφάλαιο Πρώτο" "Νομοθετικό πλαίσο" "Υποκεφαλίδα" "Ελεγκτικές Αρχές"...). Η εκφώνηση είναι επίσης τόσο χαμηλόφωνη που έχω βάλει τέρμα ήχο στην παρουσίαση, τέρμα ήχο στο PC, ακουστικά, και δεν ακούω καθαρά εαν δεν υπάρχει ησυχία στο σπίτι...

- Για τον παραπάνω λόγο, με όλη την καλή διάθεση που είχα, δεν παρακολουθώ και το έχω βάλει στο αυτόματο να τρέχει μόνο του.

Υ.Γ. Σε μια παρουσίαση, το μόνο ενδιαφέρον που με κράτησε κάποια λεπτά να παρακολουθήσω ήταν ότι το κείμενο είχε τόσα ορθογραφικά/συντακτικά λάθη και χάλια διαμόρφωση (κάποιες προτάσεις κόβονταν στα περιθώρια..) που η κοπέλα στην εκφώνηση κοντοστεκόταν και έκανε παύσεις κάθε λίγο και λιγάκι προσπαθώντας να βγάλει άκρη τι ήταν αυτό που διάβαζε!

- Για την ποιότητα και την ακαταλληλότητα κάποιων παρουσιάσεων, δεν θα κατηγορήσω αυτούς που τις έφτιαξαν αλλά αυτούς που έβγαλαν τις εκάστοτε προδιαγραφές, τις έλεγξαν και τις δεχτήκανε/παραλάβανε/εγκρίνανε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.