Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Το χρονοδιάγραμμα καταβολής του εκπ. επιδόματος των 600 ευρώ σε επιστήμονες


Engineer

Recommended Posts

@Arche, καλησπέρα , καλά ... πες τους να σου πουν τους δύο αριθμούς αριθμούς πρωτοκόλλου... και δες τις ημερομηνίες ... και αν είναι σοβαροί θα σου τους δώσουν αλλιώς θα σου λένε ότι σου λένε. Η απάντηση τους καλύπτει πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν.

Εσύ μπορεί να έκανες την διαδικασία Α (αν κατάλαβα καλά) και να πήρες τον ΚΑΥΑΣ στις 11/4 αλλά εκείνοι να έκαναν την διαδικασία "ενεργοποίησης της επιταγής" και να πήραν αριθμό πρωτοκόλλου όχι στις 12/4 αλλά στην αλλαγή της ημέρα π.χ. στις 13/4 .

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυο Φίλοι μου, αδέρφια, κάναν την ίδια μέρα αίτηση στο ίδιο ΚΕΚ. Ο ένας πληρώθηκε, ο άλλος περιμένει ακόμα. Κωδικούς πήραν την ίδια μέρα και οι δυο. Βγάλε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, georgegaleos said:

@Arche, καλησπέρα , καλά ... πες τους να σου πουν τους δύο αριθμούς αριθμούς πρωτοκόλλου... και δες τις ημερομηνίες ... και αν είναι σοβαροί θα σου τους δώσουν αλλιώς θα σου λένε ότι σου λένε. Η απάντηση τους καλύπτει πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν.

Εσύ μπορεί να έκανες την διαδικασία Α (αν κατάλαβα καλά) και να πήρες τον ΚΑΥΑΣ στις 11/4 αλλά εκείνοι να έκαναν την διαδικασία "ενεργοποίησης της επιταγής" και να πήραν αριθμό πρωτοκόλλου όχι στις 12/4 αλλά στην αλλαγή της ημέρα π.χ. στις 13/4 .

 

ναι, κάτι τέτοιο πιστεύω ... ότι μπορεί να δήλωσα 11/4 αλλά να με δήλωσαν 15/4 οπότε πιστευω ότι ισως να εμπίπτω στην Β' ομάδα πληρωμών, θα περιμένω πάλι ως αύριο και θα δω ξανά αύριο...

 

Δεν μπορώ να καταλαβω Γιώργο Γαλέο, αφού το ΚΕΚ λέει, "θα με πληρώσει το Υπουργειο" και γω δήλωση είχα κάνει αργά το βράδι 11/4. Γιατί δεν δώσαν τα λεφτά?

Συμφωνα με ότι ξέρω την Κυριακη το πρωι ειχα δηλώσει στο ΚΕΚ και το απόγευμα την Κυριακή μου είχε στείλει τους κωδικούς. Οπότε την δευτέρα άρχισα τα μάθηματα Τ.Κ. .

Τότε σύμφωνα με ότι καταλαβαίνω εγώ, η δήλωση του iban και των προσωπικών μου στοιχείων. Η δήλωση στην Εργανη και κατα συνέπεια στο Υπουργείο είχε γίνει το Σαβ. το βράδυ αργά που δήλωσα. Οπότε γιατί δεν έχουν κάνει την κατάθεση?

Συμφωνα με σχετική τους δημοσίευση χθες είπαν, όσοι είχαν κάνει αίτηση ως 11/4 μέχρι 17/4 θα έχουν πάρει τα πρώτα 400. Χθες ομως έλενξα το λογαριασμό και τίποτα.

Υπάρχει άλλος που είχε δηλώσει τον iban στην Εργανη ως την Κυριακή 12/4 και σημερα δεν έχει πάρει χρηματα ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

αίτηση με διαδικασία Α υποβληθείσα με αριθμό πρωτοκόλλου στις 9/4. Το ΚΕΚ απέστειλε κωδικούς εισόδου στις 13/4 (βραδινές ώρες). Δηλωμένος λογ/μος εθνικής. Χρήματα δεν έχουν ακόμη κατατεθεί. Πάμε με την επόμενη σειρά πληρωμών.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ενεργοποίηση από τον φορέα στις 11/04 και ακόμη τίποτα .

Το ωραίο είναι ότι δεν έχουμε κάπου να απευθυνθούμε γιατί στην περίπτωση που από κάποιο λάθος δεν τα καταθέσουν άντε να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Arche said:

ναι, κάτι τέτοιο πιστεύω ... ότι μπορεί να δήλωσα 11/4 αλλά να με δήλωσαν 15/4 οπότε πιστευω ότι ισως να εμπίπτω στην Β' ομάδα πληρωμών, θα περιμένω πάλι ως αύριο και θα δω ξανά αύριο...

Καλημέρα σας, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Την Κυριακή είχα τους κωδικούς από το ΚΕΚ αλλά ακόμη δεν έχω δει την πληρωμή. Μίλησα με το ΚΕΚ, η απάντηση ήταν να περιμένω την επόμενη πληρωμή και ότι δεν μπορώ να απευθυνθώ κάπου αλλού απλά πρέπει να περιμένω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 

Διάλεξα για τηλεκατάρτιση το αντικείμενο 10.

Ενεργοποιήθηκα 12/04...χρήματα φυσικά δεν είδα

Ολοκλήρωσα αυτό το αίσχος 29/04......και βλέπω σήμερα καταγεγραμμένες 17 ώρες και 30min. 

Επικοινωνώ με ΚΕΚ και μου λένε να βάλω το πρόγραμμα να τρέξει πάλι ώστε να συμπληρώσει τουλάχιστον 67 ώρες για να μπορέσω να πάρω και τα υπόλοιπα 200...(που δεν έχω πάρει ούτε τα 400 ακόμη...)

Σύμπερασμα :

1. Περιεχόμενο αντικειμένου άθλιο και άχρηστο 

2. Χρήματα δεν είδα ως είχαν προαναγγείλει

3. Το πρόγραμμα από μόνο του δεν είναι ούτε 18 ώρες και για να πάρουμε και τα υπόλοιπα 200 θα πρέπει να το βαλουμε να τρέξει ξανά και ξάνα ...όμως δε τρέχει μόνο του...

Είναι μεγάλη κοροϊδία είναι ντροπή. 

Link to comment
Share on other sites

διευκρίνηση σε αυτά που έγραψες πριν Γιώργος Γαλέος, ημερομηνια "ενεργοποιησης της επιταγης" θεωρειται η πρωτη μερα που συνδέθηκες με την "πλατφορμα"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.