Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Έκπτωση 25% για εξόφληση Φ.Π.Α.


stathisK

Recommended Posts

Σε άλλες εφαρμογές του taxis όπως η λίστα συμφωνητικών (όσοι από εμάς συντάσσουμε τέτοια ακόμα) η αποδοχή παίρνει και 5-6 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Εγώ μόλις υπέβαλα δήλωση ΦΠΑ 2ου τριμήνου και στις οφειλές φαίνεται όλο το ποσό. Στις επιστροφές φαίνεται το ποσό της έκπτωσης. Πώς τα συμψηφίζω;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ επιστροφή λόγω της έγκαιρης πληρωμής ΦΠΑ. Όμως μόλις εχθές διάβασα την είδηση ότι για να συμψηφιστεί με το ΦΠΑ του Β' τριμήνου, θα έπρεπε να έχω υποβάλει δήλωση ΦΠΑ μέχρι το μεσημέρι της Τετάρτης 29/8/20 με συνέπεια να μην προλάβω την προθεσμία.

Τώρα πότε μπορώ να ξανά αιτηθώ συμψηφισμό; Πρέπει να περιμένω το επόμενο τρίμηνο (Οκτώβριο) ;

Σκέφτομαι εναλλακτικά να πληρώσω τον ΦΠΑ σε 2 δόσεις. Μία στις 31/7 και μία στις 31/8 και να ζητήσω συμψηφισμό της επιστροφής για τη δόση των 31/8. Θα δουλέψει αυτή η λύση άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι. Τελικά έβαλα τον ΦΠΑ Β 2020 σε δύο δόσεις. Πλήρωσα την πρώτη κανονικά στις 31/7 και ζήτησα με email συμψηφισμό της 2ης δόσης με την επιστροφή του 25%.

Μέσα σε 24 ώρες είχε ολοκληρωθεί ο συμψηφισμός, παρόλο που είναι εβδομάδα Αυγούστου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.