Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα νερού


νικόλας15

Recommended Posts

Φώναξα υδραυλικό και δυστυχώς δεν έβγαλε άκρη, απλά έκλεισε φεύγοντας  3 βάνες δίπλα στον λέβητα του καλοριφέρ και μου είπε να αφήσω το κόκκινο της βρύσης να τρέχει μέχρι να σταματήσει. Πράγμα που δεν έγινε γιατί το νερό έρεε κανονικά.  

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, νικόλας15 said:

ποιες βάνες θα πρέπει να κλείσω ?

 

καλά σοβαρά τώρα..... θα λύσεις το υδραυλικό σου πρόβλημα έτσι .... με φώτο και κάπου πάει???

-----

 

7 ώρες πριν, νικόλας15 said:

Φώναξα υδραυλικό ......μου είπε να αφήσω το κόκκινο της βρύσης να τρέχει μέχρι να σταματήσει....

αφου είχες καλέσει υδραυλικό και τον πλήρωσες.... και έγινε ότι γράφεις, τον ξανακαλείς να έρθει.....

Τον βάζεις και κάνει ότι σου πει και τον ενημερώνεις ότι δεν θα φύγει μέχρι να σταματήσει να τρέχει η όποια παροχή σου.

 

 

Υ.Γ.

Δηλώνεις στο προφίλ σου "Επαγγελματίας Τεχνικού Κλάδου". Με τι ειδικότητα είσαι? (οικοδομικά, βαφές, ηλεκτρολογικά κλπ ??)

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, νικόλας15 said:

ποιες βάνες θα πρέπει να κλείσω ?

Η λύση του sudoku που έχω μπροστά μου, αλλά με κλειστά μάτια, είναι πιό πιθανή.....

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, antloukidis said:

Η λύση του sudoku που έχω μπροστά μου, αλλά με κλειστά μάτια, είναι πιό πιθανή.....

Αγαπητέ μου αυτό το sudoku  που βλέπεις στην φωτό το κατασκεύασε κάποιος που δηλώνει υδραυλικός  και όχι εγώ ,.Βέβαια στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις και τέτοιες κακοτεχνίες υπάρχουν σε όλα τα επαγγέλματα ειδικά σε  υδραυλικούς και ηλεκτρολόγους.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Didonis said:

καλά σοβαρά τώρα..... θα λύσεις το υδραυλικό σου πρόβλημα έτσι .... με φώτο και κάπου πάει???

-----

 

αφου είχες καλέσει υδραυλικό και τον πλήρωσες.... και έγινε ότι γράφεις, τον ξανακαλείς να έρθει.....

Τον βάζεις και κάνει ότι σου πει και τον ενημερώνεις ότι δεν θα φύγει μέχρι να σταματήσει να τρέχει η όποια παροχή σου.

 

 

Υ.Γ.

Δηλώνεις στο προφίλ σου "Επαγγελματίας Τεχνικού Κλάδου". Με τι ειδικότητα είσαι? (οικοδομικά, βαφές, ηλεκτρολογικά κλπ ??)

Με το ζόρι φίλτατε δεν γίνεται τίποτε , ο άνθρωπος μου εξήγησε με ειλικρίνεια ότι δεν μπορεί να καταλάβει τι συμβαίνει. Σε ότι αφορά την απορία σου για το επάγγελμα μου είμαι μηχανικός υπολογιστών και σε πληροφορώ οτι τις κακοτεχνίες που μπορούμε να κάνουμε εμείς του  κλάδου μας ( δεν συμφωνώ βέβαια και ούτε το κάνω) στα προγράμματα στις ιστοσελίδες και στα υπολογιστικά συστήματα των πελατών είναι πολλές και ο άσχετος πελάτης αν ποτέ το μάθει θα είναι πολύ αργά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ...ενδελεχή έρευνα - μακροβούτι, ΝΟΜΙΖΩ ότι όλα αυτά ανήκουν στο καλοριφέρ, και δεν έχουν σχέση με την παροχή νερού!

Για να κλείσεις την παροχή νερού, ένας σίγουρος τρόπος είναι να πάς στο ρολόι, όπου θα χρειαστείς ειδικό εργαλείο.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, antloukidis said:

Μετά από ...ενδελεχή έρευνα - μακροβούτι, ΝΟΜΙΖΩ ότι όλα αυτά ανήκουν στο καλοριφέρ, και δεν έχουν σχέση με την παροχή νερού!

Για να κλείσεις την παροχή νερού, ένας σίγουρος τρόπος είναι να πάς στο ρολόι, όπου θα χρειαστείς ειδικό εργαλείο. Μπορεί και όχι αν έχει βάνα μετά το ρολόι.

συμφωνώ ότι στις φωτό ενδεχομένως να βλέπουμε βάνες απο θέρμανση. Δεν κλείνουμε ότι μας κατέβει στο μυαλό. Εμπιστευτείτε ένα πιο έμπειρο υδραυλικό ή συνάδελφο μηχανολόγο. έλεγχος αντεπίστροφου στον ηλιακό/θερμοσίφωνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επί τη ευκαιρία ας πω και εγώ ότι, εφόσον κάποιες βάνες μέσα στο σπίτι είναι σάπιες - κατά τα λεγόμενα σου - κάλεσε ένα καλό υδραυλικό να στις αλλάξει και αυτές, γιατί αν σου σκάσουν θα δεις τον λογ/μο του νερού πιο φουσκωμένο και πολύ νερό στο σπίτι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.