Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάργηση του προγράμματος τηλεκατάρτισης για τους επιστήμονες - Κανονικά θα αποδοθούν τα 600 ευρώ


Mdim

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ted78 said:

Μωρέ αξιόλογα υπήρχαν και υπάρχουν, αλλά δυστυχώς συμμετείχαν σε όλο αυτό και έχουν χάσει κάθε καλή έξωθεν μαρτυρία. Δυστυχώς σπίλωσαν το όνομά τους. 

Γιατί εμείς τί κάναμε; Δεν συμμετείχαμε σε αυτή την κοροϊδία; Απλά εμείς είμαστε ο τελευταίος τροχός της αμάξης.

Το μεγάλο βάρος πάει στις πλατφόρμες και τις σχέσεις του με το υπουργείο, σε όλα τα άλλα επίπεδα καλό είναι να μην τους παίρνει όλους η μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο κόσμος χρειαζόταν το βοήθημα. Υπήρχε άλλος τρόπος; Μας έδωσαν μόνο αυτή την επιλογή. Τα 220 ανά κεφάλι που έμεναν στα ΚΕΚ όμως, για δουλειά 15 λεπτών ουσιαστικά, δεν είναι κάτι ευκαταφρόνητο. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τελικά 600 και όχι 800; Δηλαδή ακόμη και τώρα, πάλι 600; Τι είναι ειδική ταρίφα των επιστημόνων για να ξεχωρίζουν; Πως καθιερώθηκε και γιατί δεν αλλάζει αυτή η τιμή τώρα πλέον που τα κεκ δεν παίρνουν φράγκο; 
Δευτερον λέτε για νέα ΦΕΚ κτλ.. Κάποιοι πληρώθηκαν 400 ήδη.. Τι γίνεται με τους άλλους; Πάει το 24-27 κτλ; 

Link to comment
Share on other sites

Η κοροϊδϊα, ο εξευτελισμός και το σπάσιμο των νεύρων δεν έχει τελειωμό σε αυτή τη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Όσοι έχετε κάνει την αίτηση με τη διαδικασία Β έχετε βρει πουθενά καταχωρημένα τα στοιχεία σας στο ΕΡΓΑΝΗ; Εμένα μου είχαν στείλει το αποδεικτικό υποβολής, αλλά στο ΕΡΓΑΝΗ δεν βρίσκω τίποτα.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AlexanderTh said:

Καλημέρα συνάδελφοι. Όσοι έχετε κάνει την αίτηση με τη διαδικασία Β έχετε βρει πουθενά καταχωρημένα τα στοιχεία σας στο ΕΡΓΑΝΗ; Εμένα μου είχαν στείλει το αποδεικτικό υποβολής, αλλά στο ΕΡΓΑΝΗ δεν βρίσκω τίποτα.

ευχαριστώ

Αφου το ζητησα, μου ειχαν στειλει τον αρ. πρωτοκολλου  με τον οποιο ομως δεν μπορεσα να κανω τιποτε στο Εργανη...

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, RiRiIII said:

Αφου το ζητησα, μου ειχαν στειλει τον αρ. πρωτοκολλου  με τον οποιο ομως δεν μπορεσα να κανω τιποτε στο Εργανη...

Ομοίως..

από ότι κατάλαβα είμαστε περασμένοι στις αιτήσεις που έκανε το ΚΕΚ και μόνο με δικούς τους κωδικούς φαίνονται τα στοιχεία μας στο ΕΡΓΑΝΗ 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ikaros13 said:

Γιατί τελικά 600 και όχι 800; Δηλαδή ακόμη και τώρα, πάλι 600; Τι είναι ειδική ταρίφα των επιστημόνων για να ξεχωρίζουν; Πως καθιερώθηκε και γιατί δεν αλλάζει αυτή η τιμή τώρα πλέον που τα κεκ δεν παίρνουν φράγκο; 
Δευτερον λέτε για νέα ΦΕΚ κτλ.. Κάποιοι πληρώθηκαν 400 ήδη.. Τι γίνεται με τους άλλους; Πάει το 24-27 κτλ; 

οι άλλοι θα πάρουν με την μία 600Ε μέσα στον Απρίλιο, χωρίς νέες αιτήσεις. Απλά θα γίνουν πάλι διασταυρώσεις. Οχι αύριο βέβαια που θα τα έπαιρναν.

Τα λεφτά θα είναι 600Ε. Και πλέον είναι από τα  χρήματα που είχαν υπολογίσει να μάς δώσουν τον Μάη, αλλά τώρα @@@@@ ο Μάης. Αν νομίζετε πέρα απο την ηλίθια υλη (γιατί σε διαφορετική περίπτωση θα ήταν πολύ καλό) , το γράψιμο που τρώγαμε απο τίς πλατφόρμες για την πρόοδο κλπ κλπ, ότι κερδίσαμε παρά χάσαμε δεν ξέρω τα κριτήρια σας!!

εγώ προσωπικά:

1. έχασα 10 μέρες  να γράφω ώρες και να παιδεύομαι

2. έχασα ενα δωρεαν καλό σεμινάριο δώρο

3. πιθανότατα θα χάσω τα λεφτα που θα έπαιρνα σίγουρα τον Μάη (ήταν αποφασισμένο τουλάχιστον για τους επιστήμονες  μόνο και μόνο διότι ήξεραν πώς τελικά έγινε όλο αυτό και ουσιαστικά αποτελούσε μία σιωπηρή συμφωνία, Σας παιδέψαμε , μήν φωνάζετε και εμείς θα σας το ξεπληρώσουμε διότι μην κοροιδευόμαστε με επιστημονες μιλάμε αλλιώς δεν μπορούμε να τούς πείσουμε).

4. τα 400Ε δεν θα τα πάρω αύριο.

τι κέρδισα:

1. θα πάρω τα 200Ε που έτσι κι αλλιώς θα ΄έπαιρνα νωρίτερα. 

Τώρα αν μου πείτε για την υποτίμηση μου κλπ  περισσότερο με υποτιμά να με παίρνουν τηλέφωνο για ΠΕΑ και μόλις λέω τιμή να μου απαντάνε μα μου είπε ο συμβολαιογράφος 50Ε τόσο το βγάζουν . Περισσότερο με υποτιμά ο συμβολαιογράφος και ο συνάδελφος των 50Ε που είναι επιστήμονες. Αντίθετα εν- μέσω πανδημίας με ενδιέφερε πως θα πάρω και τον Μάη λεφτά. 

Μία σκέψη για να καταλάβετε: Πές ότι τελειώναμε το voucher και μας έλεγαν τον Μάη θα κάνεις 60 ώρες για να πάρεις 500Ε γιατί μόνο απο ΄κει τα βρίσκουμε. Και θα διαλέξεις πάλι στην ηλίθια υλη ένα άλλο σεμινάριο. Θα το κάνατε? Εγώ ναι , και αν κοιτάγαμε τα στατιστικά το 99% θα το είχε επαναλάβει.

Καλημερα.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να πάρω τηλέφωνο στο ΚΕΚ που ήμουν (διότι ακόμη τρέχει η διαφήμιση) να δω αν δέχονται εγγραφές!!! και ψήνομαι να δω αν δουλεύει και στην ΕΡΓΑΝΗ η αίτηση με την διαδικασία Α.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.