Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάργηση του προγράμματος τηλεκατάρτισης για τους επιστήμονες - Κανονικά θα αποδοθούν τα 600 ευρώ


Mdim

Recommended Posts

1 ώρα πριν, katrmp said:

οι άλλοι θα πάρουν με την μία 600Ε μέσα στον Απρίλιο, χωρίς νέες αιτήσεις. Απλά θα γίνουν πάλι διασταυρώσεις. Οχι αύριο βέβαια που θα τα έπαιρναν.

Τα λεφτά θα είναι 600Ε. Και πλέον είναι από τα  χρήματα που είχαν υπολογίσει να μάς δώσουν τον Μάη, αλλά τώρα @@@@@ ο Μάης. Αν νομίζετε πέρα απο την ηλίθια υλη (γιατί σε διαφορετική περίπτωση θα ήταν πολύ καλό) , το γράψιμο που τρώγαμε απο τίς πλατφόρμες για την πρόοδο κλπ κλπ, ότι κερδίσαμε παρά χάσαμε δεν ξέρω τα κριτήρια σας!!

εγώ προσωπικά:

1. έχασα 10 μέρες  να γράφω ώρες και να παιδεύομαι

2. έχασα ενα δωρεαν καλό σεμινάριο δώρο

3. πιθανότατα θα χάσω τα λεφτα που θα έπαιρνα σίγουρα τον Μάη (ήταν αποφασισμένο τουλάχιστον για τους επιστήμονες  μόνο και μόνο διότι ήξεραν πώς τελικά έγινε όλο αυτό και ουσιαστικά αποτελούσε μία σιωπηρή συμφωνία, Σας παιδέψαμε , μήν φωνάζετε και εμείς θα σας το ξεπληρώσουμε διότι μην κοροιδευόμαστε με επιστημονες μιλάμε αλλιώς δεν μπορούμε να τούς πείσουμε).

4. τα 400Ε δεν θα τα πάρω αύριο.

τι κέρδισα:

1. θα πάρω τα 200Ε που έτσι κι αλλιώς θα ΄έπαιρνα νωρίτερα. 

Τώρα αν μου πείτε για την υποτίμηση μου κλπ  περισσότερο με υποτιμά να με παίρνουν τηλέφωνο για ΠΕΑ και μόλις λέω τιμή να μου απαντάνε μα μου είπε ο συμβολαιογράφος 50Ε τόσο το βγάζουν . Περισσότερο με υποτιμά ο συμβολαιογράφος και ο συνάδελφος των 50Ε που είναι επιστήμονες. Αντίθετα εν- μέσω πανδημίας με ενδιέφερε πως θα πάρω και τον Μάη λεφτά. 

Μία σκέψη για να καταλάβετε: Πές ότι τελειώναμε το voucher και μας έλεγαν τον Μάη θα κάνεις 60 ώρες για να πάρεις 500Ε γιατί μόνο απο ΄κει τα βρίσκουμε. Και θα διαλέξεις πάλι στην ηλίθια υλη ένα άλλο σεμινάριο. Θα το κάνατε? Εγώ ναι , και αν κοιτάγαμε τα στατιστικά το 99% θα το είχε επαναλάβει.

Καλημερα.

Συμφωνώ σε όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

15 λεπτά πριν, katrmp said:

α και μάλιστα 800Ε!!  Μακάρι γιατί τα έχω ανάγκη πολύ. Αν δείς 800Ε τον Μάη πάντως για μένα ψάξε μήπως σου έβαλε κανένας πελάτης τίποτα χρωστούμενα. Πίο πιθανό είναι πλέον. Μακάρι να τους φωτίσει ο Θεός έστω να μάς δώσουν τα 500Ε.

 Εγώ ανέφερα παραπάνω πώς τα βλέπω :

Υ.Γ= Δεν το συζητάμε ότι ήταν ηλίθια ύλη, αλλιώς πήγαν να το κάνουν και αλλιώς βγήκε. Ενώ για μένα άν επιλέγαμε από τα ήδη στημένα σεμινάρια των ΚΕΚ ελευθερης επιλογής μας , 100ώρες , θα ήταν μιά χαρά διότι θα έκανα τζάμπα 2 καλά σεμινάρια , πιθανόν και πιστοποίηση και θα έπαιρνα και 600Ε

 

εγώ προσωπικά:

1. έχασα 10 μέρες  να γράφω ώρες και να παιδεύομαι

2. έχασα ενα δωρεαν καλό σεμινάριο δώρο

3. πιθανότατα θα χάσω τα λεφτα που θα έπαιρνα σίγουρα τον Μάη (ήταν αποφασισμένο τουλάχιστον για τους επιστήμονες  μόνο και μόνο διότι ήξεραν πώς τελικά έγινε όλο αυτό και ουσιαστικά αποτελούσε μία σιωπηρή συμφωνία, Σας παιδέψαμε , μήν φωνάζετε και εμείς θα σας το ξεπληρώσουμε διότι μην κοροιδευόμαστε με επιστημονες μιλάμε αλλιώς δεν μπορούμε να τούς πείσουμε).

4. τα 400Ε δεν θα τα πάρω αύριο.

τι κέρδισα:

1. θα πάρω τα 200Ε που έτσι κι αλλιώς θα ΄έπαιρνα νωρίτερα. 

Τώρα αν μου πείτε για την υποτίμηση μου κλπ  περισσότερο με υποτιμά να με παίρνουν τηλέφωνο για ΠΕΑ και μόλις λέω τιμή να μου απαντάνε μα μου είπε ο συμβολαιογράφος 50Ε τόσο το βγάζουν . Περισσότερο με υποτιμά ο συμβολαιογράφος και ο συνάδελφος των 50Ε που είναι επιστήμονες. Αντίθετα εν- μέσω πανδημίας με ενδιέφερε πως θα πάρω και τον Μάη λεφτά. 

 

 

Μάλλον είμαι χαζός δεν εξηγείται αλλιώς......

Το 1 το 2 και το 4 το καταλαβαίνω.

Το 3 από πού προκύπτει; Πώς συσχετίζεται το voucher με την επιδότηση Μαΐου; Πώς προκύπτει το σας παιδέψαμε αλλά θα ανταμειφθείτε μετά;

Θέλω απαντήσεις με βάση επίσημες εξαγγελίες, επίσημες δημοσιεύσεις και νομοθετήσεις. Όχι με λόγια του αέρα και κουβέντες στο πόδι ή με "επιστημονικές" αναλύσεις του στυλ "τι κρύβεται πίσω από τις λέξεις".

Θεωρώ ότι σαν επιστήμονες πρέπει να κρίνουμε με βάση αντικειμενικά κριτήρια και όχι με φημολογίες. Καλές και οι φημολογίες αλλά μόνο όταν επιαημοποιηθούν έχουν υπόσταση, και άρα μπορούμε να κρίνουμε αντικειμενικά.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη γιατί θα πηδήξουμε από κανά παράθυρο εδώ στην καραντίνα, το οτι πιάστηκαν κάποιοι με την γίδα στην πλάτη να κλέβουν (κατευθύνουν σε συγκεκριμένες τσέπες πιο ήπια) το κοινό ταμείο το καταπίνουμε και ζυγιάζουμε τα συν και πλην και πόσο γρήγορα θα μπουν τα 600 στο λογαριασμό μας:

 

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα έχουμε υπουργό τον αδερφό του Λεωνίδα, τί ψάχνουμε, μετά την απομάκρυνση από την κάλπη ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο και Off-topic

... πάντως δεν είδα να προκύπτει ότι τα ΚΕΚ δεν θα πάρουν τα 400€ + 20€(?) αλλά πλέον ανά μη ωφελούμενο/καταρτιζόμενο.

και κλέινω το Off-topic

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, AlexanderTh said:

 

Θέλω απαντήσεις με βάση επίσημες εξαγγελίες, επίσημες δημοσιεύσεις και νομοθετήσεις. Όχι με λόγια του αέρα και κουβέντες στο πόδι  

Θεωρώ ότι σαν επιστήμονες πρέπει να κρίνουμε με βάση αντικειμενικά κριτήρια και όχι με φημολογίες.

Γιατί θεωρείς ότι θα   πάρεις 800Ε? Το στηρίζεις σε  εξαγγελίες, επίσημες δημοσιεύσεις και νομοθετήσεις.? Θεωρούσες πρίν εξαγγελθεί το 600αρι ότι θα έπαιρνες 800? Πού το στήριζες σε εξαγγελίες αλλά όχι νομοθετήσεις? Και γιατί οι εξαγγελίες δεν γίναν νομοθετήσεις? Και γιατί σαν επιστήμονες δεν περιμέναμε οι εξαγγελίες να γίνουν νομοθετήσεις? και γιατί και γιατί!!!!!! Πολλά γιατι!!

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Ασχετο και Off-topic

... πάντως δεν είδα να προκύπτει ότι τα ΚΕΚ δεν θα πάρουν τα 400€ + 20€(?) αλλά πλέον ανά μη ωφελούμενο/καταρτιζόμενο.

και κλέινω το Off-topic

Κάτι παρόμοιο σκέφτομαι. Από την αρχή υπέθεσα ότι δε θα τα χάσουν. Μάλλον θα πάρουν όλοι τα πάντα και απλά δε θα γίνουν μαθήματα αφού εξάλλου κάτι διαφορετικό θα ήταν λογιστικό μπάχαλο.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, dimosv said:

Συγνώμη γιατί θα πηδήξουμε από κανά παράθυρο εδώ στην καραντίνα, το οτι πιάστηκαν κάποιοι με την γίδα στην πλάτη να κλέβουν (κατευθύνουν σε συγκεκριμένες τσέπες πιο ήπια) το κοινό ταμείο το καταπίνουμε και ζυγιάζουμε τα συν και πλην και πόσο γρήγορα θα μπουν τα 600 στο λογαριασμό μας:

 

Και για να πάω ένα βήμα παραπέρα τον συλλογισμό σου: ασχολούμαστε με το ότι από τα 100 που θα έμπαιναν στην τσέπη των "επιτηδείων" (θα το πω έτσι ήπια για να μην κοπεί το μήνυμα) τα 10 θα πήγαιναν σε μισθούς εργαζομένων, και άρα τώρα που κόπηκαν τα voucher θα πληγεί η οικονομία γιατί χάθηκαν αυτά τα 10 των εργαζομένων..ορισμένοι δεν καταλαβαίνουν ότι αυτά είναι ψευδοδιλήμματα..δηλαδή εις το όνομα του ότι ο x ναρκέμπορας της λατινικής αμερικής τάιζε τόσα στόματα εργαζομένων , να επιτρέψουμε την πρέζα για να μην θιγεί η οικονομία..Είναι το απότοκο της κοινωνίας που έχει φτάσει στο επίπεδο win by all means.. 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, katrmp said:

Γιατί θεωρείς ότι θα   πάρεις 800Ε? Το στηρίζεις σε  εξαγγελίες, επίσημες δημοσιεύσεις και νομοθετήσεις.? Θεωρούσες πρίν εξαγγελθεί το 600αρι ότι θα έπαιρνες 800? Πού το στήριζες σε εξαγγελίες αλλά όχι νομοθετήσεις? Και γιατί οι εξαγγελίες δεν γίναν νομοθετήσεις? Και γιατί σαν επιστήμονες δεν περιμέναμε οι εξαγγελίες να γίνουν νομοθετήσεις? και γιατί και γιατί!!!!!! Πολλά γιατι!!

Εγώ βλέπω ότι σε αυτήν την κρίση κάποιοι βγήκαν και κερδισμένοι. Υπάλληλοι χαμηλόμισθοι λαμβάνουν διπλάσιο μισθό.. και αρκετοί το ίδιο και τον Μάιο (πχ υπάλληλοι μεγάλων εμπορικών). Υπάλληλοι με εργασία στο σπιτι χωρίς περικοπή (οκ είσαι σπιτι χαλαρός).. Δεν μιλάμε για εκπαιδευτικούς ειδικά κάτι δάσκαλοι καλό Σεπτέμβρη με κανονικό μισθό.. 

και συζητάμε για τα 600 και γιατί δεν μπορούν να δώσουν 800 τον άλλο μήνα.. Μόνο εδώ δεν έχει..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.