Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάργηση του προγράμματος τηλεκατάρτισης για τους επιστήμονες - Κανονικά θα αποδοθούν τα 600 ευρώ


Mdim

Recommended Posts

Έβγαλα σήμερα ΚΑΥΑΣ με τη διαδικασία Α. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο (με ΚΕΚ κλπ) ή είμαι εντάξει; Έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση σχετικά με την κατάργηση και τη διαδικασία από εδώ και μετά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 λεπτά πριν, katrmp said:

.... Γιατι δεν έκαναν ελευθερη επιλογή από τα ήδη υπάρχοντα σεμινάρια του κάθε ΚΕΚ? Γιατί μόνο τα ....

Καλά όλα αυτά… αλλά το 7% μίζα πως θα έβγαινε?

Link to comment
Share on other sites

ισως, πρεπει να γινει διορθωση στον τιτλο

τα 600 εγιναν ηδη "800"... [μεχρι να διαβασουμε αναλυτικα τι λεει το ΦΕΚ...]

εδω

https://www.michanikos.gr/forums/topic/58527-η-διαδικασία-συμμετοχής-στο-ειδικό-πρόγραμμα-τηλεκατάρτισης-voucher-600-ευρώ-προθεσμίες-δικαιολογητικά/?do=findComment&comment=1061242

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, Labrofski said:

Έβγαλα σήμερα ΚΑΥΑΣ με τη διαδικασία Α. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο (με ΚΕΚ κλπ) ή είμαι εντάξει; Έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση σχετικά με την κατάργηση και τη διαδικασία από εδώ και μετά;

Το πιο ωραίο απ' όσα έχω δει εδώ!!  Εκτός και αν σοβαρολογείς συνάδελφε............................

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, dimitris GM said:

Όχι, τα 600 θα μείνουν 600. Τα 800 αφορούν τον Μάιο, δηλαδή όπως ξέραμε έως τώρα, ότι θα ενταχθούμε εν συνεχεία στο πρόγραμμα και εμείς.

Το μόνο που αλλάζει είναι οτι δε θα χρειαστεί να παρακολουθήσουμε (άλλα) σεμινάρια για τα 600.

Link to comment
Share on other sites

σωστα πρεπει να ειναι οσα λες

[το συμπληρωσα, αναφεροντας  επιφυλαξη γιατι δεν εχω ολο το ΦΕΚ]

Ομως,

αφου αυτα που επαιρνε απο μας δεν τα δινει στους περιεργους.......τα δικαιουμαστε...

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, steve aris said:

Το πιο ωραίο απ' όσα έχω δει εδώ!!  Εκτός και αν σοβαρολογείς συνάδελφε............................

Σοβαρολογώ. Έβγαλα μόνο και μόνο επειδή καταργήθηκαν τα σεμινάρια, καθώς δεν ήθελα να λάβω μέρος σε αυτό το φιάσκο. 
Μήπως και χρειαστεί για την απόδοση των 600 που ανακοινώθηκε. Αλλά απ'ότι βλέπω μάλλον δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή άποψη μου μάλλον θα δημιουργηθεί νέα πλατφόρμα για αιτήσεις καθώς οι αιτήσεις του voucher -τυπικά τουλάχιστον - είχαν άλλο στόχο............ Εκτός αν κάνει κάποια αλχημεία ο Βρούτσερ.........

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, Sofiapol said:

Καλησπέρα όσοι κάναμε με την διαδικασία Β πρέπει να κάνουμε κάτι πρόσθετα;

Πρέπει να κάνουμε τώρα την αίτηση με βάση την διαδικασία Α;

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, dimitris GM said:

σωστα πρεπει να ειναι οσα λες

[το συμπληρωσα, αναφεροντας  επιφυλαξη γιατι δεν εχω ολο το ΦΕΚ]

Ομως,

αφου αυτα που επαιρνε απο μας δεν τα δινει στους περιεργους.......τα δικαιουμαστε...

 

Νομίζω δεν έχει διευκρινιστει ακόμα αν θα τα δώσει ή όχι στους περίεργους, ή σε τί ποσοστό. Υπάρχουν και ΚΕΚ που δεν είναι τόσο λαμόγια και κανουνε δουλεια. Αυτή την φορά κανείς τους βέβαια δεν έκανε ουσιαστική δουλειά, αλλά από εργαζομένους έπεσε δουλειά μέχρι τα ξημερώματα για αιτήσεις, εξυπηρέτηση, διαφήμιση κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.