Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Προς παράταση 4 μηνών για τα αυθαίρετα – Ευνοϊκή ρύθμιση λόγω πανδημίας


Engineer

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Επειδή διαβάζω διάφορα μια επιβεβαίωση παρακαλώ αν είναι εύκολο:

- Για υπόθεση που έχει μεταφερθεί στον 4495 από 4014 (με πληρωμένο τέλος υπαγωγής 30/05/2012) εως πότε πρέπει να ολοκληρωθεί η διαδικασία (να ανέβουν αρχεία)? 

- Για νέες υπαγωγές στον 4495 η προθεσμία είναι έως 31 Οκτωβρίου? Η' τέλος Ιουνίου?

- Για υποθέσεις μου έχουν μεταφερθεί στον 4495 από τον 4178 (με πληρωμένο τέλος υπαγωγής 6/2/2015) εως πότε πρέπει να ανέβουν τα αρχεία? 

- Επίσης, έχει δωθεί λόγω κορονοιού παράταση και στα χρόνια που πρέπει να εκδόσεις άδεια νομιμοποίησης (που ήταν 2 αρχικά)?

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Δεν αναρτούμε το ίδιο ερώτημα σε παραπάνω από ένα θέμα καθώς δημιουργούμε σύγχυση στους συμμετέχοντες και διαμοιρασμό των απαντήσεών τους. Τυχόν όμοια μηνύματα θα διαγράφονται. Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Ευχαριστώ, danaikaterina

Edited by danaikaterina
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,  δεν έβρισκα την πρώτη δημοσίευση μου και νόμιζα πως δεν είχε σωθεί.

Αν μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει τα παραπάνω θα μου ήταν πολύ βοηθητικό.

Ευχαριστώ πολύ

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω, παράταση δεν υπάρχει ακόμα????

Δηλαδή κάποιος τώρα δεν μπορεί να τακτοποιήσει τίποτα? καμία κατηγορία αυθαιρέτων?

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, katrmp said:

Να ρωτήσω, παράταση δεν υπάρχει ακόμα????

Δηλαδή κάποιος τώρα δεν μπορεί να τακτοποιήσει τίποτα? καμία κατηγορία αυθαιρέτων?

Επίσημη δεν έχω ακούσει,αλλά απ' ό,τι διαβάζω στο forum ...τακτοποιούμε όλοι απ 'όλα κανονικά🤪(το σύστημα δέχεται τα πάντα όπως πριν,κατ.5,χωρίς προσαυξήσεις κλπ)

Link to comment
Share on other sites

και να ρωτήσω, αν τελικά δωσει ώς 30/9 και παρέλθει αυτη η ημερομηνία χωρίς παράταση, κάποιος θα μπορεί 1/10 να τατκτοποιήσει κάτι? απλά θα 'εχει προσαύξηση και πόση? και μέχρι πότε θα μπορεί να τακτοποιεί?

Link to comment
Share on other sites

υποτίθεται ότι 30-6 έληγε η κατ.5 και συνεχίζονται οι λοιπές με προσαυξήσεις..η παράταση λογικά θα αφορά την λήξη της 5 και για τις υπόλοιπες πιθανά θα αφορά καταληκτική ημερομηνία χωρίς προσαυξήσεις και από εκεί και πέρα με τις προβλεπόμενες προσαυξήσεις.

υ.γ. Κατ.1,2,3,4 αυτήν τη στιγμή ισχύει  μέχρι τέλος του '25.οι προσαυξήσεις ανανεώνονται κατά έτος ,ξεκινούν από 20% και παίρνουν 5% πάνω για κάθε επόμενο έτος.😀

Edited by ChristinaK
edit
Link to comment
Share on other sites

Και  όταν μιλάει για παρατάσεις και υπαγωγή και ημερομηνίες, εννοεί κυριολεκτικά το στάδιο "Υπαγωγή" του συστήματος, ώστε να είσαι σε προθεσμία;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.