Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μελέτη καλής λειτουργίας trailer


nik1983

Recommended Posts

Για να κάνεις μεταβίβαση σημαίνει ότι ο παλιός ιδιοκτήτης είχε κάνει τη διαδικασία και είχε σημείωμα έλξης. Οπότε μαζί με το τρέιλερ πρέπει να δώσει και αυτό γιατί απαιτείται για να γίνει μεταβίβαση. Σε αυτή την περίπτωση προσωπικά, πιστεύω ότι η απόδειξη αγοράς του τρέιλερ, είναι αρκετή. Στην αντίθετη περίπτωση, δηλαδή ν μην είχε δηλωθεί ποτέ από τον προηγούμενο η μπαγκαζιέρα, φαντάζομαι είναι ότι πιο απλό μια δήλωση ότι το έχει κατασκευάσει μόνος του.

Edited by bajohn
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μετά την λήξη της παράτασης που ίσχυε έως 1-5-2015., γνωρίζει κανείς συνάδελφος τι ισχύει για τα  

ελαφρώς ρυμουλκούμενα (μπαγκαζιέρες, τρέιλερ) μικτού βάρους μέχρι 750 κιλά?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά την λήξη της παράτασης που ίσχυε έως 1-5-2015., γνωρίζει κανείς συνάδελφος τι ισχύει για τα  

ελαφρώς ρυμουλκούμενα (μπαγκαζιέρες, τρέιλερ) μικτού βάρους μέχρι 750 κιλά?

Για καινούρια ρυμουλκούμενα θες έγκριση τύπου, για τα παλιά εφόσον είχαν κυκλοφορήσει με σημείωμα προσάρτησης ρυμουλκουμένου ακολουθείται η διαδικασία ως είχε..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας,

 

σύμφωνα με το νέο νόμο ισχύει ότι

 

" κυκλοφορίας για Ε.Ι.Χ. ρυμουλκούμενα και ημιρυμουλκούμενα (τροχόσπιτα) ύψους 140 ευρώ. "

 

Αυτό περιλαμβάνει και τα trailer??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, έγραψα και σε παρόμοιο topic, απλά χαώθηκα λίγο...


 


ένας πελάτης αγόρασε ένα τρέιλερ (1.00x1.50) μεταχειρισμένο. Ο προηγούμενος δεν το είχε δηλώσει πουθενά και μου ζήτησε να κάνω τη διαδικασία. Διάβασα-έμαθα τί παίζει με τις ιδιοκατασκευές αλλά έχω δύο ερωτήσεις:


 


1) Μπορεί να δηλώσει δύο οχήματα (της οικογένειας) ως ρυμουλκά ή μόνο ένα;


2) Επειδή δεν το έχω δει ακόμα, φαντάζομαι ότι μπορεί να μην έχει αριθμό πλαισίου (παίζει;). Τί κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;


Link to comment
Share on other sites

τελειωσανε τα παλια τερτιπια με τις ιδιοκατασκευες. ας το κυκλοφορει ετσι... και εγω αμελησα να βγαλω χαρτια για το δικο μου, και τωρα δεν γινεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

τελειωσανε τα παλια τερτιπια με τις ιδιοκατασκευες. ας το κυκλοφορει ετσι... και εγω αμελησα να βγαλω χαρτια για το δικο μου, και τωρα δεν γινεται τιποτα

να μην το κυκλοφορει ετσι .... αν δεν γινεται που δεν γινεται ... να παρει αλλο με εγκρυση τυπου για να ειναι νομιμος διαφορετικα θα μπλεξει...

Link to comment
Share on other sites

του πατερα μου του ειπε ενας οτι "υπαρχει τροπος" να δηλωθει... ηθελε 2 κατοσταρικα. 2 να ναι οι ωρες του. προτιμω να παω να αγορασω καινουριο που συνοδευεται απο εγκριση τυπου απο το να συντηρησω ενα συστημα που κατηγορω και κοροιδευω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.