Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληρώνονται σήμερα 155.314 επιστήμονες: Αποζημίωση ύψους 600 ευρώ ή 200 ευρώ για όσους έλαβαν ήδη


Engineer

Recommended Posts

@terry, Βρε συνάδελφε, διάβασε λίγο από τι συντίθεται το επιτόκιο 3% ή 8%. Αυτό δεν είναι το βασικό αλλά το συνολικό επιτόκιο.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντιλαμβάνομαι πλήρως τι λες, αλλά δεν καταλαβαίνεις ότι εδώ έρχεται το κράτος και σου δίνει δάνειο χωρίς καμία εγγύηση και με όρους καλύτερους από αυτούς των τραπεζών.

Αν ευσταθεί το άρθρο και όσα έχουν ακούσει το 1% θα είναι το πραγματικό επιτόκιο.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανε κανείς αίτηση με κλειστά προσωπικά βιβλία (π.χ. μέλος εταιρείας) και πήρε τελικά το 600ρι ως επιστήμονας? Από περιέργεια και μόνο, για το πόσο μπάχαλο..

Edited by cv01302
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, ted78 said:

Η νεκροψία θα δείξει.

Το σχόλιο μου αφορούσε το συνάδελφο παραπάνω, ο οποίος θεώρησε εξωφρενικό και αστείο, το να επιστρέψεις χρήματα δανείου και με τόκο...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λέω ας περιμένουμε λίγο για το τι θα ισχύσει τελικά, και μετά θα δούμε αν χρειαστεί να γελάσουμε ή να κλάψουμε. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sof2 said:

Σε περίπτωση που δεν καταβληθούν, που μπορούμενα επικοινωνίσουμε?

Ομοιοπαθής και εγώ. Από Δευτέρα θα μάθουμε. Από το ΚΕΚ που με ανέλαβε, ειπωθηκε ότι σε ελ επαγγελματίες που παράλληλα είναι και μισθωτοί παρατηρήθηκε να μην πληρωθούν. Ωστόσο στο πρόγραμμα δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός. Άλλωστε μία χαρά ενταχθήκαμε

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, cv01302 said:

Τελικά έκανε κανείς αίτηση με κλειστά προσωπικά βιβλία (π.χ. μέλος εταιρείας) και πήρε τελικά το 600ρι ως επιστήμονας? Από περιέργεια και μόνο, για το πόσο μπάχαλο..

Ειπα αρχικα να το επιχειρησω αλλα συνειδητοποιησα οτι δεν γινεται , αφου πας απο το ταξις με το ατομικο ΑΦΜ  , οπου δε φαινονται οι ΚΑΔ της επιχειρησης που ειμαι μελος. Και στο 800αρι μας εβγαλαν απεξω σαν Ο.Ε. καθως αφαιρεσαν τα  ΚΑΔ μηχανικων... Δε βλεπω φως.

Edited by archlabyrinth
Link to comment
Share on other sites

jnp...α λες για αυτό?

Είχα μία παράλληλη μισθωτή εργασία ή κάτι σαν αυτό με 450 τον μηνα..που δεν είναι σε αναστολή...για την ακρίβεια έχει πλέον διακοπεί από τέλος Φεβρουαρίου..

Δεν καταλαβαίνω, δηλαδή δεν έχω πάρει 800. Επίσης άλλοι με τα 600 υποβάλουν αιτήσεις για 800 (όχι μηχανικοί). Οπότε δεν είναι λάθος για κάποιο λόγο δεν τα έχουν καταβάλει. Αλλά και οι λογιστές δουλεύουν και τα πήραν.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.