Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληρώνονται σήμερα 155.314 επιστήμονες: Αποζημίωση ύψους 600 ευρώ ή 200 ευρώ για όσους έλαβαν ήδη


Engineer

Recommended Posts

Δεν υπάρχει αυτό, έχουν πληρωθεί αρκετοί που έχουν παράλληλη μισθωτή εργασία , εκτός αν η επιχείρηση που δουλεύουν έχει μπει σε αναστολή και έχουν ενταχθεί στα 800 €. Για αυτό δεν μπορούν να πάρουν και τα 600 €.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά αυτό είναι λογικό. Αναφερόταν στην προκήρυξη  ότι οποιος  έπαιρνε τα μεν δε μπορούσε να πάρει τα δε. Αν είναι μηχανικός αυτος που έκλεισε η επιχείρηση μπορούσε να ενταχθεί στα 800 λόγω ΚΑΔ;

Άδικο είναι να μην τα πάρουν οι μισθωτοί με παράλληλο μπλοκάκι από τη στιγμή που πληρώνουν τα πάντα ( φόρους, εφκα, ΦΠΑ)....Από τη στιγμή που δεν το έλεγε η προκήρυξη, αν τελικά δε δοθούν, κάποιος νομικός τρόπος θα υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, jobous said:

Δεν υπάρχει αυτό, έχουν πληρωθεί αρκετοί που έχουν παράλληλη μισθωτή εργασία

Mακάρι γιατι εγω βλέπω οτι αυτοί που δεν πληρωθηκαν είναι και αυτοι που έχουν και παράλληλη μισθωτή εργασία οποτε δεν το θεωρησα τυχαίο....για να δουμε απο Δευτέρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Έχει κάποιος ενημέρωση για την μη καταβολή των 600 ευρώ; Και εγώ με παράλληλη μισθωτή εργασία είμαι και δεν έχει φανεί κάτι ακόμα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει καποιο τηλέφωνο που μπορούμε να επικοινωνήσουμε; 

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, staikopoulos said:

Καλημέρα συνάδελφοι. Έχει κάποιος ενημέρωση για την μη καταβολή των 600 ευρώ; Και εγώ με παράλληλη μισθωτή εργασία είμαι και δεν έχει φανεί κάτι ακόμα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει καποιο τηλέφωνο που μπορούμε να επικοινωνήσουμε; 

αίτηση έκανες?

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, spafent said:

αίτηση έκανες?

Φυσικά. Ξεκίνησα και την τηλεκαταρτιση. Έχω ελέγξει και τον αριθμό λογαριασμού. Είναι όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι μισθωτοί δεν δικαιούνται τα 600 ευρώ προκύπτει από την ΚΥΑ; Όσο και να τη διαβάζω δε βρίσκω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, geokaradimos said:

Μάλλον δεν είναι όλα εντάξει επειδή είσαι και μισθωτός παράλληλα.....

 

Προσπαθώ και εγώ να καταλάβω, όπως φαντάζομαι και πολλοί συνάδελφοι, αν δικαιούμαστε τελικά το βοήθημα. Δεν έχω βρει πουθενά κάτι που να μας αποκλείει. Αν κάποιος ξέρει που μπορούμε να απευθυνθούμε για να μας λυθούν οι απορίες παρακαλώ ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.