Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληρώνονται σήμερα 155.314 επιστήμονες: Αποζημίωση ύψους 600 ευρώ ή 200 ευρώ για όσους έλαβαν ήδη


Engineer

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Όλη μέρα προσπαθώ να βγάλω άκρη γιατί δεν μόνο  200, αλλά δυστυχώς δεν απαντά κανείς.  

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ή κάπου να στείλουμε ένα email?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

23 minutes ago, Bill22 said:

Καλησπέρα.

Όλη μέρα προσπαθώ να βγάλω άκρη γιατί δεν μόνο  200, αλλά δυστυχώς δεν απαντά κανείς.  

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ή κάπου να στείλουμε ένα email?

Δες εδω https://www.skaitv.gr/episode/enimerosi/kalimera/2020-05-02-06   στο 1:30:38 και 1:58:20  (παλι καλα που ειναι ο ΔΣΑ)

Edited by Angelos_eng
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, Angelos_eng said:

Δες εδω https://www.skaitv.gr/episode/enimerosi/kalimera/2020-05-02-06   στο 1:30:38 και 1:58:20  (παλι καλα που ειναι ο ΔΣΑ)

Σε ευχαριστώ πολύ.

Αλλα ο υπουργός ανέφερε μόνο για όσους εισέπραξαν παραπάνω και δεν ανέφερε για όσους πήραν λιγότερα. 

Το ΤΕΕ κοιμάται .... μονο να ζητήσουν την ψήφο μας ξέρουν. 

Μπ@@ρδελ@ πιο οργάνωση έχει. 

 

Edited by Bill22
Link to comment
Share on other sites

@Bill22 

Αυτο που καταλαβα ειναι το εξης: Καθως το ποσο που επρεπε να καταβληθει στους δικαιουχους ηταν συγκεκριμενο (συνολικο μειον τα 400αρια που δωθηκαν ως πρωτη δοση σε ~17.000 δικαιουχους) τα λαθη που εγιναν απο τις τραπεζες και εβαλαν 600 σε αυτους που είχαν παρει τα 400 οδηγησε στο γεγονος οτι το συνολικο ποσο μηδενιστηκε πριν προλαβουν να πιστωθουν ολοι οι δικαιουχοι. Επομενως για να καταβληθει σε αυτους που δεν το ελαβαν ακομα, πρεπει να τα παρουν πισω απο αυτους που διπλοπληρωθηκαν). Δεν ξερω ποσο θα τους παρει να το κανουν αυτο. Η πειραιως πρεπει να ξεκίνησε τελευταία να κανει τις πιστωσεις οποτε νομιζω οι περισσοτεροι που εμειναν απληρωτοι ειναι της πειραιως.

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, Angelos_eng said:

@Bill22 

Αυτο που καταλαβα ειναι το εξης: Καθως το ποσο που επρεπε να καταβληθει στους δικαιουχους ηταν συγκεκριμενο (συνολικο μειον τα 400αρια που δωθηκαν ως πρωτη δοση σε ~17.000 δικαιουχους) τα λαθη που εγιναν απο τις τραπεζες και εβαλαν 600 σε αυτους που είχαν παρει τα 400 οδηγησε στο γεγονος οτι το συνολικο ποσο μηδενιστηκε πριν προλαβουν να πιστωθουν ολοι οι δικαιουχοι. Επομενως για να καταβληθει σε αυτους που δεν το ελαβαν ακομα, πρεπει να τα παρουν πισω απο αυτους που διπλοπληρωθηκαν). Δεν ξερω ποσο θα τους παρει να το κανουν αυτο. Η πειραιως πρεπει να ξεκίνησε τελευταία να κανει τις πιστωσεις οποτε νομιζω οι περισσοτεροι που εμειναν απληρωτοι ειναι της πειραιως.

Σε άλλο forum  συνάδελφος αναφέρει τα κάτωθι:

Μόλις ενημερώθηκα από το Υπουργείο, ότι: λόγω συστημικού λάθους επικοινωνίας μεταξύ τρ. Πειραιώς και τρ.της Ελλάδος και Υπουργείου, υπήρξε πρόβλημα, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ. Η σωστή καταβολή των 400 ευρώ για όσους δεν πήραν, και η γενικότερη διόρθωση των σφαλμάτων, θα γίνει Δευτέρα 11/5 ή Τρίτη 12/5. Ήταν πάντως εξυπηρετικότατοι και απάντησαν αμέσως στα mail.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Και εγώ μηχανικός ελ. επαγγελματίας με κύριο ΚΑΔ 71121100 και παράλληλα μισθωτός μερικής απασχόλησης και δεν μου έχουν μπει ακόμα τα 600. Η αίτηση φαίνεται κανονικά στην πλατφόρμα....(όπως είχε μεταφερθεί από το elearning). Ο λογαριασμός μου είναι ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

Μεσα στην πλατφόρμα κάτω κάτω έχει ένα λινκ που λεει τηλ υποστήριξης ΣΕΠΕ και έχει τα στοιχεία επικοινωνίας για τις κατά τόπου υπηρεσίες επιθεώρησης εργασίας. Πήρα τηλ στο τοπικό τμήμα που ανήκω αλλά καμία απάντηση...έχω στείλει και email και αναμένω. Στα συνημμένα είναι το pdf με τα τηλέφωνα.

11059.pdf

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ είχα εξουσιοδοτήσει ένα ΚΕΚ να κάνει την αίτηση και τώρα που μπορώ να την δω από το https://supportemployees.services.gov.gr/ βλέπω οτι έχουν συμπληρώσει λάθος το όνομα και το email μου. Χρήματα δεν έχω πάρει, είμαι όμως και παράλληλα μισθωτός δεν ξέρω εάν έχει σημασία ή αν κατά τις διασταυρώσεις ονόματος και ΑΦΜ δεν ταυτιζόταν γι' αυτό και δεν προχώρησε η πληρωμή. Διάφορα τηλέφωνα που πήρα στο υπουργείο κανείς δεν ήξερε να μου πει με σιγουριά το ΚΕΚ είπε οτι θα το κοιτάξει αλλά δεν νομίζω να μπορούν και αυτοί να κάνουν τίποτα. Περιμένω να δω εάν θα ανοίξει η πλατφόρμα για διορθώσεις των υφιστάμενων αιτήσεων...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ελευθερος επαγγελματίας κ έχω και μία 2μηνη σύμβαση 407. Με την διαδικασία Α κ αίτηση 10/4 στο e-learning από εμένα και 16/4 από το ΚΕΚ. Δεν μου έχουν καταβάλει τίποτα ακόμη στο λογαριασμό Εθνικής που έχω δώσει.......

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.