Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληρώνονται σήμερα 155.314 επιστήμονες: Αποζημίωση ύψους 600 ευρώ ή 200 ευρώ για όσους έλαβαν ήδη


Engineer

Recommended Posts

On 6/5/2020 at 10:10 ΠΜ, zio7 said:

Τελικά υπάρχει περίπτωση να πάρουμε τα 533  ευρώ τον Μάιο? 

"4. Ειδικό επίδομα 533 ευρώ στους αυτοαπασχολούμενους επιστήμονες (μηχανικούς, γιατρούς, δικηγόρους κλπ). Πρόκειται για την κατηγορία εκείνη των δικαιούχων η οποία για το προηγούμενο διάστημα (δηλ. προ της 30ης Απριλίου) δικαιούται 600 ευρώ. Κατά τον τρέχοντα μήνα, θα λάβει όπως όλοι οι άλλοι πληττόμενοι ελεύθεροι επαγγελματίες το ποσό των 533 ευρώ."

Πηγή 

τι παίζει με αυτό? ισχύει κάτι σοβαρό ή είναι μούφα είδηση? Γιατι αφού ο Κούλης ακύρωσε τον εαυτό του και δεν έδωσε τα 800 που έλεγε, δε πιστεύω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στην πρόσφατη ΚΥΑ δεν ειχε κατι για την περίπτωση μας. Μονο για τις αναστολές συμβάσεων.

επίσης για τα 600, έχει δοθεί παράταση αιτήσεων μέχρι και 15/5 έτσι για να παραμένει ακόμα ενεργή αυτή η διαδικασία για να μη ξεκινήσει η νέα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που τους είχαν καταθέσει λιγότερα λεφτά, υπάρχει κάποια εξέλιξη?

Προσωπικά μου έχουν βάλει μόνο τρία @ρχιδι@. Μονο ο δικηγορικός σύλλογος προσπαθεί και βγάζει ανακοινώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, Bill22 said:

Σε αυτούς που τους είχαν καταθέσει λιγότερα λεφτά, υπάρχει κάποια εξέλιξη?

Προσωπικά μου έχουν βάλει μόνο τρία @ρχιδι@. Μονο ο δικηγορικός σύλλογος προσπαθεί και βγάζει ανακοινώσεις. 

Συνάδελφε αν είσαι παράλληλα μισθωτός έχει ανοιχθεί καινούριο θέμα καθώς υπάρχουν πολλοί σε αυτό το καθεστώς που δεν έχουν λάβει χρήματα. Μπορείς να ενημερωθείς εδώ.

https://www.michanikos.gr/forums/topic/58774-μη-πληρωμή-δικαιούχων-τηλεκατάρτησης-ελεύθεροι-επαγγελματίες-και-ταυτόχρονα-με-μισθωτή-εργασία/#comments

 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, ichat said:

Συνάδελφε αν είσαι παράλληλα μισθωτός έχει ανοιχθεί καινούριο θέμα καθώς υπάρχουν πολλοί σε αυτό το καθεστώς που δεν έχουν λάβει χρήματα. Μπορείς να ενημερωθείς εδώ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά το έχω δει.

Δυστυχώς είμαι από τους λίγους μη μισθωτούς που πήραν 200 ευρώ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη πουθενά.

Το ΤΕΕ δεν το νοιάζει καν. Αυτά τα ολίγα.... 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Bill22 said:

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά το έχω δει.

Δυστυχώς είμαι από τους λίγους μη μισθωτούς που πήραν 200 ευρώ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη πουθενά.

Το ΤΕΕ δεν το νοιάζει καν. Αυτά τα ολίγα.... 

Από το ΤΕΕ ούτε εγώ πήρα απάντηση. Και δεν νομίζω να πήρε και κάποιος από τους υπόλοιπους συναδέλφους που γράφουν εδώ. Δοκίμασε στα τηλέφωνα που αναφέρουν συνάδελφοι μήπως και μπορέσεις να βγάλεις άκρη. Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δώσουν τίποτα άλλο. άνοιξαν και τα μαγαζιά, τέλος. Το τράβηξαν χρονικά τρελά με το θέμα με τα 800 που έγιναν 600, ώστε να τα πάρουμε λίγο πριν ανοίξουν οι επιχειρήσεις και να που ανοίξαν όλα με εντολή μας, άρα δεν δικαιούστε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Είμαι μισθωτός και ΕΕ οπότε την Μεγάλη Πέμπτη πήρα 400€ και σήμερα πληρώθηκαν από την Εθνική τα άλλα 200€.

Link to comment
Share on other sites

> έχει δοθεί παράταση αιτήσεων μέχρι και 15/5 έτσι για να παραμένει ακόμα ενεργή αυτή η διαδικασία για να μη ξεκινήσει η νέα.

> δεν θα δώσουν τίποτα άλλο

Γίνεται να περιοριστούμε όσο γίνεται σε πληροφορίες και όχι σε εικασίες από προεκλογικές καμπάνιες;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.