Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μη πληρωμή δικαιούχων τηλεκατάρτησης (ελεύθεροι επαγγελματίες και ταυτόχρονα με μισθωτή εργασία))


Recommended Posts

12 ώρες πριν, Mio said:

Υπάρχει κάποιο email ή τηλ. να απευθυνθεί κανείς;

Η επιτελική δομή του ΕΣΠΑ που έβγαλε την ανακοίνωση για όσους είχαν πάρει μόνο τα 200, είπε στο τηλ. ότι από τη στιγμή που ακυρώθηκε το  voucher έχει φύγει από αυτούς το θέμα και ότι θα πρέπει να απευθυνθεί κανείς στα κεντρικά στη Σταδίου... χωρίς ωστόσο να παραπέμπει κάπου συγκεκριμένα...
 

Συνάδελφε καλημέρα. Η επιτελική δομή του ΕΣΠΑ αγνόησε το δικό μου mail. Με τον κατάλογο των mail του υπουργείου εργασίας δεν έβγαλα άκρη για το πιο μπορεί να σχετίζεται με το θέμα μας. Παρόλα αυτά υπάρχει το τηλεφωνικό κέντρο των κεντρικών υπηρεσιών του υπουργείου με τα τηλέφωνα 213-1516649 και 213-1516651. Αν μπορεί κάποιος συνάδελφος να καλέσει και να μας ενημερώσει. Αλλιώς θα προσπαθήσω εγώ το απόγευμα. Επιπλέον επιχείρησα και ένα νέο κανάλι επικοινωνίας, διαμέσου ενός εκ των κοινωνικών δικτύων στα οποία δραστηριοποιείται ο υπουργός στέλνοντας απευθείας σε αυτόν μήνυμα. Δεν τρέφω ελπίδες για απάντηση αλλά ίδωμεν. Επίσης κάποια στιγμή σκέφτομαι όπως επικοινωνήσω με τον ίδιο τρόπο με το γραφείο του πρωθυπουργού. Νομίζω όμως ότι αν δεν γίνει μαζικά μια κοινή επιστολή όπως ανάφερε συνάδελφος χθες απλά θα μας αγνοούν.

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, ichat said:

Συνάδελφε καλημέρα. Η επιτελική δομή του ΕΣΠΑ αγνόησε το δικό μου mail. Με τον κατάλογο των mail του υπουργείου εργασίας δεν έβγαλα άκρη για το πιο μπορεί να σχετίζεται με το θέμα μας. Παρόλα αυτά υπάρχει το τηλεφωνικό κέντρο των κεντρικών υπηρεσιών του υπουργείου με τα τηλέφωνα 213-1516649 και 213-1516651. Αν μπορεί κάποιος συνάδελφος να καλέσει και να μας ενημερώσει. Αλλιώς θα προσπαθήσω εγώ το απόγευμα. Επιπλέον επιχείρησα και ένα νέο κανάλι επικοινωνίας, διαμέσου ενός εκ των κοινωνικών δικτύων στα οποία δραστηριοποιείται ο υπουργός στέλνοντας απευθείας σε αυτόν μήνυμα. Δεν τρέφω ελπίδες για απάντηση αλλά ίδωμεν. Επίσης κάποια στιγμή σκέφτομαι όπως επικοινωνήσω με τον ίδιο τρόπο με το γραφείο του πρωθυπουργού. Νομίζω όμως ότι αν δεν γίνει μαζικά μια κοινή επιστολή όπως ανάφερε συνάδελφος χθες απλά θα μας αγνοούν.

Δεν απαντούν τα τηλέφωνα αυτά ή είναι κατηλειμμένα. 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, PAPIVOLIS said:

Τα διαχρονικά fake news του κ. Βρούτση | Η Εφημερίδα των ΣυντακτώνΝΑ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ... ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ

Ok, αν δεν έχεις διάθεση να συνεισφέρεις στις προσπάθειες μας συνάδελφε μπορείς απλά να αφήσεις τους υπόλοιπους να το κάνουν.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, Mio said:

Δεν απαντούν τα τηλέφωνα αυτά ή είναι κατηλειμμένα. 

Θα επιχειρήσω και εγώ το απόγευμα για τηλεφωνική επικοινωνία. Ελπίζω κάποιος από εμάς να σταθεί τυχερός και να λάβει απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ στείλει από τις 15/04 μηνύματα όπου μπορείς να φανταστείς. υπουργείο , τηλεόραση , αυτιά, open , nova .πήρα τηλέφωνο παντού.κανείς δεν απάντησε ποτέ. είχα κάνει αίτηση 10/4 με διαδικασία Α και ενεργοποιήθηκε 11/04. εχω πάρει 200 ευρώ . τίποτα άλλο. Δεν θέλω να πάρω τίποτα άλλο. Τρελαίνομαι συνάδερφε όταν μου λένε ψέματα κάτι τύποι σαν αυτόν τον υπουργό, από οποιοδήποτε κόμμα . Τα ίδια έγιναν στις πληρωμές  κ με τους δικηγόρους και με τους λογιστές και τους γιατρούς. 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, PAPIVOLIS said:

ΕΧΩ στείλει από τις 15/04 μηνύματα όπου μπορείς να φανταστείς. υπουργείο , τηλεόραση , αυτιά, open , nova .πήρα τηλέφωνο παντού.κανείς δεν απάντησε ποτέ. είχα κάνει αίτηση 10/4 με διαδικασία Α και ενεργοποιήθηκε 11/04. εχω πάρει 200 ευρώ . τίποτα άλλο. Δεν θέλω να πάρω τίποτα άλλο. Τρελαίνομαι συνάδερφε όταν μου λένε ψέματα κάτι τύποι σαν αυτόν τον υπουργό, από οποιοδήποτε κόμμα . Τα ίδια έγιναν στις πληρωμές  κ με τους δικηγόρους και με τους λογιστές και τους γιατρούς. 

Μαζί σου συνάδελφε για την τρέλα. Και εγώ το ίδιο και μπορεί να έχω και χειρότερη γνώμη για τον εικονιζόμενο από εσένα. Αλλά εδώ είμαστε για να δούμε τι θα κάνουμε. Ας λύσουμε το πρόβλημα μας λοιπόν και μετά σχολιάζουμε και την "αξιοπιστία" των προσώπων τους.

Το θέμα όμως είναι αποκλειστικά για μισθωτούς - παράλληλα μισθωτός που δεν έχουν πάρει ούτε ένα ευρώ ή είχαν πάρει μόνο την προκαταβολή 400 ευρώ από τα ΚΕΚ πριν καταργηθει το πρόγραμμα. Αν είσαι παράλληλα μισθωτός λοιπόν καλώς συνδράμεις εδώ για να βρεθεί λύση.

 

Αν όμως δεν είσαι παράλληλα μισθωτός και σου κατατέθηκε το ποσό των 200 ευρώ έχει βγει ανακοίνωση χθες. Μπορείς να την δεις εδώ.

https://www.epiteliki-ergasias.gov.gr/index.php/prokirykseis-proskliseis/55-enimerosi-dikaioyxon-tis-prosklisis-2-2020-200-evro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μόλις μου απάντησαν στο 2103256640 (επιτελική δομή ΕΣΠΑ υπεκυ). Όποιος θέλει μπορεί να καλέσει για επιβεβαίωση, να είμαστε σίγουροι!

Μου είπε η ευγενέστατη κυρία που απάντησε ότι όσοι έχουμε κάνει αίτηση και είχε εγκριθεί, για το voucher, θα πληρωθούμε την ερχόμενη εβδομάδα. Διευκρίνισα  ότι είμαι και μισθωτός παράλληλα και με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και θα πληρωθούμε κανονικά χωρίς να κάνουμε κάτι άλλο.

Παρακαλώ ας καλέσει και κάποιος άλλος για να επιβεβαιώσουμε. 

Ευχαριστώ 

  • Thanks 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.