Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μη πληρωμή δικαιούχων τηλεκατάρτησης (ελεύθεροι επαγγελματίες και ταυτόχρονα με μισθωτή εργασία))


Recommended Posts

47 λεπτά πριν, staikopoulos said:

Καλησπέρα σας. 

Έχουμε κάποιο νεώτερο σχετικά με το θέμα μας; κάλεσε κάποιος άλλος ή επικοινώνησε με κάποιον άλλο τροπο;

Εγώ σήμερα δεν μπορεσα να πιασω γραμμη ουτε στο προαναφερθεν τηλεφωνο ουτε στο τηλεφωνικο κεντρο του επιτελικου εσπα εργασιας. Θα ξαναπροσπαθησω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κάλεσα στο 2131516092 , σύμφωνα με το μήνυμα που μας ενημέρωσε ο epapanag και μου ανέφεραν πως 12/5/2020 θα γίνει η επόμενη πληρωμή.

Παρόλα αυτά αυτό που μου διευκρίνισαν είναι πως μισθωτός σε αναστολή που πήρε τα 800€ ΔΕΝ θα πάρει και τα 600€ καθώς θα κοπεί αυτόματα από το σύστημα.

Το γιατί θα γίνει αυτό ενώ δεν αναφέρονταν πουθενά στους όρους του βοηθήματος δεν ήξερε να μου απαντήσει.

Θα με ενδιέφερε όμως να μάθω εάν κάποιος πήρε τα 800€ ως μισθωτός αλλά και τα 600€ από την τηλέ-κατάρτιση.

Edited by PanKl
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ ξέχνα το αν το πρόβλημα σου είναι οτι δεν πήρες 800+600. Κανείς δεν πήρε αυτο το συνδυασμό!. Είτε θα πληρωθείς ως επιχειρηματίας (800 ή 600 αναλογα με τον αν έχεις ή όχι επιστημονικό ΚΑΔ) είτε σαν εργαζόμενος εφόσον είσαι σε επιχείρηση με σύμβαση μισθωτής απασχόλησης κλπ.  Τωρα αν ως μισθωτός εννοείς, εσφαλμένα, τον εργαζόμενο σε εταιρεία με Τ.Π.Υ, τότε απλά δεν είναι μισθωτός αλλά Ε.Ε και εντάσσεται στην πρώτη κατηγορία απ τα παραπάνω! Τωρα για τον έχον παράλληλη μισθωτή απασχόληση με αναστολή κλπ κλπ και πάλι νομίζω ότι δεν μπορεί να λάβει και τα 2

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, PanKl said:

Καλημέρα,

Κάλεσα στο 2131516092 , σύμφωνα με το μήνυμα που μας ενημέρωσε ο epapanag και μου ανέφεραν πως 12/5/2020 θα γίνει η επόμενη πληρωμή.

Παρόλα αυτά αυτό που μου διευκρίνισαν είναι πως μισθωτός σε αναστολή που πήρε τα 800€ ΔΕΝ θα πάρει και τα 600€ καθώς θα κοπεί αυτόματα από το σύστημα.

Το γιατί θα γίνει αυτό ενώ δεν αναφέρονταν πουθενά στους όρους του βοηθήματος δεν ήξερε να μου απαντήσει.

Θα με ενδιέφερε όμως να μάθω εάν κάποιος πήρε τα 800€ ως μισθωτός αλλά και τα 600€ από την τηλέ-κατάρτιση.

Συνάδελφε έχω την εντύπωση πως στους περιορισμούς για την ένταξη στο πρόγραμμα τηλεκατάρτισης υπήρχε το να μην δικαιούσαι το βοήθημα των 800 ευρώ. Οπότε επί της ουσίας σε απέκλειε από αυτή την φάση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.