Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

e-ΕΦΚΑ: Ενεργοποιήθηκε η ηλεκτρονική υπηρεσία για ασφαλιστική ενημερότητα


Engineer

Recommended Posts

Πάντως, μετά την παραπάνω διαδικασία όπου μου έστειλαν ενημερότητα απ' το τοπικό υποκατάστημα στο μέιλ, είπα να κάνω μια προσπάθεια στην πλατφόρμα του εφκα να δω αν άλλαξε κάτι.Και ναι Ω του θαύματος, ξεμπλοκαρε! Δίνει κανονικά βεβαίωση ενημερότητας. Από ένα scroll down μενού επιλέγεις γιατί θέλεις την ενημερότητα και στην βεβαίωση που έχει 6μηνη διάρκεια αναφέρει ότι χρησιμοποιείται αποκλειστικά για τον τάδε λόγο.

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@pirsogiannis το επιβεβαιώνω, ζήτησα προχθές ενημερότητα μου ήρθε χθες σε mail και από σήμερα όντως ξεκλείδωσε και το σύστημα μέσω ΕΦΚΑ και βγάζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δουλεύει κανονικά για εσάς συνάδελφοι. Και σε εμένα δουλεύει τρόπον τινά αλλά μου βγάζει το μήνυμα: 

Με βάση τα τελευταία επεξεργασμένα στοιχεία δεν είναι δυνατή η έκδοση από το σύστημα Αποδεικτικού Ασφαλιστικής Ενημερότητας: Μη ρυθμισμένη οφειλή

Στο ΑΤΛΑΣ βέβαια μπαίνω και βλέπω ότι είμαι Ασφαλιστικά Ικανός μέχρι 28/02/2021.
Πιστεύω ότι είναι από οφειλές που μου έχουν βγάλει για το 2019 ενώ είχα διακόψει επιχ. δραστηριότητα και ακόμα (2 χρόνια μετά) δεν έχει περαστεί από τον κεντρικό ΕΦΚΑ στο σύστημα ...πονεμένη ιστορία.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Συνάδελφοι, δεν έχω καμιά ληξιπρόθεσμη ούτε ρυθμισμένη οφειλή εισφορών. ακολουθώ τα βήματα για την έκδοση ασφαλιστικής ενημερότητας και μετά από αναμονή (αρκετή) που γράφει "προς επεξεργασία" βγαίνει το κουτάκι "έκδοση βεβαίωσης". Όσο και να το κλικάρω δεν ανοίγει καμιά βεβαίωση.

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει ? κάνω κάπου λάθος (παρόλο που ακολούθησα τις οδηγίες) ? Γιατί την δείχνει μόνο δύο ημέρες ? που εξαφανίζεται μετά ? πρέπει να την βρω κάπου αλλού και να την τυπώσω ? Γιατί αναφέρει πως μπορείς να την τυπώσεις μόνο την ίδια ημέρα ? Σε κάθε περίπτωση πως μπορώ να την βγάλω και να την τυπώσω ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια. 

 

Link to comment
Share on other sites

κολλάει το σύστημα. Και μένα μου του έκανε αυτό. Υπέβαλα την άλλη μέρα ξανά αίτηση και βγήκε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.