Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τοπογραφικό συμβολαίου


Recommended Posts

Καλημέρα σας, 

Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει επιγραμματικά ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να είναι ένα τοπογραφικό ¨έτοιμο¨ για συμβόλαιο.
Το τοπογραφικό υπάρχει(έγινε από εμένα). Γνωρίζω οτι πρέπει να δώσω βεβαίωση αδόμητου και να το ανεβάσω στο κτηματολόγιο. Στη συμβολαιογράφο πρέπει να δώσω κάτι άλλο εκτός απο 1)τοπογραφικό, 2)βεβαίωση αδόμητου, 3) το έντυπο πού να μου βγάλει το κτηματολόγιο με την υποβολή. 

Ευχαριστώ !

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Didonis said:

Με ψηφιακή υπογραφή 

Και στο τυπωμένο είναι απαραίτητη η ψηφιακη υπογραφή? (εκτός από την σφραγίδα /υπογραφή μου) 

Για την υποβολή στο κτηματολόγιο το γνωρίζω οτι η ψηφιακή υπογραφή είναι απαραίτητη 

Χρειάζομαι κάτι άλλο εκτός απο αυτά τα 3 που αναφέρω ?

Σε Ευχαριστώ!

Edited by vasilis01
Link to comment
Share on other sites

Δίνεις τοπογραφικό σφραγισμένο και υπογεγραμμένο με τις προδιαγραφές του (δήλωση ν. 651/77 κλπ) και αποδεικτικό ηλεκτρονικής υποβολής. Στο τοπογραφικό αναγράφεις τον ΚΗΔ. Διάβασε το σχετικό θέμα που έχουμε για υποβολή τοπογραφικών. Σημείωσε ότι για συνταχθέντα τοπογραφικά με ημερομηνία σύνταξης πριν την 16/7/2018 δεν απαιτείται η διαδικασία υποβολής στον ηλεκτρονικό υποδοχέα του κτηματολογίου.

Στο τυπωμένο τοπογραφικό δεν βάζεις την ψηφιακή υπογραφή. Μόνο σε ψηφιακή έκδοση. Γενικώς διάβασε τις τεχνικές προδιαγραφές για να υποβάλεις το τοπογραφικό και το manual του συστήματος.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Να θεωρήσω ότι είσαι εντός σχεδίου,αλλιώς να προσθέσω και τη δήλωση για τον κυρωμένο δασικό χάρτη,αν υπάρχει.

Edited by kyrchris
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.