Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Όροι Δόμησης Ποτίδαια Χαλκιδικής


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος τι ισχύει για τους όρους δόμησης (αρτιότητα , Σ.Δ., κτλ), σε οικόπεδο εκτός σχεδίου του οικισμού Ποτίδαιας Χαλκιδικής;

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την πολεοδομίας αλλά δεν βγάζω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jekishan said:

Καλησπέρα, 

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος τι ισχύει για τους όρους δόμησης (αρτιότητα , Σ.Δ., κτλ), σε οικόπεδο εκτός σχεδίου του οικισμού Ποτίδαιας Χαλκιδικής;

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την πολεοδομίας αλλά δεν βγάζω άκρη.

 Πρόσεξε τον αρχαιολογικό χώρο και την αδόμητη ζώνη. Επίσης την νατουρα στα όρια με Αγ. Μαμά.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Για εντός σχεδίου στην Ποτίδαια γνωρίζει κανένας τους όρους δόμησης? Πάμε με το ΦΕΚ για τους οικισμούς κάτω των 2000 κατοίκων?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πως εγώ πιστεύω πως ο συνοικισμός είναι από διανομή της Τοπογραφικής υπηρεσίας. Όσες δουλειές έκανα εκεί (ακόμη και εκτός) με τιμές της Τοπογραφικής τις έκανα.

Αυτό που σχεδόν όλοι επιζητούν στοιχεία μέσα από φόρουμ εγώ προσωπικά δεν το δέχομαι. Αν πάει κάποιος επι τόπου σε αρμόδια υπηρεσία. παίρνει σίγουρες πληροφορίες.

Πιθανότατα να υπάρχει και κάποια επέκταση. Τουριστική περιοχή είναι .

Δεν ξέρω τι σ' έστειλε ο Δημήτρης.

Αλλά, νομίζω, πως αν πας επι τόπου στον δήμο, αλλά και στην πολεοδομία στα Μουδανιά, μόνο χαμένος δεν θα βγεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού πιο πάνω έγινε λόγος για τα αρχαία της Ποτίδαιας , βρήκα αυτό το κείμενο που το δίνω εδώ στο φόρουμ.

ΓΙΑ ΠΟΤΙΔΑΙΑ ΕΚΤΟΣ.doc

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.