Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ατύχημα σε ξύλα πόρτας


matchaman

Recommended Posts

Να αρπάξω και γω την ευκαιρία για να κάνω δύο γρήγορα σχόλια...

1. Τελικά δεν φαίνεται να ήταν και τόσο δύσκολη η ανακατασκευή!

2. Με τόσο τζάμι στην πόρτα ...δεν νομίζω ότι το όποιο defender θα προσφέρει και πολλά.... 

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε νέο χονδρό triplex ασφαλείας και από πίσω πλέον είναι μηχανισμός θωράκισης με κλείδωμα πάνω και στο πλάι. Από πίσω μάλιστα είναι και laminate σε όλη την επιφάνεια, οπότε γίνεται αρκετά "φασαριόζικη" μια απόπειρα διάρρηξης. Βέβαια γενικά έχει περιμετρικά τζαμαρίες, οπότε είναι λίγο οξύμωρο. Πάντως χωρίς κλειδαριά ασφαλείας, η εταιρεία δεν μπορεί να λάβει πιστοποίηση ISO.

Με λίγα λόγια, έλαβε μια καλύτερη ασφάλεια και δεν πιστεύω να υπάρξουν παράπονα, αφού η όψη παραμένει ίδια σε όποιον περάσει απ' έξω. Θα υπήρχε με τόσο μικρή διαφορά πιθανότητα ένστασης;

Edited by matchaman
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο χειρισμός του θέματος ήταν άριστος (από τα περιγραφόμενα). Ίσως μια προηγούμενη συνεννόηση με τον διαχειριστή να έδινε μια πινελιά τελειότητας ή ίσως να είχαν κολλήσει όλα... 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα είπες, φίλε Γιάννη. Είτε θα ήμουν 100% εντάξει σε όλα (τώρα είμαι 99.9%), είτε θα παρερμήνευε το πιθανό αποτέλεσμα και θα κολλούσαμε. Μάλιστα θα έδινα μεγαλύτερη πιθανότητα στο δεύτερο. Προφανώς ο άνθρωπος έχει δει τέρατα από «μάστορες» και είναι προκατειλημμένος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.