Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο Forum Μηχανικών Τ.Ε.


pariah7

Recommended Posts

Πάντως στο χώρο που γράφουμε τώρα, κανένας Μηχανικός Π.Ε. δεν έβγαλε συμπεριφορά ανωτέρου απέναντι σε κάποιον Μηχανικό Τ.Ε. σε θέματα συζήτησης έργων, μελετών και γενικά σε συζητήσεις που απαιτούν επαγγελματική γνώση και εμπειρία. Δεν νομίζω να είπε κάποιος "άσε εσύ είσαι των Τ.Ε.Ι. και δεν ξέρεις".

Και δε νομίζω να το λες αυτό βασιζόμενος στις, έντονες πολλές φορές, ανταλλαγές απόψεων στα θέματα σχετικά με τα επαγγελματικά δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν χαίρομαι που άνοιξε πάλι το thread , δεν είναι ωραίο κάθε φορά που κάτι δεν μας αρέσει να κλειδώνεται ένα θέμα.

Δεν είναι θέμα προσωπικών προτιμήσεων, αν παραμένατε εντός θέματος δεν θα είχε κλειδωθεί

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω το αγώνα σας για τα επαγγελματικά σας δικαιώματά.

 

Αλλά αυτό το thread ανοίχτηκε για ενημέρωση της σελίδας και όχι για αντιμαχίες και επαγγελματικά δικαιώματα.

 

Ο ilias με κάλυψε απόλυτα με την άποψή του.

 

Να πω και εγώ λοιπόν επίσημα καλή αρχή και πολλές εγγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό πάντως το νέο φορουμ, εκτός από τα τεχνικά θέματα, να επικεντρώνεται και σε θέματα εργασιακής φύσεως όπως τα επαγγελματικά και ακαδημαϊκά δικαιώματα, η υφιστάμενη νομοθεσία στην Ελλάδα και τη κοινότητα, οι τρέχουσες εξελίξεις κλπ καθώς τα θέματα αυτά αποτελούν μείζονος σημασίας ζητήματα ενημέρωσης των μηχανικών ΤΕ και ισοτίμων σχολών που εκκρεμούν εδώ και χρόνια.

 

Επίσης, με την ευκαιρία, ξέρετε την άποψή μου για τα "κλειδώματα" εδώ και πολύ καιρό. Νομίζω πως δεν χρειάζεται με το παραμικρό να κλειδαμπαρώνονται τα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

@ilias εγώ προσωπικά έχω διαβάσει αμέτρητες επιθέσεις για το επίπεδο της εκπαίδευσης μου ως απόφοιτος ΤΕΙ. Αυτό δεν αποτελεί αμφισβήτηση μου ως επαγγελματία και έμμεσα "άσε εσύ είσαι των Τ.Ε.Ι. και δεν ξέρεις";

Link to comment
Share on other sites

stayros αυτές οι επιθέσεις που λες έγιναν απ΄ότι θυμάμαι σε θέματα σχετικά με τα επαγγελματικά δικαιώματα, όπου όπως είπα τα πνεύματα πολλές φορές εκατέρωθεν όξυναν την κατάσταση. Προκλήσεις και από δω και από κει δηλαδή.

Η αμφισβήτησή σου σαν επαγγελματίας θα υπήρχε εάν διατύπωνες (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα εννοείται) κάποια άποψη και κάποιοι θα σε χλεύαζαν.

Κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει.

Τέλος πάντως είμαι αντίθετος σε σνομπαρίσματα και από τους μεν και από τους δε όπως και σε κάθε είδους αποκλεισμούς.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι

ισως υπάρχουν και άλλοι στόχοι που εμείς τα απλά μέλη και χρήστες δεν γνωρίζουμε

σε κάθε περίπτωση

ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φίλοι μηχανικοί μήπως γνωρίζεται κάποιο forum αντισεισμικών συστημάτων..?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Κατ' αρχάς θεωρώ το michanikos.gr πάρα πολύ καλό forum και αρκετά χρήσιμο (απ' όλες τις απόψεις).

 

Παρόλα αυτά όμως, θα πρέπει οι δημιουργοί του, να το "επεκτείνουν" και προς τη μεριά των Μηχανικών ΤΕ, έτσι ώστε και οι Μηχανικοί ΤΕ να μη νιώθουν ότι μπαίνουν σε ένα forum ξένο, επειδή δεν υπάρχει κάτι που να είναι πιο κοντά σε αυτούς.

 

Συμφωνώ πάρα πολύ με τον συνάδελφο ilia και τις πολύ ψύχραιμες και ωραίες τοποθετήσεις του.

 

Υ.Γ.: Όσα γράφω παραπάνω, είναι με καλή προαίρεση και με γνώμονα το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

@ilias (που θυμήθηκα τώρα να σου απαντήσω...) το να πάρει ο georges επειδή είναι καλός Μηχανικός ΤΕ δώρο μια κωλοβατώρα παραπάνω στην άδεια, σύμφωνα με τα λεγόμενα του electrical_salonica πως το βλέπεις; Δεν είναι χλευασμός σε έναν επαγγελματία. Και αν δείτε τελευταία οι επιθέσεις και εκτραχύνσεις γίνονται μονομερώς και μάλιστα εμφανίστηκαν, έστω και για ελάχιστο χρονικό διάστημα, οι postοκομάντο, νέο nick, έριχναν έναν προσβλητικότατο σχόλιο εναντίων των Μηχανικών ΤΕ και έφευγαν. Πράγματα εξαγριωτικά αν σκεφτείς πως μιλάμε για (παρα?)μορφωμένους ανθρώπους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.