Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

DXF / ZIP: Σφάλμα στην ψηφιακή υπογραφή - Το hash του υπογεγραμμένου pdf δεν αντιστοιχεί με αυτό του dxf


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλημέρα.

Υποβάλλω στην πλατφόρμα του Κτηματολογίου τοπογραφικό διάγραμμα για απόκτηση ΚΗΔ και σύνταξη συμβολαίου και το μήνυμα που λαμβάνω είναι:

 

DXF / ZIP: Σφάλμα στην ψηφιακή υπογραφή - Το hash του υπογεγραμμένου pdf δεν αντιστοιχεί με αυτό του dxf

Έχω δοκιμάσει από διαφορετικούς υπολογιστές και διαφορετικούς browsers χωρίς επιτυχία.

Στο παρελθόν έχω υποβάλλει διαγράμματα χωρίς πρόβλημα. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι φταίει ότι κατ'εξακολουθηση  παρανομείτε υπογράφοντας και αναρτώντας διαγράμματα για τα οποία δεν έχετε κανένα απολύτως επαγγελματικό δικαίωμα. Με την ερώτηση δε αναδεικνύεται και το σοβαρότατο πρόβλημα του μή ελέγχου από την ΕΚΧΑ του τι και ποιός ανεβάζει. Απορώ με τους συναδέλφους στο Ηράκλειο που δεν αντέδρασαν ούτε μαζί σας ούτε με τους συμβολαιογράφους που αποδέχονται τα διαγράμματά σας.

  • Thanks 1
  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΘΕΟΧΑΡΗΣ said:

Ναι φταίει ότι κατ'εξακολουθηση  παρανομείτε υπογράφοντας και αναρτώντας διαγράμματα για τα οποία δεν έχετε κανένα απολύτως επαγγελματικό δικαίωμα. Με την ερώτηση δε αναδεικνύεται και το σοβαρότατο πρόβλημα του μή ελέγχου από την ΕΚΧΑ του τι και ποιός ανεβάζει. Απορώ με τους συναδέλφους στο Ηράκλειο που δεν αντέδρασαν ούτε μαζί σας ούτε με τους συμβολαιογράφους που αποδέχονται τα διαγράμματά σας.

Για όνομα του Θεού. Τι αντιμετώπιση είναι αυτή? Για λογαριασμό συναδέλφου το ανεβάζω που έχει όλα τα δικαιώματα!

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι η αντιμετώπιση σε κάποιον που γράφει σε πρώτο ενικό πρόσωπο, και αφού καταλάβει ότι ' συνελήφθη με την γίδα στην πλάτη ΄ ανακαλύπτει έναν συνάδελφο που δεν μπορεί να γράψει ο ίδιος και ορίζει πληρεξούσιο. Δυστυχώς συνάδελφε η αλήθεια δεν έχει ιδιοκτήτη

 

  • Thanks 1
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GGirvas said:

Για όνομα του Θεού. Τι αντιμετώπιση είναι αυτή? Για λογαριασμό συναδέλφου το ανεβάζω που έχει όλα τα δικαιώματα!

Οποία παρακμή...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2020 at 3:10 ΜΜ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ said:

Είναι η αντιμετώπιση σε κάποιον που γράφει σε πρώτο ενικό πρόσωπο, και αφού καταλάβει ότι ' συνελήφθη με την γίδα στην πλάτη ΄ ανακαλύπτει έναν συνάδελφο που δεν μπορεί να γράψει ο ίδιος και ορίζει πληρεξούσιο. Δυστυχώς συνάδελφε η αλήθεια δεν έχει ιδιοκτήτη

 

Μάλλον κύριε Θεοχάρη, εκτός από αστυνόμος που ανακαλύπτετε "γίδες" στις πλάτες των άλλων και συλλαμβάνετε επ' αυτοφόρω, είστε και μέντιουμ που κομίζει την  "αλήθεια" και εξαπολύει κατηγορίες δίχως να γνωρίζει τίποτα απολύτως. Λυπάμαι, γιατί είστε και διακεκριμένο μέλος και διαβάζω αναρτήσεις σας τόσα χρόνια, πλην όμως δεν είχα ιδέα για το ήθος, γι' αυτό και δεν θα μπω σε περεταίρω λεπτομέρειες. Δυστυχώς ή ευτυχώς κάποιοι συνάδελφοί σας εκτιμούν την βοήθειά μου.

Εάν έχετε να προσθέσετε κάτι για το θέμα της ανάρτησης θα το εκτιμούσα, ειδάλλως δεν θα μπω σε κανενός είδους υπεράσπισης σε κακεντρεχή προσωπική επίθεση.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

να δώσετε συναδελφικούς χαιρετισμούς στους συναδέλφους μου, είτε είναι Τοπογράφοι, είτε αστυνομικοί είτε μέντιουμ σε ηθικούς και μη ηθικούς. Δεν σημαίνει ότι η γίδα στην πλάτη είναι πάντα κλοπή όπως διαπιστώνετε και από την φωτογραφία

kainourgia-moda-giogka-einai-gida-stin-plati-3.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2020 at 3:46 ΜΜ, GGirvas said:

Μάλλον κύριε Θεοχάρη, εκτός από αστυνόμος που ανακαλύπτετε "γίδες" στις πλάτες των άλλων και συλλαμβάνετε επ' αυτοφόρω, είστε και μέντιουμ που κομίζει την  "αλήθεια" και εξαπολύει κατηγορίες δίχως να γνωρίζει τίποτα απολύτως. Λυπάμαι, γιατί είστε και διακεκριμένο μέλος και διαβάζω αναρτήσεις σας τόσα χρόνια, πλην όμως δεν είχα ιδέα για το ήθος, γι' αυτό και δεν θα μπω σε περεταίρω λεπτομέρειες. Δυστυχώς ή ευτυχώς κάποιοι συνάδελφοί σας εκτιμούν την βοήθειά μου.

Εάν έχετε να προσθέσετε κάτι για το θέμα της ανάρτησης θα το εκτιμούσα, ειδάλλως δεν θα μπω σε κανενός είδους υπεράσπισης σε κακεντρεχή προσωπική επίθεση.

Πάντως αγαπητέ από το 2013 ασχολείστε με τοπογραφικά λογισμικά...Ή μάλλον είναι και αυτό ερώτηση συναδέλφου:

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Από το 1999 αγαπητέ. Και δεν ήταν ερώτηση, ήταν απάντηση μου σε συνάδελφο, καθώτι έχω το συγκεκριμένο λογισμικό.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.