Μετάβαση στο περιεχόμενο

νέα σύνδεση με την ΕΥΔΑΠ


Recommended Posts

(το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

καλησπέρα

Ανοίγω αυτό το νέο θέμα γιατί η ΕΥΔΑΠ θα με βγάλει από τα ρούχα μου!

Έχω χτίσει ένα νέο όροφο πάνω από το πατρικό μου. Είναι ένα νέο ανεξάρτητο σπίτι και θέλω μια νέα σύνδεση νερού. Έκανα όλες τις απαραίτητες ενέργειες για νέα σύνδεση και ο φάκελος μου εγκρίθηκε. Πριν ακόμα πληρώσω για  να έλθει ο εργολάβος της ΕΥΠΑΠ εμφανίστηκε ένα βαν της και ήλθε να κάνει έλεγχο τις οικοδομής. Εκεί με ενημέρωσαν ότι δεν θα μπει νέα γραμμή από τον κεντρικό αγωγό της ΕΥΔΑΠ (που περνά μπροστά στο σπίτι) αλλά θα μπει μια διακλάδωση στην ήδη υπάρχουσα γραμμή που έρχεται στο οικόπεδο. Αυτό σημαίνει μια γραμμή που εξυπηρετεί το ένα σπίτι και έχει ήδη χαμηλή πίεση τώρα θα καλύψει δυο σπίτια …..τι μπορώ να κάνω ώστε να μπει νέα γραμμή για μένα από το κεντρικό αγωγό ώστε να μην έχω θέματα χαμηλής πίεσης;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΥΔΑΠ ακολουθεί συγκεκριμένες προδιαγραφές για τη σύνδεση των ακινήτων και δεν κάνει ότι θέλει ο κάθένας (υπάλληλος ή πελάτης).

Επομένως δεν έχει νόημα η οποιαδήποτε παρέμβαση.

Με βάση τις προδιαγραφές αυτές, το κάθε ακίνητο συνδέεται με ένα μόνο σωλήνα και ανάλογα με το πόσοι μετρητές θα τοποθετηθούν, καθορίζεται η διατομή του σωλήνα.

Η διατομή αυτή είναι Φ32 για 1-4 μετρητές και Φ63 για 3-50.

Επισυνάπτω τις σχετικές σελίδες των προδιαγραφών ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ Ε-855.pdf

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.