Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μηχανές Εσωτερικής Καύσης


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι.

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει με μια εργασία που έχω στο μάθημα των Μηχανών Εσωτερικής Καύσης?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποτελεί αντικείμενο της ειδικότητάς μου, αλλά θυμάμαι από φίλους στο πολυτεχνείο που σπούδαζαν μηχανολόγοι και ηλεκτρολόγοι μηχανικοί έλεγαν ότι αποτελούσε πολύ δύσκολο-θεμελιώδες μάθημα. Χωρίς να γνωρίζω τις συνθήκες ζωής σου (αν πχ σπουδάζεις από απόσταση κλπ) θα πρότεινα να έρθεις σε επαφή με τον καθηγητή σου και αν μπορείς να σχηματίσεις ομάδα με συμφοιτητές σου προκειμένου να ανταλλάξεις απόψεις και να επέλθει αλληλοβοήθεια. Καλό το ίντερνετ, αλλά στα φοιτητικά χρόνια θεωρώ ότι έχεις καλύτερες εναλλακτικές από αυτό. 

 

Link to comment
Share on other sites

αν το επιτρέπει η μικρή γνώση μου από το πως λειτουργούν βασικά οι 2 χρονοι και 4 χρονοι κινητήρες, ευχαρίστως, νομίζω όμως ότι τα πράγματα θα έχουν εξελιχθεί τόσο από τότε που τα παρακολουθούσα εγώ, οπότε το θεωρώ αρκετά απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2020 at 5:42 ΠΜ, Arche said:

αν το επιτρέπει η μικρή γνώση μου από το πως λειτουργούν βασικά οι 2 χρονοι και 4 χρονοι κινητήρες, ευχαρίστως, νομίζω όμως ότι τα πράγματα θα έχουν εξελιχθεί τόσο από τότε που τα παρακολουθούσα εγώ, οπότε το θεωρώ αρκετά απίθανο.

Φίλε arche, νομίζω ότι η βοήθεια που μπορεί να δώσει ένας αρχιτέκτονας, που ξέρει ότι οι ΜΕΚ διακρίνονται σε διχρονες και τετράχρονες, είναι η ίδια που μπορώ να δώσω και γω σε ένα ψάλτη, αφού γνωρίζω τις νότες "πα, βου, γα ....." και τις "ντο, ρε, μι...."!  (από τα σταυρόλεξα!!!)  

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.