Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σχετικα με κατασκευη αναστροφης δοκου οικοδομης


Recommended Posts

Στην οικια μου ειχα μια θεση σταθμευσης στο υπογειο.Απο το 87 που εγινε το γκαραζ η ραμπα ειχε γινει στο πεζοδρομιο και στο σημειο που εφτανε η εισοδος ειχε βαθος 60 ποντους. Το 2010 μου το εκλεισε ο δημος μετα απο καταγγελια μιας αγνωστης με αποτελεσμα πλεον να μην μπορω να μπω μεσα στο γκαραζ γιατι απο το πεζοδρομιο μεχρι εκει που αρχιζει ο τοιχος εχω 1.24 υψος. Μου ειπαν να δημιουργησω ραμπα απο το οριο οικοδομης και μεσα .Αλλα για να γινει και αυτο πρεπει να κοψω τον τοιχο 25 εκατοστα και  να γινει στη θεση που ηταν το υπολοιπο δοκαρι που κρατα το ταβανι του σαλονιου που ειχε κοπει σε μεγαλυτερο μερος απο πριν και να γινει αναστροφη δοκος .Παρακαλω ζητω τα φωτα των μηχανικων πως μπορω να το κανω αυτο

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου και του τίτλου θέματος. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Επειδή από την περιγραφή δεν βγάζουμε άκρη, κι επειδή χρειάζονται περισσότερα στοιχεία, κι επειδή απάντηση δεν μπορεί να δοθεί εξ αποστάσεως για ένα τόσο σοβαρό θέμα, απευθύνεσαι σε μηχανικό, προκειμένου να κάνει αυτοψία και να δώσει τη σωστή λύση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.