Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επίλυση δοκών με ροπή μονοπάκτου ή αμφιέρειστης


 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και καλά κάνεις. Εγώ που είμαι μπακάλης όμως, αν πιστεύω ότι κάτι που κάνω θα χρησιμοποιηθεί στο μέλλον με άλλη χρήση (όχι όλη η κατασκευή αλλά συγκεκριμένο τμήμα της) τότε το προβλέπω, σε συνεννόηση πάντα με τον ιδιοκτήτη.

Δεν κατάλαβα λοιπόν γιατί συζητάμε? Αν κάνουμε θεώρηση έτσι ή αλλιώς, γιατί δε βάζουμε λίγο παραπάνω ή λίγο λιγότερο, τα ψιψιψινια και τα κοκοψόψαρα?

Καλό βράδυ και καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

δεν σε είπα μπακάλη, εγώ μίλησα για μένα και τα παραπάνω φορτία

 

και δεν λες κάτι καινούργιο περί συννενόησης κλπ. αλλά εγώ για άλλο πράγμα μίλησα

 

περί μονόπακτης και αμφίπακτης και παρδαλού κατσικίου

 

καλό βράδυ επίσης

Link to comment
Share on other sites

Γράψε λάθος τότε... Δυστυχώς σε γραπτά μηνύματα δε διακρίνεται ούτε το ύφος, ούτε ο τρόπος και με τα συνεχή post χάνεις και τη μπάλα...

 

edit:

Εσύ είχες πει "Μα γιατί δεν αυξάνουμε απλά τα φορτία?"

Link to comment
Share on other sites

Πιο λογικό κατά τη γνώμη σου όχι όμως και κατά τη γνώμη άλλων συναδέλφων.

Ο λόγος αναλύθηκε παραπάνω. Με την αύξηση των φορτίων μπορεί να επιτύχεις το ίδιο αποτέλεσμα που είναι η αύξηση του οπλισμού στο άνοιγμα της δοκού απ' την άλλη όμως θα αυξηθούν οι οπλισμοί κι αλλού (στηρίξεις δοκού, στύλοι, πέδιλα) που δεν είναι επιθυμητό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.